4 iemesli, kāpēc SEO stratēģijā vajadzētu ieviest atslēgvārdu kopas

4 iemesli, kāpēc SEO stratēģijā vajadzētu ieviest atslēgvārdu kopas
Alex Williams
Alex Williams
Freelance Writer at WilliamsTechCopy

Prakse, kas paredz koncentrēt un optimizēt tīmekļa vietni, izmantojot dažus galvenos atslēgvārdus, ātri vien noveco. Ar katru dienu Google un citas meklētājprogrammas kļūst arvien prasmīgākas cilvēku valodas un meklēšanas nolūku izpratnē. Piemēram, Google tagad lielāku uzsvaru liek uz dabiskās valodas apstrādi (NLP) un koncentrē visus centienus uz dziļāku izpratni par to, kā lapas saturs ir savstarpēji saistīts. Līdz ar to vairs nepietiek tikai ar satura optimizāciju vienam atslēgvārdam.

Tā kā Google (NLP) iespējas turpina attīstīties, arī mūsu lappusē esošajai SEO stratēģijai ir jāuzlabo, lai atspoguļotu šos sasniegumus meklēšanā. Tāpēc SEO nozare ir pārorientējusies uz atslēgvārdu klasterizāciju, lai izlīdzinātu lappuses optimizāciju un neatpaliktu no Google tehnoloģiskā progresa.

Bet kas ir atslēgvārdu grupēšana un kā tā atdzīvina gan jauno, gan esošo saturu jūsu vietnē? Šajā rakstā tiks izskaidrots, kas ir atslēgvārdu klasteri un kā to strukturēšana jūsu tīmekļa vietnē var palīdzēt jums palielināt organisko datplūsmu no meklētājprogrammām un paplašināt jūsu uzņēmumu.

Kas ir atslēgvārdu klasteri?

Vienkāršāk sakot, atslēgvārdu klasteri/tēmas (pazīstami arī kā atslēgvārdu grupas) ir līdzīgu vaicājumu un atslēgvārdu grupa, kas atspoguļo meklējumus ar līdzīgu patērētāju nolūku. Šiem terminiem vai frāzēm ir līdzīga vai gandrīz līdzīga nozīme un nolūks.

Piemēram, "drošības kamera", "drošības kamera mājai" un "drošības kameru sistēma" nav nekas cits kā līdzīgas atslēgfrāzes ar līdzīgu nolūku, ko izmanto Google meklētāji, kuri vēlas iegādāties drošības kameru.

Serpstat Keyword Clustering

Par atslēgvārdu kopām var domāt kā par vairākām atslēgām vienā atslēgu piekariņā, kur atslēgu piekariņš ir jūsu saturs, bet atslēgvārdi/frāzes ir jūsu atslēgas.

Lietotāji reti meklē produktus, pakalpojumus vai atbildes uz saviem jautājumiem, izmantojot vienādus terminus. Tātad, pieņemot, ka jūsu zīmols nodarbojas ar drošības kamerām, ierindošanās tikai pēc pirmā atslēgvārda ierobežos jūsu tirgus daļu attiecībā uz pārējiem atslēgvārdiem šajā klasterī.

Google parasti jūsu tīmekļa lapas tik un tā ierindo pēc vairākiem atslēgvārdiem. Atslēgvārdu klastera modeļa izmantošana ir lielisks veids, kā stratēģiski nodrošināt, lai Google jūsu lapas ierindotu pēc būtiskākajiem nozares atslēgvārdiem un terminiem, kurus jūsu mērķauditorija meklēšanā izmanto visbiežāk.

4 atslēgvārdu grupēšanas priekšrocības

Lai maksimāli izmantotu atslēgvārdu klasterizēšanas priekšrocības, vispirms jums jāsaprot, ka tas prasa daudz laika un resursu, un tā nav vienas nakts veiksmes pieeja jūsu mārketinga stratēģijai. Lai gūtu panākumus, jums būs jāveic detalizēta atslēgvārdu izpēte, jāpublicē daudz satura un vairāk jāiegulda savos SEO centienos.

Tāpat ir ļoti svarīgi, lai jūsu SEO kampaņu vadīšanai būtu pieredzējusi mārketinga komanda un tiktu izmantota augstas kvalitātes projektu vadības un sadarbības programmatūra. Papildus sadarbības rīkiem programmatūrai jābūt aprīkotai ar tādām funkcijām kā atslēgvārdu izpēte un atslēgvārdu grupēšanas ieteikumi, lai jūs varētu izstrādāt visaptverošu atslēgvārdu stratēģiju.

Ņemot to vērā, šeit ir uzskaitītas dažas galvenās atslēgvārdu grupēšanas priekšrocības:

Lielāka organiskā datplūsma

Ir pagājuši tie laiki, kad lapas SEO metodes ietvēra katras jūsu vietnes mērķlapas optimizāciju vienam mērķtiecīgam atslēgvārdam. Mūsdienās optimizēšana tikai vienam atslēgvārdam ierobežo jūsu vietnes potenciālu ģenerēt organisko datplūsmu.

Izmantojot atslēgvārdu grupēšanu, varat mērķēt uz vairākiem saistītiem garās un īsās astes atslēgvārdiem, nevis tikai uz vienu, tādējādi palielinot parādīšanās skaitu meklētājprogrammas lapas rezultātos (SERP). Tas liks meklētājprogrammai uztvert jūsu lapas kā atbilstošākas, kas palīdzēs jūsu vietnei ieņemt augstāku vietu.

Turklāt tas ļauj jums uzlabot satura plānošanu. Tas ir tāpēc, ka tas liek jums domāt par labākiem veidiem, kā strukturēt tīmekļa vietni, pamatojoties uz atslēgvārdu kopām un to atbilstību jūsu auditorijai. Ilgtermiņā tas ļauj vieglāk noteikt mazāk konkurētspējīgus, augstas konversijas atslēgvārdus, uz kuriem var koncentrēties, lai stiprinātu vietnes autoritāti un piesaistītu vairāk apmeklētāju.

Ir grūtāk iegūt impulsu ar ļoti konkurētspējīgiem atslēgvārdiem, jo īpaši, ja jūs tikai sākat. Labāk sākt, koncentrējoties uz satura veidošanu par apakštematiem, kas ir cieši saistīti ar jūsu galveno tēmu - ar tiem jums būs mazāka konkurence -, lai palīdzētu nostiprināt jūsu vietni meklētājā.

Vēl viens veids, kā uzlabot organisko datplūsmu uz jūsu vietni, ir mudināt klientus atstāt atsauksmes par savu pieredzi jūsu Google uzņēmuma profilā. Google atsauksmēm ir liela nozīme vietējā SEO, jo tās veido klientu uzticēšanos un palīdz piesaistīt vairāk apmeklētāju un palielināt jūsu uzņēmuma datplūsmu. Tā kā vairāk nekā 70 % klientu atsauksmi atstātu tikai tad, ja tiktu tieši lūgti, jums ir jābūt proaktīvam, lai pārliecinātu pircējus rīkoties.

Ātrāki ranga uzlabojumi SERPS

2007. gadā Google klasificēja vismaz 25 % no visiem meklēšanas lauciņā ievadītajiem meklējumiem kā "jaunus" un iepriekš neredzētus. Pēc tam šis skaitlis ir samazinājies, un no 2013. gada līdz šim brīdim 15% no visiem meklētāja meklēšanas lodziņā ievadītajiem pieprasījumiem Google uzskata par "jauniem" un iepriekš neredzētiem.

Atslēgvārdu klasteru izmantošana dažādo meklēšanas potenciālu un atvieglo meklētājam saprast jūsu saturu un parādīt to SERP visos potenciāli jaunajos atslēgvārdos.

Vēlreiz aplūkosim drošības kameru piemēru. Ja jūs optimizējat tikai atslēgvārdam "drošības kameras", jūs zaudējat iespēju gūt peļņu no atslēgvārdiem "drošības kamera mājai" un "drošības kameru sistēma".

Similar search intent for “security camera system” and “security camera for home” on SERPs

Vairāk iekšējo saišu iespēju

Jūsu tīmekļa vietne ir kā liela savrupmāja, kuras telpas un telpas ir savstarpēji saistītas. Tāpat kā mājai, arī jūsu vietnes iekšējam dizainam un arhitektūrai ir liela nozīme. Iekšējās saites ir kā durvis no vienas lapas uz citu.

Google patīk, ja ir pietiekami daudz durvju un ja tās ir loģiskas un viegli izsekojamas. Tas ir tāpēc, ka gan lasītājiem, gan meklētājprogrammu pārlūkiem ir vieglāk atrast jūsu saturu.

Google algoritms nepārtraukti uzlabojas, lai meklēšanas lietotājiem nodrošinātu visatbilstošākos rezultātus. Starp šīm modifikācijām ir sods par pārmērīgi nebūtiskiem iekšējiem savienojumiem un sarunvalodas pieprasījumu interpretēšana kā domu, nevis burtisku atslēgvārdu.

Pīlāru lapa ir plaša resursu lapa, kas nodrošina padziļinātu primārās tēmas izklāstu un saites uz augstas kvalitātes informāciju, kas izstrādāta par atbalsta apakštēmām. Tas atvieglo patērētājiem atrast viņiem nepieciešamo atbilstošo un pareizo saturu un vienkāršo tīmekļa pārlūkošanas rīku procesu, lai saprastu un sasaistītu tēmas jūsu tīmekļa vietnē.

Atslēgvārdu kopu izmantošana rada neierobežotas iespējas iekšējām saitēm. Un tas sniedz neierobežotas priekšrocības, tostarp:

 • Uzlabo vietnes indeksāciju.
 • Lai atrastu un indeksētu jūsu tīmekļa vietnes lapas, meklētājprogrammu rāpotāji seko saitēm. Iekšējās saites palīdz pārlūkiem viegli atrast, klasificēt un indeksēt jūsu saturu.
 • Palīdz tīmekļa vietnes navigācijai. 
 • Pareizas iekšējās saites palīdz svaigiem un padziļinātas pārlūkošanas robotiem viegli orientēties jūsu tīmekļa vietnē, kas var iegūt jūs viņu labā un iegūt jums kādu balvu.
 • Palielina dziļā satura lappušu atpakaļsaitei nepieciešamo potenciālu.
 • Labi pārdomātas iekšējo saišu stratēģijas izstrāde var palielināt jūsu lapas un satura saitiņu sulas pelnīšanas potenciālu. Tas tiek panākts, nodrošinot savā tīmekļa vietnē skaidrus klikšķu ceļus un indeksāciju, kas paaugstina jūsu vietnes pārlūkošanas prioritāti, uzlabojot saišu izplatību.
 • Palielina visu jūsu vietnes lapu autoritāti un ranžēšanas spēku.
 • Lai noteiktu jūsu satura vērtību, meklētājprogrammu algoritms izmanto metodi, kas ir ievērojami sarežģītāka par saišu sulas plūsmu. Iekšējās saites ir viena no galvenajām lietām, kas palīdz robotiem uzskatīt jūsu saturu par vērtīgu. Ja jūsu tīmekļa vietne ir labi strukturēta un indeksēta, jūs varat sasniegt augstu vietu SERP, nepaļaujoties tikai uz saišu sulu.
 • Iekšējās saites ar labi izvēlētiem enkurtekstiem uzlabo saites vērtību. 
 • Tā kā iekšējās saites ir HTML koda virkne, kas savieno vienu tīmekļa lapu ar citu, tās ir vērtīgākas nekā navigācijas vai attēlu teksti. Pievienojot enkurtekstam atslēgvārdu, var vēl vairāk palielināt vērtību.
 • Piedāvā vietnes apmeklētājiem lielāku vērtību.
 • Atslēgvārdu kopu izmantošana ir ne tikai svarīgs SEO paņēmiens, bet arī sniedz lielu vērtību vietnes apmeklētājiem. Kad lielākā daļa apmeklētāju pēta noteiktu tēmu, viņi bieži meklē vairāk lapas ar papildu informāciju. Lietotāji, kuri novērtē jūsu materiālu, pavadīs vairāk laika, lasot citus jūsu materiālus.
The benefits of internal linking

Ekspertīzes un tematiskās autoritātes veidošana jūsu nozares nišā

Lai sasniegtu tematisko autoritāti, saturam jāspēj ietekmēt auditorijas viedokli vai domas, un tas tiek panākts tikai tad, ja saturā tiek izmantoti pārliecinoši argumenti un spēcīgi pierādījumi.

Lai vietne iegūtu tematisko autoritāti, tai jābūt zināmai autoritātei ideju grupā vai nišā, nevis faktiskai ietekmei uz vienu ideju vai jomu. Saskaņā ar šo salīdzinoši jauno jēdzienu tīmekļa vietnes ar vērtīgu un atbilstošu materiālu Google meklēšanas rezultātos tiek ierindotas augstāk nekā vietnes ar nebūtisku saturu.

Piemēram, pieņemsim, ka jums ir lapa par rozā Barbie lellēm vietnē, kurā tiek apspriests viss, kas saistīts ar Barbie lellēm. Tajā pašā laikā citam zīmolam ir līdzīga lapa par rozā Barbie lellēm, bet šī lapa ir tīmekļa vietnē par skaistumkopšanas līdzekļiem.

Pieņemot, ka jūs tirgojat Barbie lelles, nevis rozā krāsas produktus, jūsu vietnei ir augstāka tematiskā autoritāte.

Tas ir tāpēc, ka, lai gan skaistumkopšanas produktu vietnē varētu būt lieliska lapa par rozā krāsas Bārbiju lellēm, tajā nav nekā tāda, kas signalizētu meklētājprogrammai vai lasītājiem, ka tai ir plašas zināšanas par šīm lellēm. No otras puses, jūsu tīmekļa vietnei ir aktuāla autoritāte par Barbie lellēm, un tā varētu viegli kļūt par vienas pieturas aģentūru par visām lellēm neatkarīgi no tā, vai lasītājs vēlas uzzināt par rozā vai oranžajām Barbie lellēm.

Īsāk sakot, atslēgvārdu klasteri var palīdzēt jums radīt augstas kvalitātes saturu par konkrētu tēmu. Tāpēc, kad lasītāji meklēs informāciju vai atbilstošas vietnes, uz kurām varētu izveidot saites, jūs būsiet tur, kur viņi dosies.

Uzlabotas garās un īsās astes atslēgvārdu pozīcijas

Atsevišķu atslēgvārdu mārketinga stratēģijas pieder pagātnei. Izmantojot atslēgvārdu kopas ar labu garās un īsās astes atslēgvārdu kombināciju, uzlabojas jūsu izredzes ierindoties to atslēgvārdu sarakstā, kurus vienus pašus var būt grūti pārvaldīt.

Piemēram, laikam ejot, SEO arvien svarīgākas kļūst garās astes atslēgvārdu metodes. Tas ir saistīts ar Google uzsvaru uz lietotāja pieredzi un nolūku, sarunvalodas meklēšanas pieaugumu un tādu lietojumprogrammu parādīšanos kā balss meklēšana.

Izmantojot klasterus, jūs varat ierindoties pēc dažādiem garās un īsās astes atslēgvārdiem, nevis mērķēt uz dažiem meklēšanas pieprasījumiem atsevišķi, tādējādi palielinot uzņēmuma konversijas un ieņēmumus.

Piemēram, šeit ir uzņēmums, kas, iespējams, ar šo saturu mērķē uz vairākiem atslēgvārdiem. Tas ierindojas pirmajā vietā gan pēc atslēgfrāzēm "content brief", gan "what is a content brief".

Ranks first for both “content brief” and “what is a content brief” keyphrases.

Lūk, kā jūs varat palielināt savas izredzes ieņemt augstākas pozīcijas gan pēc garās, gan īsās astes atslēgvārdiem:

 • Nekoncentrējieties uz dažiem galvenajiem atslēgvārdiem. Tā vietā vienmēr iekļaujiet labu garās un īsās astes atslēgvārdu kombināciju visos satura materiālos.
 • Pārliecinieties, ka jums ir pilnīga izpratne par katra konkrētā atslēgas vārda iemeslu vai lietotāja nolūku, lai varētu pielāgot saturu šim nolūkam.
 • Google joprojām pārbauda, vai meklēšanas lodziņā ievadītais atslēgvārds ir labi sadalīts saturā. Pārliecinieties, ka atslēgvārdi ir iekļauti virsrakstos, H1 tagā, meta aprakstā un pat attēlu alt tekstos.
 • Pārliecinieties, ka jums ir laba iekšējo saišu arhitektūra starp pīlāru lapām un klastera lapām.

Kā izveidot atslēgvārdu un tēmu klasterus

Lai izveidotu atslēgvārdu klasteri, ir jāveic plaša atslēgvārdu izpēte un stratēģiski jāizstrādā izvēlēto atslēgvārdu mērķauditorija. Jums jāizprot sava mērķauditorija un meklēšanas frāžu veidi, ko tā izmanto, meklējot līdzīgas atbildes, pakalpojumus vai produktus.

Šeit ir soli pa solim sniegts ceļvedis, kā veikt atslēgvārdu klasteru veidošanu un veiksmīgi veidot satura stratēģiju, pamatojoties uz klasteriem:

1. solis: sastādiet atslēgvārdu sarakstu

Pirms sākat mērķtiecīgi atlasīt atslēgvārdus, vispirms ir jāveic atslēgvārdu izpēte - daudz.

Vispirms apdomājiet galveno atslēgvārdu, pēc kura vēlaties, lai jūsu vietne tiktu ierindota. Piemēram, pieņemsim, ka jūsu uzņēmums ir e-komercijas zīmols, kas pārdod sieviešu skriešanas apavus. Galvenais atslēgvārds, pēc kura jūs varat ierindoties, varētu būt, piemēram, "skriešanas apavi sievietēm".

Kad esat noteicis galveno atslēgas vārdu, apziniet visas iespējamās apakštēmas, garās frāzes, pīlāru tēmas, sinonīmus un variācijas ap šo atslēgas vārdu.

Apsveriet arī iespēju pārbaudīt, pēc kuriem atslēgvārdiem rangējas jūsu konkurenti, lai noskaidrotu, kuri ir populārākie jūsu nozarē. Mērķis ir noskaidrot, kuri termini ir vērtīgāki un kuriem ir vislielākais konversijas potenciāls.

Lai sāktu, šeit ir jautājumi, kas jums būtu sev jāuzdod, veicot atslēgvārdu izpēti:

 • Ko es pārdodu?
 • Kādas problēmas manai mērķauditorijai ir jārisina?
 • Kas liktu potenciālajiem klientiem izvēlēties manu vietni, nevis citas līdzīgas vietnes?
 • Uz kādu klientu demogrāfisko grupu es mērķēju?
 • Ja es būtu pavisam jauns klients, kādus terminus es ievadītu un meklētu Google, lai atrastu manus produktus vai pakalpojumus?
 • Vai man ir kāds esošais saturs, kas atbild uz biežāk uzdotajiem potenciālo klientu jautājumiem?

Kad esat izveidojis īsu sarakstu ar galvenajiem mērķa atslēgvārdiem, varat izmantot atslēgvārdu rīku, lai noteiktu vēl citus iespējamos atslēgvārdus.

2. solis: izmantojiet atslēgvārdu izpētes rīku, lai analizētu atslēgvārdus

Tālāk izmantojiet uzticamu atslēgvārdu izpētes rīku, lai noskaidrotu, kuri no sarakstā iekļautajiem atslēgvārdiem ir vērtīgi un potenciāli var piesaistīt jūsu vietnei datplūsmu.

Serpstat Keyword Research Tools

Ir daudz veidu, kā reģistrēt izpētes rezultātus. Atkarībā no atslēgvārdu izpētes rīka visvienkāršākais ir lejupielādēt datus kā izklājlapu.

Šeit ir šāds piemērs:

Example

Pareizi veikta plaša atslēgvārdu izpēte var sniegt simtiem vai pat tūkstošiem atslēgvārdu sarakstu, kas potenciāli var palielināt jūsu vietnes datplūsmu. Šie dati palīdzēs jums noteikt, kurus atslēgvārdus jūsu mērķauditorija biežāk izmanto, meklējot tādus produktus un pakalpojumus kā jūsu, lai jūs varētu noteikt tos par prioritāti kā "galvenos" atslēgvārdus savos klasteros.

3. posms: identificējiet tēmas un tēmu grupas

Kad atslēgvārdu saraksts būs gatavs, jūs ātri pamanīsiet līdzīgas tēmas un modeļus. Patiesībā jūs, iespējams, jau esat sācis pamanīt dažādas līdzības, veicot izpēti. Šie modeļi palīdzēs jums izveidot atslēgvārdu klasterus.

Šeit ir daži kritēriji, kurus varat izmantot, lai sadalītu atslēgvārdu sarakstu klasteros.

 • Atbilstība. 
 • Centieties grupēt vārdus un frāzes, kas ir cieši saistīti un kam ir vienāds meklēšanas nolūks. Tas atvieglos Google piekļuvi jūsu lapām un ļaus ātri gūt ieskatu saturā.
 • Meklēšanas apjoms un CPC. 
 • Jūsu galvenajiem atslēgvārdiem jābūt ar pienācīgu meklēšanas apjomu, kas pierāda, ka cilvēki šos atslēgvārdus patiešām meklē. Garās frāzes var būt mazāk meklējumu, jo tās ir ļoti specifiskas, bet pārliecinieties, ka tām ir laba cena par klikšķi.
 • Organiskās grūtības. 
 • Attiecībā uz organisko sarežģītību ir svarīgi dažādi ranga faktori. Parasti atslēgvārdu ar lielāku organisko sarežģītību iekļaušana ir atkarīga no jūsu vietnes autoritātes un jūsu vietnes izveides. Kombinējot zemas un augstas grūtības pakāpes atslēgvārdus, var palielināt īstermiņa rangus.
 • Mārketinga piltuve. 
 • Ir iespējams arī grupēt atslēgvārdus, pamatojoties uz to, kur jūsu mārketinga piltuvē atrodas klients. Piemēram, piltuves augšdaļā un vidusdaļā var būt izpratnes un vadītāju sagatavošanas atslēgvārdu grupas (vislabāk piemērotas e-grāmatām un emuāriem), bet piltuves apakšdaļā var būt konversijas atslēgvārdu grupas.

4. solis: sakārtojiet atslēgvārdus grupās.

Kad esat noskaidrojuši kopīgās iezīmes, sakārtojiet atslēgvārdus grupās, kurās ir aptuveni 3-5 atslēgas vārdi - ja to ir vairāk, optimizācija var būt apgrūtinoša. Lai veiktu šo procesu, varat paļauties uz jebkuriem cienījamiem SEO rīkiem, piemēram.

Pārliecinieties, ka katrai grupai ir galvenais atslēgvārds un vairāki papildu atslēgvārdi. Piemēram, jūs varat iekļaut mazāk sarežģītu, liela meklēšanas apjoma atslēgvārdu kopā ar dažiem gariem, maz meklēšanas apjoma atslēgvārdiem.

Keywords Into Groups

Šādā gadījumā galvenais atslēgvārds var būt nedaudz konkurētspējīgāks, lai to ierindotu, bet jūs to esat apvienojis ar mazāka izsekojamības līmeņa atslēgvārdiem ar nedaudz lielāku konversijas potenciālu.

Atcerieties arī, ka ne visiem jūsu sarakstā iekļautajiem atslēgvārdiem jānonāk klasterī. Izvēlieties tikai tos, kuriem ir augstas CPC, ievērojams meklēšanas apjoms un atbilstošs meklēšanas nolūks, un tikai tos izmantojiet atslēgvārdu klasteru veidošanai.

Vai vēlaties ietaupīt laiku, automātiski apkopojot un grupējot atslēgvārdus ar Serpstat rīkiem?

Noklikšķiniet uz pogas zemāk, reģistrējieties un saņemiet bezmaksas 7 dienu izmēģinājuma versiju!

Iegūstiet Serpstat izmēģinājuma versiju

5. solis: izveidojiet vai optimizējiet pīlāru lapas ar atslēgvārdu klasteriem

Tagad, kad jums ir atslēgvārdu klasteri, tie kalpos kā ceļvedis uz jūsu augsti optimizētajām lapām. Izmantojiet klasterus, lai izveidotu, optimizētu un kopumā sakārtotu saturu savā tīmekļa vietnē.

Parasti katrs atslēgvārdu klasteris ir viena galvenā tēma jeb tā sauktā pīlāra lapa. Lai veiktu pareizu optimizāciju, katram atslēgvārdu klasterim ir jāizveido mērķpuse. Varat arī izmantot satura optimizācijas rīku, lai palīdzētu labāk optimizēt saturu.

Ideālā gadījumā jums jāanalizē katru klasteri veidojošie atslēgvārdi, lai noskaidrotu, kāda informācija jums jādala un kā jūs varat palīdzēt atvieglot auditorijas sāpju problēmas.

Pēc sākotnējo tīmekļa lapu izveides jums būs jāpaplašina saturs, lai stiprinātu atslēgvārdu klasterizācijas centienus. Jums nevajadzētu domāt tikai par materiāliem, ko publicējat šodien, tā vietā jums jākoncentrējas uz ilgtspējīgas satura stratēģijas izstrādi, kas atbalsta jūsu tīmekļa vietnes ilgtermiņa SEO.

Lai palielinātu pīlāru lapu ranžējumu, prioritāri pievērsieties šādām jomām:

 • Tematiskais dziļums:

  Rakstiet pietiekami dziļu garas formas saturu.

 • Informācijas struktūra:

  Pārliecinieties, ka jūsu saturs ir labi strukturēts un tam ir struktūra un plūsma.

 • Lapas pieredze:

  Koncentrējieties uz rakstīšanu cilvēkiem, pirms rakstāt meklētājprogrammai. Lai uzlabotu lapas lietošanas pieredzi, iekļaujiet lapā tādus pašus sīkumus kā attēli, videoklipi un lēkājamās saites.

6. solis: stipriniet atslēgvārdu klasterus, izmantojot emuāra saturu

Bloga satura veidošana ap pīlāru lapām palīdz nostiprināt atslēgvārdu klasterus, tādējādi palielinot pīlāru lapu reitingu un satura autoritāti. Katrā emuāra ierakstā var koncentrēties uz vienu no atbalsta atslēgvārdiem - apakštēmām vai atslēgvārdiem, kas saistīti ar galveno atslēgvārdu. Tas palīdzēs jums automātiski veidot tēmas klasterus jūsu tīmekļa vietnē.

Tomēr liela nozīme ir arī iekšējo saišu stratēģijai starp šīm lapām, kas palīdz tām labi ierindoties Google meklētājā. Parasti apakštemata lapām ir jābūt saitēm atpakaļ uz pīlāra lapām ar galveno atslēgvārdu, lai palīdzētu palielināt šo atslēgvārdu augstākas pozīcijas iegūšanas izredzes.

Tēmu klasteru veidošana tīmekļa vietnē ļauj pievienot vairāk iekšējo saišu, tādējādi palielinot laiku, ko lietotāji pavada jūsu lapās. Tas arī palīdz Google pārlūkiem ātri noteikt, kuras lapas ir vissvarīgākās.

Satura audits, lai optimizētu esošā emuāra saturu

Patiesība ir tāda, ka ir vieglāk mainīt esošā satura lietojumu un piesaistīt lielāku datplūsmu, nekā ierindot jaunu saturu.

Tāpēc, lai ātrāk ierindotos pēc atslēgvārdu kopām, jums vajadzētu:

 • Veiciet satura auditu un identificējiet esošos satura fragmentus, kurus var uzlabot, lai iegūtu vairāk vertikāļu. Piemēram, varat atrast klastera rakstus, kas varētu labi darboties, ja tos sasaistītu ar noteiktām pīlāru lapām.
The relationship between pillar content and cluster content through hyperlinks
 • Identificējiet arī satura daļas, kurām nepieciešams padziļinātāku informāciju, vai esošā raksta apakštēmas, kuras varētu labāk aptvert atsevišķā lapā. Satura atjaunināšana un nepatiesas vai maldinošas informācijas novēršana ir daļa no labas digitālās pilsonības prakses, kas palīdz nodrošināt vērtību jūsu auditorijai. Varat pārbaudīt savu Google meklēšanas konsoli (GSC), lai uzzinātu, kādas tēmas jūsu auditorija meklē visbiežāk, un maksimāli izmantot to potenciālu.

Jūsu atslēgvārdu klasteru uzraudzība GSC ieskatos

Kad esat pabeidzis atslēgvārdu klasteru veidošanu un publicējis optimizētu saturu, kas saistīts ar šiem klasteriem, ir svarīgi arī sekot līdzi atslēgvārdiem, lai redzētu, kā tie ierindojas.

Šeit ir uzskaitītas galvenās lietas, kas jāseko, lai noskaidrotu, vai jūsu jaunā SEO stratēģija darbojas:

 • Ranga atslēgvārdu skaits. 

  Ja kopējais atslēgvārdu skaits, pēc kuriem jūsu lapa ierindojas, palielinās, tas norāda, ka Google patiešām saprot lapas saturu un atzīst tās atbilstību dažādiem atslēgvārdu meklējumiem.

 • Iespaidi.

  Ja Google sāk popularizēt jūsu SERP rezultātu arvien lielākam skaitam meklētāju, tas norāda, ka tās rāpotāji uzskata jūsu lapu par atbilstošu. Pat ja jūsu lapa nav ierindota pirmajā lapā, iespaidi nozīmē, ka Google uzskata jūsu lapas par atbilstošām atslēgvārda vaicājumam.

Vai atslēgvārdu grupēšana patiešām atbalsta jūsu SEO stratēģiju?

Atslēgvārdu klasterizēšana var būt ilga spēle, taču ilgtermiņā tas viss ir tā vērts. Tā ir daļa no uzlabotas SEO stratēģijas, kas var sniegt jums priekšrocības pret divām galvenajām Google superspējām (dabiskās valodas apstrādi un indeksēšanu), tāpēc varat uzvarēt dažās vertikālās jomās.

Ja jūsu vietnes pamatā ir atslēgvārdu kopas, jūs paziņojat Google, ka jūsu vietne ir autoritāte jūsu nišā un satur ļoti plašu un dziļu saturu. Tādējādi atslēgvārdu klasteru veidošana ir ne tikai izdevīga jūsu pašreizējai SEO stratēģijai, bet tā ir arī SEO nākotne kopumā. Izmantojot šo paņēmienu tagad, jūsu vietne izvirzīsies priekšplānā un ilgtermiņā ieņems stabilu vietu.

Secinājums: Klasterizēt vai neklasterizēt?

Kā redzat, daudz kas ir nepieciešams, lai izveidotu veiksmīgu SEO stratēģiju. Google nepārtraukti attīstās un pilnveidojas, tāpēc arī jums ir jāturpina attīstīties, lai saglabātu atbilstību. Atslēgvārdu grupēšana ir viens no lieliskākajiem Google izgudrojumiem, kas ļauj jums izveidot, optimizēt un organizēt saturu, dažādojot valodu, lai iegūtu augstākas un ātrākas pozīcijas.

Atslēgvārdu klasteri jūsu saturam piešķir padziļinātu izskatu un parāda jūsu auditorijai un meklētājprogrammai, ka jūs saprotat savu nišu. Turklāt padziļināts saturs palīdz aptvert visus iespējamos lietotāju nodomus un palīdz jūsu auditorijai iegūt visas atbildes, ko tā meklē, no viena avota, tādējādi veidojot jūsu vietnes autoritāti.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm