Kā veikt ātru konkurentu kontekstuālās reklāmas (PPC) analīzi

Kā veikt ātru konkurentu kontekstuālās reklāmas (PPC) analīzi
Stacy Mine
Stacy Mine
Editor at Serpstat

Konkurentu izsekošana ir viens no galvenajiem uzdevumiem darbā ar kontekstuālo reklāmu, un interneta tirgotājiem tas bieži vien aizņem daudz laika. Šajā rakstā runāsim par veidiem, kā veikt ātru un kvalitatīvu kontekstuālās reklāmas konkurentu analīzi, izmantojot dažādus rīkus.

Es parādīšu, kā identificēt konkurentus SERP, kā noskaidrot, kādus trikus viņi izmanto, un kā analizēt konkurentu atslēgvārdus, reklāmas, mērķlapas un displeja reklāmas. Uzzināsiet arī par pakalpojumiem, kas palīdzēs jums noskaidrot aptuvenās reklāmas izmaksas, un sīkāk pievērsīsieties detalizētai konkurentu reklāmas kampaņas analīzei. Jūs vairs nekad vairs neprasīsiet sev "kā uzzināt, kādus atslēgvārdus izmanto konkurenti".

Kā noteikt konkurentus PPC?

Svarīga lieta, kas jāsaprot, ir izpētīt, kas notiek mūsu interesējošajā nišā. Pamatojoties uz šiem datiem, mēs veidosim savu optimizācijas stratēģiju un noskaidrosim, kā konkurenti piesaista klientus.

Taču vispirms ir jānoskaidro, kas ir mūsu konkurenti. Lai to izdarītu, dodieties uz Google meklēšanas rezultātiem un analizējiet maksas un organiskās meklēšanas rezultātus. Izdarīsim to, izmantojot piemēru ar angļu valodas skolas vietni.

Ekrānšāviņš kreisajā pusē parāda konkurentus Google maksas meklēšanas rezultātos, bet labajā pusē - organiskās meklēšanas rezultātos:

GoogleGoogle

Pirmā maksas meklēšanas reklāma ved uz vietnes preply.com mērķlapu:

The landing page of preply.com

Lai neapjuktu informācijā, izveidoju izklājlapu, kurā ievadīšu datus par visiem atrastajiem konkurentiem:

  • domēns;
  • piezemēšanās lapas URL;
  • izmaksas;
  • reklāmas nosaukums;
  • reklāmas tekstu;
  • atslēgvārdi;
  • papildu elementi;
  • aicinājums rīkoties;
  • Google reklāmas;
  • Google organic.

Ir ērti izmantot reklāmu diagnostikas rīku AdWords (Google Ads), lai meklētu un analizētu konkurentus organiskajās citās ierīcēs:

Google Ads

Tālāk ir jānoskaidro, vai darbojas remarketings, vai ir Facebook Pixel, kas ļaus panākt ar reklāmu sociālajos tīklos. Lai noskaidrotu, vai vietnē ir Pixel, izmantojiet Google Chrome paplašinājumu Facebook Pixel Helper; lai pārbaudītu Google kodus - Tag Assistant (by Google):

Facebook Pixel Helper

Veicot regulāru Google SERP analīzi, mēs izsekojam, piemēram, šādas lietas:

1.Paplašinājumi reklāmās:
Extensions in advertisements
2.Atsevišķas reklāmas mērķvietnes:
Separate landing sites for advertising

Varat izmantot arī Google AdWords (Google Ads) atslēgvārdu plānotāju un izsoļu statistiku. Plānotājs parāda un lejupielādē URL adreses atslēgvārdu variantus; statistika parādīs vidējo pieprasījumu skaitu mēnesī, turklāt plānotājs ļauj sadalīt pēc ģeogrāfijas un platformām.

Informācija par pieprasījuma konkurences līmeni būs noderīga par minimālo un maksimālo rādīšanas likmi lapas augšpusē.

Ir svarīgi atcerēties, ka plānotājs parāda kaut ko pa vidu, ne vienmēr patiesību. Tāpat tas parāda, kuri vārdi krustojas ar analizēto vietni. Izmantojot izsoles ieskatu, mēs precīzi sapratīsim, ar ko mēs konkurējam reklāmā. Šajā sarakstā varam atrast jaunas vietnes. Sarakstu saglabājam turpmākai izmantošanai, analizējot konkurentus, izmantojot Serpstat:

Analyzing competitors via Serpstat

Tagad mums ir pamata izpratne par to, kas ir mūsu konkurenti un kādus rīkus viņi izmanto. Tomēr tas vēl nav viss, tāpēc mēs turpināsim analīzi, izmantojot īpašus rīkus.

Kāda ir konkurentu analīzes jēga?

Konkurentu analīzi izmanto, lai noteiktu konkurentu stiprās puses un trūkumus salīdzinājumā ar jūsu konkurentiem, kā arī lai noteiktu tirgus nepilnības.

Konkurentu analīze sniedz ieskatu par:

1.Ko un kā konkurenti pārdod, vai tiek strādāts ar kontekstuālo reklāmu, vai tā ir izveidota tikai vienu reizi.
2.Kādus vēstījumus un aicinājumus rīkoties izmanto konkurenti, uz ko viņi koncentrējas reklāmā? Kas tiek uzsvērts reklāmas tekstos, kā tie atšķiras viens no otra.
3.Vai konkurenti izmanto Google Adwords (Google Ads) paplašinājumus un papildinājumus darbam ar kontekstuālo reklāmu?
4.Kādas idejas aizņemties un pārtaisīt sev.
5.Kādas ir aptuvenās konkurentu izmaksas reklāmai.

Konkurences izpēte ir ļoti svarīga, jo:

Padziļināta konkurentu analīze

Īpaši pakalpojumi ļauj uzzināt, kādus padomus izmanto labākie konkurenti attiecīgajā nišā un kā tos var izmantot jūsu PPC kampaņā. Izmantojot tos, varat veikt konkurences PPC analīzi, izveidot PPC stratēģiju, atrast piemērotākos atslēgvārdus, zīmolu atslēgvārdus, salīdzināt to rādītājus, atrast populārākos atslēgvārdus dažādās valstīs un vietās utt.

Kā atrast konkurentu PPC atslēgvārdus? Atslēgas vārdu analīze

Serpstat analizē domēna reklāmu atslēgvārdus, identificē domēna un atslēgvārda konkurentus, parāda apjomu un rādījumus, kā arī PPC konkurenci procentos. Ir iespējams piemērot un saglabāt filtrus turpmākai lietošanai.

Dodieties uz cilni Atslēgvārdu izpēte → PPC izpēte → Atslēgvārdi, ievadiet atslēgvārdu un apskatiet rezultātu:

Serpstat Keywords

Tabulā tiek parādīti šādi dati:

Tabulai var piemērot filtrus:

Serpstat,filters

Varat piemērot vairākus filtrus vienlaicīgi, pielāgot tos un saglabāt vēlākai lietošanai.

Konkurentu analīze

Cilnē Atslēgvārdu izpēte → PPC izpēte → Konkurenti mēs redzam konkurentu salīdzinājumu pēc šādiem datiem:

Konkurējošo vietņu sarakstu var mainīt vai izmantot pakalpojuma ieteiktās vietnes:

Serpstat Competitors

Šajā pārskatā varat apskatīt kopīgos atslēgvārdus un saglabāt sev veiksmīgas iespējas.

Kā apskatīt konkurentu reklāmas? Reklāmu analīze

Serpstat ir reklāmu analīzes rīks, kas sniedz informāciju par atslēgvārdiem, kas izraisa reklāmas meklēšanas rezultātos. Dodieties uz cilni Atslēgvārdu izpēte → PPC izpēte → Reklāmu piemēri un aplūkojiet konkurentu izmantoto atslēgvārdu grupas:

Serpstat Ads examples

Ir iespējams lejupielādēt datus ar atslēgvārdiem vai ar visiem datiem no tabulas. Rezultāti tiek filtrēti un izsekoti dažādās meklētājprogrammās. Tajā pašā pārskatā mēs atzīmējam jaunas idejas savai reklāmai.

Ja mums nepieciešamas konkrēta domēna reklāmas, dodieties uz sadaļu Tīmekļa vietnes analīze → Domēna analīze → PPC izpēte → Reklāmu piemēri. Rezultātos redzam vēlamā domēna reklāmu, atslēgvārdu, kas to izraisīja, un izmaksas:

Serpstat Ads examples

Nosēšanās lapu analīze

Pārejam pie mērķlapu analīzes. Atskaitē Atslēgvārdu izpēte → PPC izpēte → Reklāmu mērķlapas Serpstat parāda, kuras lapas saņem datplūsmu no konteksta un cik reklāmu ir konfigurētas konkrētai lapai. Apkopot veiksmīgos variantus:

Serpstat Ads landing pages

Lai regulāri pārbaudītu domēna apmaksāto atslēgvārdu skaitu, varam izmantot Serpstat cilni Mani projekti, kurā redzam datus par PPC atslēgu pieaugumu vai kritumu mūsu vietnei un konkurējošām vietnēm:

Paid keywords

Vēlaties uzzināt vairāk par Serpstat konkurentu analīzes rīkiem?

Nosūtiet pieprasījumu par bezmaksas personīgo pakalpojuma demo versiju, un mūsu eksperts ar jums sazināsies ;)

Pieprasīt demo versiju 

Konkurentu reklāmas izmaksu analīze

Nav iespējams noskaidrot precīzu konkurentu budžetu. Tomēr īpašie pakalpojumi ļauj vismaz aptuveni aplēst viņu izmaksas.

SimilarWeb parāda aptuvenus izdevumus pēc vidējās cenas un datplūsmas maksas meklēšanas pakalpojumā. Aptuvenā vietnes datplūsma tiek parādīta vispārējā informācijā par vietni, bet maksas datplūsma Maksas meklēšanā ir Maksas:

Serpstat Ads landing pages

Kopumā gandrīz 22% ir maksas datplūsma.

Serpstat nosaka vidējās izmaksas par klikšķi reklāmā: Atslēgvārdu izpēte → SEO izpēte → Atslēgvārdu izvēle:

Serpstat Keyword Selection

Rezultātā mēs saņēmām visaptverošu informāciju par to, ko un kā reklamē konkurenti, kādus vēstījumus un aicinājumus veikt darbību viņi izmanto savā reklāmā un uz ko viņi koncentrējas. Turklāt mēs uzzinājām ļoti aptuvenas kontekstuālās reklāmas izmaksas.

Andrey Belousov
Andrey Belousov
izaugsmes hakeris

Pastāv salīdzināšanas metode, kas darbojas tikai tad, ja kontekstuālā reklāma jau ir uzsākta ilgāku laiku. Mēs projicējam savus rezultātus uz konkurentu rezultātiem.

Lai to izdarītu, kā tiešo metodi ņemam vērā konkurenta budžetu, pēc tam ar to pašu metodi ņemam vērā mūsu budžetu un reizinām ar mūsu reālo budžetu.

Piemēram:

Jūsu reālais budžets ir 10 000 USD. Ar tiešo metodi jūsu budžets ir 5000 USD, kas nozīmē, ka tiešā metode ir uz pusi zemāka. Ja konkurenta tiešā metode uzrādīja 3000 USD lielu budžetu, tad viņa reālais budžets ir aptuveni divreiz lielāks.

Tādējādi mēs atbrīvojamies no tiešās metodes sistemātiskās kļūdas. Tomēr to nevajadzētu darīt, ja pēdējā gada laikā ir krasi mainījies meklēšanas reklāmas budžets.

Izmantojot tiešo metodi, mēs izmantojam CPC, ko esam saņēmuši no Google. Tas nav atkarīgs no reklāmu ieņemtās pozīcijas. Taču tas, ka jūsu un konkurentu reklāmas var ieņemt dažādas pozīcijas un tām var būt atšķirīgas CPC.

Visinteresantākais ir tas, ka klikšķu caurlaides rādītājs (CTR) tieši neietekmē izmaksas. Ja pozīcijas paliek nemainīgas, CTR palielinājums samazinās CPC, bet tas palielinās arī klikšķu skaitu, un rezultātā izmaksas paliks tādas pašas.

Grāmatas dizains ir māksla, kas ietver dažādu grāmatas sastāvdaļu saturu, stilu, formātu, dizainu un secību saskaņotā veselumā. Kā saka Jans Tschicholds, "metodes un noteikumi, kurus nav iespējams uzlabot, ir izstrādāti gadsimtu gaitā. Lai radītu perfektu grāmatu, šie noteikumi ir jāatdzīvina un jāpiemēro."

Priekšvārdi jeb priekšvārdi ir grāmatas pirmā sadaļa, un parasti tā ir mazākā sadaļa lappušu skaita ziņā. Katra lappuse tiek saskaitīta, bet ne uz priekšlapām, ne uz tukšajām lapām netiek izteikts vai uzdrukāts folija vai lapas numurs.

PPC konkurentu analīzes kontrolsaraksts

1.Nosakām konkurentu sarakstu. Mēs izmantojam informāciju no meklēšanas rezultātiem, izsoļu ieskatiem, Serpstat. Kamēr esam vietnē, mēs uzraugām Facebook Pixel un remārketinga birkas izmantošanu. Izsekojam remārketinga klātbūtni.
2.Salīdzinām konkurentus savā starpā, aplūkojam kopīgos un trūkstošos atslēgvārdus. Mēs pievienojam nepieciešamos datus savam plānam.
3.Mēs pārbaudām galvenos atslēgvārdus.
4.Analizējam reklāmas tekstus, atzīmējam CTA un noderīgus trikus, ko izmanto konkurenti.
5.Aplūkojam vārdu grupējumus, pievienojam nepieciešamo savam plānam.
6.Pārbaudām mērķlapas.
7.Uzlabojam savas kampaņas, atceroties par konkurentu kļūdām.

Sekojiet konkurentu PPC pozīcijām ar Serpstat Rank Tracker

Serpstat piedāvā sekot konkurentu pozīcijām, netērējot papildu kredītus! Šī funkcija ir pieejama SEO un PPC, mobilajiem un datora reģioniem. Rank Tracker projekta iestatījumos vienkārši pievienojiet konkurentu domēnus vai atzīmējiet tos ar zvaigznītes pogu Konkurentu pārskatā. Rezultātā jūs varēsiet redzēt, cik daudz jūsu PPC atslēgvārdu konkurenti izmanto savās kampaņās, to pozīcijas un reklāmu skaitu. Izvēloties ikdienas izsekošanu, varat saņemt ikdienas rezultātus un veikt izmaiņas PPC kampaņā atbilstoši saviem un konkurentu rezultātiem.

Serpstat Competitors

Cik bieži jums vajadzētu veikt konkurentu PPC izpēti?

Lai neatpaliktu no konkurentiem, jums būs jāseko līdzi tirgus izmaiņām, vienlaikus cenšoties izprast savu klientu vajadzības.

Lai gan tas atšķiras atkarībā no nišas, mēs iesakām veikt konkurentu reklāmu analīzi vismaz reizi ceturksnī līdz reizi gadā. Tas ļauj jums reaģēt uz rezultātiem un sekot līdzi progresam.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Nav grūti atrast konkurentu reklāmas. Konkurentu reklāmas jūs varat atrast, kad vien meklējat kaut ko, kas saistīts ar jūsu produktu vai pakalpojumiem. Jūs varat izmantot Serpstat, lai veiktu PPC konkurentu analīzi un uzzinātu, ko dara jūsu konkurenti.

Konkurentu PPC analīze ir gudrs veids, kā atklāt konkurentu nišā izmantotās uzvaras stratēģijas. Zinot sīkāku informāciju, jūs varēsiet noskaidrot, kādas visefektīvākās reklāmas ir piemērojuši jūsu konkurenti.

Read original article “How To Carry Out A Quick Analysis Of Competitors' Contextual Advertising (PPC)” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm