Kā uzzināt konkurenta budžetu kontekstuālajai reklāmai: 3 neparastas metodes

Kā uzzināt konkurenta budžetu kontekstuālajai reklāmai: 3 neparastas metodes
Andrey Belousov
Andrey Belousov
Growth Hacker at Serpstat

Dažkārt nav viegli aprēķināt aptuvenās kontekstuālās reklāmas izmaksas, jo jāņem vērā daudzi faktori. Tas ir īpaši sarežģīti, ja iepriekš neesat uzsācis reklāmas kampaņas. Tomēr mums ir šīs problēmas risinājums!

Ja vēlaties aprēķināt reklāmas izmaksas - skatiet, cik daudz tai tērē konkurenti! Šie dati palīdzēs noteikt nišas potenciālu un aprēķināt, cik daudz jums nepieciešams reklāmas kampaņai.

Kā atrast konkurentus kontekstuālajā reklāmā

Pirms sākat aprēķināt konkurentu reklāmas budžetu, ir jānoskaidro, kurus konkurentus analizēt. Tāpēc pirmais solis ir atrast tiešos konkurentus PPC, jo īpaši tāpēc, ka tie var atšķirties no konkurentiem organiskajā meklēšanā.

Konkurentus varat apskatīt Serpstat saskarnē. Lai to izdarītu, izvēlieties pārskatu Tīmekļa vietnes analīze → Domēna analīze → PPC analīze → Konkurenti, meklēšanas joslā ievadiet sava domēna adresi, izvēlieties meklēšanas bāzi un noklikšķiniet uz Meklēt.

Competitors sephora.com

Šajā pārskatā ir šādi rādītāji:

Mums ir konkurentu un galveno rādītāju saraksts; tagad varat apsvērt budžetu. Piezīme: mēs izmantosim vairākas metodes. Katrai no tām ir savi plusi un mīnusi.

Tiešā skaitīšanas metode: 4 vienkārši soļi

Ievadiet konkurenta domēnu Serpstat meklēšanas joslā un dodieties uz sadaļu Tīmekļa vietnes analīze → Domēna analīze → PPC analīze → Atslēgvārdu atlases atskaite. Šajā cilnē ir uzskaitīti visi atslēgvārdi, attiecībā uz kuriem meklēšanas domēns uzsāk kontekstuālo reklāmu.

Keywords Selection

Šajā pārskatā ir šādi rādītāji:

Tagad eksportējiet šo sarakstu aprēķiniem ērtā formātā. Izvēlieties šādas kolonnas (pozīcija, apjoms, CPC, reklāmas veids):

Columns (Position, Volume, CPC, Ad type)

Lai aprēķinātu budžetu, mums būs nepieciešams papildu rādītājs - CTR. Jo augstāka pozīcija, jo labāks CTR. Meklēšanas rezultātos ir arī 2 bloki:

1.Virs organiskās meklēšanas. Tas atrodas lapas augšpusē un AdWords programmā tiek saukts par Premium. Serpstat sistēmā tas ir pirmais reklāmas veids.
2.Zem organiskās meklēšanas. Tā atrodas meklēšanas rezultātu lapas apakšā un tiek saukta par Apakšējo (vai Sānu). Serpstat tas ir trešais reklāmas veids. Apakšējā blokā CTR ir 5 reizes mazāks nekā augšējā.

Mēs izmantosim šādas vērtības:

Following values

Atslēgvārda budžetu aprēķina pēc formulas:

Budžets = izmaksas par klikšķi * pieprasījumu skaits * CTR pozīcijas.

Mēs jau esam augšupielādējuši datus un izlēmuši aprēķina formulu. Tagad jums ir nepieciešams:

1.Atveriet augšupielādēto pārskatu Google tabulās.
2.Atveriet piemēru.
3.Nokopējiet F - J slejas no piemēra savā failā.

Ātrs veids

Lūk, diezgan vienkāršs veids, kā analizēt konkurenta budžetu:

1.Dodieties uz vietnes analīzi → Domēna analīze → PPC analīze → Atslēgvārdi atskaite un ievadiet konkurenta domēnu. 
2.Eksportējiet pārskatu. Atstājiet tikai kolonnas Pozīcija, Apjoms, CPC un Reklāmas veids.
3.Importējiet failu Google tabulās.
4.Nokopējiet F - J slejas no piemēra uz savu failu.

Kā to pašu izdarīt, izmantojot API konsoli

Līdzīgus rezultātus varat iegūt, izmantojot Serpstat API konsole. Atveriet API konsole un ievadiet:

Serpstat API Console AlphaSerpstat API Console Alpha

Iegūstiet domēnu kopējos datus. Slejā traff_cost redzēsiet konkurenta budžetu.

Serpstat API Console Alpha

Tomēr Serpstat lietotāju ērtībai pirmās vietas CTR ir iestatīts kā 100%. Tā ir vieglāk novērtēt no SEO iegūtās datplūsmas daļu. Tāpēc konsole izmanto tieši 4 reizes lielāku CTR nekā iepriekšējā metodē. Tādējādi galīgais budžets ir jādala ar 4.

Vai vēlaties ietaupīt laiku, automātiski apkopojot un grupējot atslēgvārdus ar Serpstat rīkiem?

Noklikšķiniet uz pogas zemāk, reģistrējieties un saņemiet bezmaksas 7 dienu izmēģinājuma versiju!

Iegūstiet Serpstat izmēģinājuma versiju

Konsoles priekšrocības

Konsoles trūkumi

Reversā metode

Mēs pieņemam, ka jūsu konkurents rīkojas racionāli un viņa reklāmas budžets ir atkarīgs no rezultāta. Reklāmai parasti tiek tērēta aptuveni trešdaļa no ieguvumiem, ko tā dod. Tāpēc jums ir jānovērtē budžets šādi:

Budžets ≈ (ieņēmumi - mainīgās izmaksas) ÷ 3 = (ieņēmumi * peļņa) ÷ 3

Interneta veikala mainīgās izmaksas ir preču iegādes cenas, ja nav bezmaksas piegādes un uzstādīšanas. Maržas līmenis ir aptuveni vienāds tajā pašā nišā. Atliek tikai aprēķināt ieņēmumus, ko uzņēmumam dod kontekstuālā reklāma.

Ieņēmumu daļu no meklēšanas kontekstuālās reklāmas var aprēķināt, izmantojot tās radīto datplūsmas daļu. Atveriet SimiliarWeb un reiziniet meklēšanas daļu ar maksas meklēšanas daļu.

Traffic Sources

Absolūtajiem skaitļiem SimilarWeb nevajadzētu uzticēties, taču relatīvie skaitļi ir diezgan precīzi.

SimilarWeb

Mūsu gadījumā meklēšanas reklāmas daļa = 47,27% * 37,59% = 18%.

Tagad atliek novērtēt ienākumus. To var izdarīt šādi:

1.Reiziniet savus ieņēmumus ar konkurentu vietņu datplūsmas attiecību pret jūsu datplūsmu. Piemēram, jūsu ieņēmumi ir 100 tūkstoši mēnesī, SimilarWeb rāda, ka jums ir 1 miljons datplūsmu mēnesī, bet jūsu konkurentam - 3 miljoni. Tātad konkurenta ieņēmumi ir aptuveni 300 tūkstoši.
2.Ar pirkuma ID: veiciet pasūtījumu konkurenta vietnē; ja tā numurs ir 003139, tas ir 3139. pārdošana vietnē. Pēc nedēļas veiciet otru pasūtījumu. Pieņemsim, ka tas būs pasūtījums ar numuru 003212. Aprēķiniet, cik lielu summu vietne apstrādā katru mēnesi (atņemiet mazāko vērtību no lielākās). Iegūtais skaitlis ir pasūtījumu skaits nedēļā. Ne visi iesniegtie pasūtījumi tiek apmaksāti. Var pieņemt, ka neapmaksāto pasūtījumu īpatsvars ir aptuveni 20 %.

Iegūstam: (3212 - 3139) * 0,8 = 59 pasūtījumi nedēļā = 234 pasūtījumi mēnesī. Jūs zināt vidējo rēķinu. Pieņemsim, ka tas ir 300 USD. $ 300 * 234 = $ 70 000 ienākumu mēnesī.

Pamatojoties uz to, mēs aprēķinām aptuveno budžetu:

Konkurenta ieņēmumi ir aptuveni 70 000 dolāru. Meklēšanas reklāmas daļa ir 18 %. Attiecīgi 70 000 $ * 18% / 3 = 4200 $.

Pamatojoties uz to, ka reklāmas cena ir aptuveni trīs reizes mazāka par ieņēmumiem, mēs iegūstam šādu rezultātu.

Salīdzināšanas metode

Tas darbojas tikai tad, ja kontekstuālā reklāma jau ir uzsākta uz ilgu laiku. Mēs projicējam savus rezultātus uz konkurentu rezultātiem.

Lai to izdarītu, kā tiešo metodi ņemam vērā konkurenta budžetu, pēc tam ar to pašu metodi ņemam vērā mūsu budžetu un reizinām ar mūsu reālo budžetu.

Piemēram:

Jūsu reālais budžets ir 10 000 ASV dolāru. Tiešā metode parādīja jūsu budžetu 5000 ASV dolāru apmērā, kas nozīmē, ka tiešā metode ir uz pusi zemāka. Ja konkurenta tiešā metode uzrādīja budžetu 3000 dolāru apmērā, tad viņa reālais budžets ir aptuveni divreiz lielāks.

Tādējādi mēs atbrīvojamies no tiešās metodes sistemātiskās kļūdas. Tomēr to nevajadzētu darīt, ja pēdējā gada laikā ir krasi mainījies meklēšanas reklāmai paredzētais budžets.

Izmantojot tiešo metodi, mēs izmantojam CPC, ko esam saņēmuši no Google. Tas nav atkarīgs no reklāmu ieņemtās pozīcijas. Taču tas, ka jūsu un konkurentu reklāmas var ieņemt dažādas pozīcijas un tām var būt atšķirīgas CPC.

Visinteresantākais ir tas, ka klikšķu skaits (CTR) tieši neietekmē izmaksas. Ja pozīcijas paliek nemainīgas, CTR palielinājums samazinās CPC, bet tas palielinās arī klikšķu skaitu, un rezultātā izmaksas paliks tādas pašas.

Kā to darīt ar Console

Serpstat API Console AlphaSerpstat API Console Alpha

Secinājums

Mēs izskatījām vairākas metodes, kā novērtēt konkurenta budžetu kontekstuālajā reklāmā. Turpmākajos rakstos mēs vairāk runāsim par konkurences analīzi PPC. Abonējiet mūsu emuāru, lai neko nepalaistu garām!

Read original article “How To Discover A Competitor's Budget For Contextual Advertising: 3 Unusual Methods” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm