4 põhjust, miks peaksite oma SEO strateegias kasutama märksõnade klastreid

4 põhjust, miks peaksite oma SEO strateegias kasutama märksõnade klastreid
Alex Williams
Alex Williams
Freelance Writer at WilliamsTechCopy

Praktika, mille kohaselt keskendute ja optimeerite oma veebisaiti mõne põhilise märksõna ümber, on kiiresti vananemas. Iga päevaga muutuvad Google ja teised otsingumootorid üha osavamaks inimeste keele ja otsingukavatsuse mõistmisel. Näiteks paneb Google nüüd rohkem rõhku loomulikule keeletöötlusele (NLP) ja suunab kõik jõupingutused lehekülje sisu omavahelise seotuse sügavamale mõistmisele. Järelikult ei piisa enam ainult ühe märksõna jaoks sisu optimeerimisest.

Kuna Google'i (NLP) võimalused arenevad edasi, peab ka meie lehekülje-soostrateegia paranema, et kajastada neid edusamme otsingus. Seetõttu on SEO-tööstus nihutanud oma tähelepanu märksõnade rühmitamisele, et tasandada lehekülje optimeerimist ja pidada sammu Google'i tehnoloogiliste edusammudega.

Kuid mis on märksõnade klasterdamine ja kuidas see annab elu nii teie saidi uuele kui ka olemasolevale sisule? Selles artiklis selgitatakse, mis on märksõnade klastrid ja kuidas nende alusel oma veebisaidi struktureerimine võib aidata teil suurendada otsingumootorite orgaanilist liiklust ja kasvatada oma äri.

Mis on märksõnade klastrid?

Lihtsustatult öeldes on märksõnade klastrid/teemad (tuntud ka kui märksõnagrupeeringud) sarnaste päringute ja märksõnade rühm, mis esindavad sarnase tarbija kavatsusega otsinguid. Nendel terminitel või fraasidel on sarnane või peaaegu sarnane tähendus ja kavatsus.

Näiteks "turvakaamera", "turvakaamera koju" ja "turvakaamerasüsteem" ei ole midagi muud kui sarnased märksõnad sarnase kavatsusega, mida kasutavad Google'i otsijad, kes soovivad osta turvakaamerat.

Serpstat Keyword Clustering

Võite mõelda märksõnade klastritest kui mitmetest võtmetest ühes võtmehoidjas, kus võtmehoidja on teie sisu ja märksõnad/fraasid on teie võtmed.

Kasutajad otsivad harva tooteid, teenuseid või vastuseid oma küsimustele, kasutades samu mõisteid. Seega, eeldades, et teie kaubamärk tegeleb turvakaameratega, piirab teie turuosa teiste märksõnade puhul ainult esimese märksõna puhul.

Google reastab teie veebilehti tavaliselt niikuinii mitme märksõna jaoks. Võtmesõnade klastri mudeli kasutamine on suurepärane viis strateegiliselt tagada, et Google reastab teie leheküljed kõige asjakohasemate tööstusharu märksõnade ja terminite järgi, mida teie sihtrühm kasutab otsingutel kõige sagedamini.

4 märksõnade klasterdamise eelised

Selleks, et maksimeerida märksõnade klasterdamisest saadavat kasu, peaksite kõigepealt mõistma, et see võtab palju aega ja ressursse ning see ei ole teie turundusstrateegia jaoks üleöö edukas lähenemisviis. Edu saavutamiseks peate tegema üksikasjalikke märksõnade uuringuid, avaldama hulgaliselt sisu ja investeerima rohkem oma SEO-püüdlustesse.

Samuti on väga oluline, et teil oleks kogenud turundusmeeskond ja et te kasutaksite oma SEO-kampaaniate läbiviimiseks kvaliteetset projektijuhtimis- ja koostöötarkvara. Lisaks koostöövahenditele peab tarkvara sisaldama selliseid funktsioone nagu märksõnade uurimine ja märksõnade rühmitamise soovitused, et saaksite välja töötada tervikliku märksõnastrateegia.

Sellega seoses on siin mõned märksõnade klasterdamise peamised eelised:

Suurem orgaaniline liiklus

Möödas on päevad, mil lehepõhised SEO-tehnikad hõlmasid teie veebisaidi iga maandumislehe optimeerimist üheainsa fookusvõtmesõna jaoks. Tänapäeval piirab ühe märksõna jaoks optimeerimine teie veebisaidi potentsiaali orgaanilise liikluse genereerimiseks.

Võtmesõnade rühmitamise abil saate ühe märksõna asemel suunata mitu seotud pika ja lühikese sabaga märksõna, suurendades seeläbi otsingumootori lehe tulemustes (SERP) esinemise arvu. See paneb otsingumootori tajuma teie lehekülgi asjakohasematena, mis aitab teie veebisaidil kõrgemale reastuda.

Lisaks võimaldab see teil oma sisu planeerimist ülelaadida. Seda seetõttu, et see sunnib teid mõtlema, kuidas paremini struktureerida oma veebisaiti märksõnade klastrite ja nende asjakohasuse ümber. Pikemas perspektiivis muudab see lihtsamaks vähem konkurentsivõimeliste, kõrge konversiooniga märksõnade tuvastamise, millele saate keskenduda, et aidata tugevdada oma saidi autoriteeti ja kaasata rohkem liiklust.

Väga konkurentsivõimelise märksõnaga on raskem hoogu saavutada, eriti kui olete alles alustamas. Parem on alustada, keskendudes sisu loomisele alateemadel, mis on teie peateemaga tihedalt seotud - nende puhul on konkurents väiksem -, et aidata oma saidi loomist otsingumootoris.

Teine viis oma veebisaidi orgaanilise külastatavuse suurendamiseks on julgustada kliente jätma oma kogemuste kohta kommentaare oma Google'i äriprofiili. Google'i ülevaated mängivad kohalikus SEO-s suurt rolli, suurendades klientide usaldust ja aidates meelitada rohkem külastajaid ning suurendada liiklust teie ettevõttele. Kuna üle 70% klientidest jätaks ülevaate ainult siis, kui seda otse küsitakse, peate olema proaktiivne, et panna ostjad tegutsema.

Kiirem paremusjärjestuse paranemine SERPSis

2007. aastal liigitas Google vähemalt 25% kõigist tema otsingukasti sisestatud otsingutest "uuteks" ja varem mitte kunagi nähtud otsinguteks. Sellest tulenevalt on see arv vähenenud ja alates 2013. aastast kuni tänaseni on 15% kõigist otsingumootori otsingukasti sisestatud päringutest loetud Google'i poolt "uuteks" ja varem mitte kunagi nähtud päringuteks.

Võtmesõnade klastrite kasutamine mitmekesistab teie otsingupotentsiaali ja lihtsustab otsingumootori jaoks teie sisu mõistmist ja selle näitamist SERPis kõigi võimalike uute märksõnade puhul.

Vaatame uuesti turvakaamerate näidet. Kui te optimeerite ainult märksõnale "turvakaamerad", kaotate võimaluse saada raha märksõnadele "turvakaamera koju" ja "turvakaamerasüsteem".

Similar search intent for “security camera system” and “security camera for home” on SERPs

Rohkem võimalusi sisemiseks linkimiseks

Teie veebisait on nagu suur mõis, mille toad ja ruumid on omavahel seotud. Ja täpselt nagu majas, on ka teie veebisaidi sisekujundus ja arhitektuur väga oluline. Sisemised lingid on nagu uksed ühelt leheküljelt teisele.

Google'ile meeldib, kui usteid on piisavalt ja kui need on loogilised ja kergesti järgitavad. Nii lugejad kui ka otsingumootorite otsingumootorid leiavad teie sisu kergemini üles.

Google'i algoritm paraneb pidevalt, et pakkuda otsijatele kõige asjakohasemaid tulemusi. Nende muudatuste hulgas on liigselt ebaoluliste sisemiste seoste karistamine ja vestluspäringute tõlgendamine pigem mõtetena kui sõna-sõnaliste märksõnadena.

Sammasleht on ulatuslik ressursileht, mis pakub põhiteema põhjalikku käsitlust ja linke toetavate alateemade jaoks välja töötatud kvaliteetsele teabele. See lihtsustab tarbijate jaoks vajaliku asjakohase ja õige sisu leidmist ning lihtsustab veebimasinate roomikute jaoks teie veebisaidi teemade mõistmist ja seostamist.

Võtmesõnade klastrite kasutamine loob piiramatud võimalused sisemiseks linkimiseks. Ja sellega kaasnevad piiramatud eelised, mis hõlmavad järgmist:

 • Parandab veebisaidi indekseerimist.
 • Otsingumootorite roomikud järgivad linke, et leida ja indekseerida teie veebisaidi lehekülgi. Sisemised lingid aitavad roomikutel hõlpsasti leida, kategoriseerida ja indekseerida teie sisu.
 • Aitab veebisaidi navigeerimist.
 • Korralikud siselinkid aitavad värsketel ja sügaval roomikutel hõlpsasti teie veebisaidil navigeerida, mis võib teid nende heale küljele tuua ja teid premeerida.
 • Suurendab sügava sisuga lehekülgede tagasilinkide teenimise potentsiaali.
 • Hästi läbimõeldud sisemise linkimise strateegia väljatöötamine võib suurendada teie lehe ja sisu lingimahla teenimise potentsiaali. See saavutatakse selgesõnaliste klikkimisviiside ja indekseerimise pakkumisega teie veebisaidil, mis tõstab teie saidi roomamisprioriteeti parema lingi levitamise kaudu.
 • Suurendab autoriteeti ja pingerea võimsust kõigi teie veebisaidi lehekülgede jaoks.
 • Otsingumootori algoritm kasutab teie sisu väärtuse määramiseks oluliselt keerukamat meetodit kui lingimahla voog. Sisemine linkimine on üks peamisi asju, mis aitab robotitel teie sisu väärtuslikuks pidada. Kui teie veebisait on hästi struktureeritud ja indekseeritud, võite saavutada kõrge koha SERPis, ilma et tugineksite ainult lingimahla.
 • Hästi valitud ankrutekstidega siselinkid parandavad linkide väärtust.
 • Kuna siselinkid on HTML-koodi jada, mis seob ühe veebilehe teise, on need väärtuslikumad kui navigatsiooni- või pilditekst. Võtmesõna lisamine ankrutekstile võib nende väärtust veelgi suurendada.
 • Pakub saidi külastajatele rohkem väärtust.
 • Võtmesõnade klastrite kasutamine ei ole mitte ainult oluline SEO-tehnika, vaid see pakub ka palju väärtust saidi külastajatele. Kui enamik külastajaid uurib teatud teemat, otsivad nad sageli rohkem lehekülgi, millel on täiendavat teavet. Kasutajad, kes hindavad teie materjali, kulutavad rohkem aega teie teiste osade lugemisele.
The benefits of internal linking

Ekspertiisi ja teemakohase autoriteedi loomine oma tööstusharu niššis

Teemakohase autoriteedi saavutamiseks peab sisu suutma mõjutada publiku arvamust või mõtlemist, mis saavutatakse ainult siis, kui sisu jagab veenvaid argumente ja tugevaid tõendeid.

Selleks, et veebileht saavutaks aktuaalse autoriteedi, peab tal olema teatav autoriteet ideede rühma või niši suhtes, mitte tegelik mõju ühe idee või valdkonna üle. Selle suhteliselt uue mõiste kohaselt on väärtusliku ja asjakohase materjaliga veebisaidid Google'i otsingutulemustes kõrgemal kohal kui ebaolulise sisuga veebisaidid.

Oletame näiteks, et teil on roosade Barbie-nukkude lehekülg veebisaidil, kus arutatakse kõike, mis on seotud Barbie-nukkudega. Samal ajal on teisel kaubamärgil sarnane lehekülg roosa Barbie-nukkude kohta, kuid see lehekülg on ilutoodete veebisaidil.

Eeldades, et te turundate Barbie-nukke, mitte roosa värvi tooteid, on teie veebisaidil suurem temaatiline autoriteet.

Seda seetõttu, et kuigi ilutoodete veebisaidil võib olla suurepärane lehekülg roosa Barbie-nukkude kohta, ei ole midagi, mis annaks otsingumootorile või lugejatele märku, et neil on nende nukkude kohta laialdased teadmised. Teisest küljest on teie veebisaidil teemakohane autoriteet Barbie-nukkude kohta ja see võib kergesti olla üks kõikehõlmav kauplus kõigi nukkude asjade kohta, olenemata sellest, kas lugeja soovib teada saada roosa või oranži Barbie-nuku kohta.

Ühesõnaga, märksõnade rühmitused võivad aidata teil luua kvaliteetset sisu oma konkreetsel teemal. Nii et kui lugejad otsivad teavet või asjakohaseid veebisaite, millele linkida, siis olete te seal, kuhu nad lähevad.

Paremad edetabelid pika- ja lühikesed märksõnad

Eraldiseisvad märksõnaturunduse strateegiad kuuluvad minevikku. Kasutades märksõnade klastreid, mis sisaldavad head segu pika ja lühikese sabaga märksõnadest, suurenevad teie võimalused järjestada märksõnu, mida võib olla raske üksi hallata.

Näiteks muutuvad aja möödudes pika sabaga märksõnade võtmesõnade võtmesõnade võtmesõnade võtmesõnade SEO-s üha olulisemaks. See tuleneb Google'i rõhuasetusest kasutajakogemusele ja kavatsustele, vestlusotsingu tõusust ja selliste rakenduste nagu häälotsing tulekust.

Klastrite abil saate reastada erinevaid long-tail ja short-tail märksõnu, selle asemel, et suunata mõned otsingupäringud eraldi, suurendades seeläbi teie ettevõtte konversioone ja tulusid.

Näiteks siin on üks ettevõte, mis on tõenäoliselt suunatud selle sisuga mitmele märksõnale. See on esikohal nii märksõnade "content brief" kui ka "what is a content brief" puhul.

Ranks first for both “content brief” and “what is a content brief” keyphrases.

Järgnevalt näete, kuidas saate suurendada oma võimalusi nii long-tail kui ka short-tail märksõnade paremaks järjestamiseks:

 • Ärge keskenduge paarile peamisele märksõnale. Selle asemel lisage alati hea segu pika ja lühikese sabaga märksõnadest kõigisse sisutükkidesse.
 • Veenduge, et teil on täielik ülevaade iga konkreetse märksõna kasutajakavatsusest, et saaksite oma sisu kohandada vastavalt sellele kavatsusele.
 • Google kontrollib ikkagi, kas otsingukasti sisestatud märksõna on sisus hästi jaotatud. Veenduge, et teie märksõnad sisalduksid teie pealkirjades, H1-tagis, metakirjelduses ja isegi piltide alt-tekstides.
 • Veenduge, et teil on hea sisemine linkide ülesehitus teie samba- ja klastrilehtede vahel.

Kuidas luua märksõna- ja teemaklastreid

Võtmesõnade klastri väljatöötamine nõuab ulatuslikku võtmesõnade uurimist ja strateegilist lähenemist valitud võtmesõnadele. Peate mõistma oma sihtrühma ja seda, milliseid otsingulauseid nad kasutavad sarnaste vastuste, teenuste või toodete otsimiseks.

Siin on samm-sammuline juhend märksõnade klastrite koostamise läbiviimiseks ja klastrite ümber sisustrateegia edukaks ülesehitamiseks:

1. samm: võtmesõnade nimekirja koostamine

Enne kui saate alustada märksõnade sihtimist, peate kõigepealt tegema märksõnauuringuid - ja seda palju.

Alustuseks mõelge välja peamine märksõna, mille järgi soovite oma saiti järjestada. Oletame näiteks, et teie ettevõte on e-kaubanduse kaubamärk, mis müüb naiste jooksujalatseid. Üks näide peamisest märksõnast, mille järgi saate järjestada, oleks "naiste jooksukingad".

Kui olete kindlaks teinud peamise märksõna, tuvastage kõik võimalikud alateemad, pika sabaga fraasid, põhiteemad, sünonüümid ja variatsioonid selle märksõna ümber.

Kaaluge ka seda, milliste märksõnade järgi teie konkurendid järjestuvad, et näha, millised märksõnad on teie valdkonnas kõige populaarsemad. Mõte on leida, millised terminid on väärtuslikumad ja millised omavad kõige suuremat konversioonipotentsiaali.

Alustamiseks on siin küsimused, mida peaksite märksõnade uurimisel endale esitama:

 • Mida ma müün?
 • Milliseid probleeme peab minu sihtrühm lahendama?
 • Mis paneks potentsiaalsed kliendid valima minu veebisaiti teiste sarnaste veebisaitide asemel?
 • Millise demograafilise sihtrühmaga kliente ma otsin?
 • Kui ma oleksin täiesti uus klient, milliseid termineid ma sisestaksin ja otsiksin Google'is, et leida minu tooteid või teenuseid?
 • Kas mul on olemas olemasolev sisu, mis vastab minu potentsiaalsete klientide kõige sagedasematele küsimustele?

Kui teil on olemas kiire nimekiri peamistest märksõnadest, mida soovite sihtida, saate kasutada märksõnavahendit, et tuvastada rohkem potentsiaalseid märksõnu.

2. samm: kasutage märksõnade analüüsimiseks võtmesõnade uurimise tööriista.

Järgmisena kasutage usaldusväärset märksõnade uurimise vahendit, et selgitada välja, millised teie loetletud märksõnad on väärtuslikud ja millel on potentsiaali tuua teie veebisaidile liiklust.

Serpstat Keyword Research Tools

Uurimistulemuste salvestamiseks on palju võimalusi. Sõltuvalt teie märksõnade uurimisvahendist on kõige lihtsam laadida andmed tabelina alla.

Siin on näide:

Example

Kui seda tehakse õigesti, võib ulatuslik märksõnade uurimine anda teile nimekirja sadadest või isegi tuhandetest märksõnadest, millel on potentsiaali tuua teie veebisaidile rohkem liiklust. Need andmed aitavad teil kindlaks teha, milliseid märksõnu teie sihtrühm kasutab rohkem, kui ta otsib teie sarnaseid tooteid ja teenuseid, nii et saate neid oma klastrites "põhilisteks" märksõnadeks seada.

3. samm: Teemade ja teemarühmade tuvastamine

Kui teie märksõnade nimekiri on valmis, märkate kiiresti sarnaseid teemasid ja mustreid. Tegelikult olete võib-olla juba uuringuid tehes hakanud märkama erinevaid sarnasusi. Need mustrid on need, mis aitavad teil moodustada märksõnagruppe.

Siin on mõned kriteeriumid, mida saate kasutada oma märksõnade nimekirja klastriteks segmenteerimiseks.

 • Asjakohasus. 
 • Püüdke rühmitada sõnu ja fraase, mis on omavahel tihedalt seotud ja millel on sama otsingukavatsus. Nii on Google'il lihtsam teie lehekülgedele ligi pääseda ja saada kiiresti ülevaade sisust.
 • Otsingumaht ja CPC. 
 • Teie põhilistel märksõnadel peaks olema korralik otsingumaht, mis tõestab, et inimesed tõepoolest otsivad neid märksõnu. Pikaajalistel fraasidel võib olla vähem otsinguid, kuna need on väga spetsiifilised, kuid veenduge, et neil on hea kulu ühe kliki kohta.
 • Orgaaniline raskus. 
 • Orgaanilise keerukuse puhul tulevad mängu erinevad pingerea tegurid. Tavaliselt sõltub suurema orgaanilise raskusastmega märksõnade lisamine teie saidi autoriteedist ja teie veebisaidi asutamisest. Madala ja kõrge konkurentsiga märksõnade kombineerimine võib suurendada lühiajalist järjestust.
 • Turundussahtel. 
 • Samuti on võimalik märksõnu rühmitada vastavalt sellele, kus klient teie turundussahtras asub. Näiteks saab truubi ülemises ja keskmises osas kasutada teadlikkuse ja lead-nurturing märksõnade rühmi (parimad e-raamatute ja blogide jaoks) ning truubi alumises osas konversiooni märksõnade rühmi.

4. samm: organiseerige oma märksõnad rühmadesse.

Kui olete välja selgitanud ühisosa, organiseerige märksõnad umbes 3-5 võtmesõnade gruppi - rohkem kui see võib olla optimeerimiseks tülikas. Selle protsessi läbiviimiseks võite toetuda mis tahes usaldusväärsetele SEO-vahenditele, nagu näiteks.

Veenduge, et igal rühmal on üks põhiline märksõna ja mitu täiendavat märksõna. Näiteks võite lisada madalama raskusastmega, suure otsingumahuga märksõna koos mõne pika sabaga, madala otsingumahuga märksõnaga.

Keywords Into Groups

Sellisel juhul võib põhiline märksõna olla veidi konkurentsivõimelisem, kuid te olete ühendanud selle veidi suurema konversioonipotentsiaaliga vähem raskete märksõnadega.

Samuti pidage meeles, et kõik teie nimekirjas olevad märksõnad ei peaks sattuma klastrisse. Valige välja ainult need, millel on kõrge CPC, märkimisväärne otsingumaht ja asjakohane otsingukavatsus, ning kasutage ainult neid oma märksõnade klastrite moodustamiseks.

Kas soovite aega säästa, kogudes ja klastreerides märksõnu automaatselt Serpstati tööriistadega?

Klõpsake alloleval nupul, registreeruge ja saate tasuta 7-päevase prooviperioodi!

Hankige Serpstat'i prooviversioon

5. samm: looge või optimeerige märksõnade klastrite abil sambaleheküljed

Nüüd, kui teil on oma märksõnade klastrid, toimivad need teie kõrgelt optimeeritud lehekülgede teekaardina. Kasutage klastreid oma veebisaidi sisu loomiseks, optimeerimiseks ja üldiselt korraldamiseks.

Tavaliselt esindab iga märksõnade klastri üks põhiteema ehk nn samba lehekülg. Iga märksõnaklastri jaoks peab teil olema sihtleht, et seda korralikult optimeerida. Võite kasutada ka sisu optimeerimise tööriista, mis aitab teil oma sisu paremini optimeerida.

Ideaalis peaksite analüüsima iga klastrit moodustavaid märksõnu, et näha, millist teavet peate jagama ja kuidas saate aidata leevendada oma publiku valupunkte.

Pärast oma esialgsete veebilehtede loomist peate oma sisu laiendama, et tugevdada oma märksõnade klastrimise jõupingutusi. Te ei peaks mõtlema ainult täna avaldatavale materjalile, vaid keskenduge hoopis jätkusuutliku sisustrateegia väljatöötamisele, mis toetab teie veebisaidi pikaajalist SEO-d.

Püstitage järgmised valdkonnad prioriteediks, et suurendada samba lehekülje reitinguid:

 • Temaatiline sügavus:

  Kirjutage piisava sügavusega pikaajalist sisu.

 • Teabestruktuur:

  Veenduge, et teie sisu on hästi välja töötatud ning sellel on struktuur ja voolavus.

 • Lehekülje kogemus:

  Keskenduge enne otsingumootori jaoks kirjutamist inimeste jaoks kirjutamisele. Lisage lehekülje kasutajakogemuse parandamiseks lehel olevaid nüansse, nagu pildid, videod ja hüpiklotsid.

Samm 6: Võimaldage märksõnade klastreid, kasutades blogi sisu

Blogi sisu loomine oma tugilehtede ümber aitab tugevdada teie märksõnade klastreid, suurendades seeläbi tugilehtede järjestust ja sisu autoriteeti. Iga blogipostitus võib keskenduda ühele toetavale märksõnale - põhivõtmesõnaga seotud alateemadele või märksõnadele. See aitab teil automaatselt moodustada oma veebisaidi teemaklastreid.

Kuid ka nende lehekülgede vahelisel sisemise linkimise strateegial on suur roll, mis aitab neil Google'is hästi reastada. Tavaliselt peaksid alateemalised leheküljed linkima tagasi põhivõtmesõnaga samba lehekülgedele, et aidata suurendada võimalusi nende märksõnade paremaks reastamiseks.

Teemakogumite loomine teie veebisaidil võimaldab teil lisada rohkem siselinkke, suurendades kasutajate poolt teie lehekülgedel veedetud aega. Samuti aitab see Google'ile roomikutel kiiresti tuvastada, millised leheküljed on kõige olulisemad.

Sisuaudit oma olemasoleva blogi sisu optimeerimiseks

Tõsi on see, et olemasolevat sisu on lihtsam taaskasutada ja rohkem liiklust ligi meelitada kui uue sisu järjestamist.

Nii et võtmesõnade klastrite kiiremaks järjestamiseks peaksite:

 • Tehke sisu audit ja tuvastage olemasolevad sisutükid, mida saab rohkemate vertikaalide saamiseks värskendada. Näiteks võite leida klastri artikleid, mis võiksid hästi toimida, kui need linkida teatud samba lehekülgedele.
The relationship between pillar content and cluster content through hyperlinks
 • Samuti tuvastage olemasolevas artiklis sisutükid, mis vajavad sügavamat teavet või alateemasid, mida saaks paremini käsitleda eraldi lehel. Sisu ajakohasena hoidmine ja vale või eksitava teabe kõrvaldamine on osa hea digitaalse kodakondsuse harrastamisest, mis aitab pakkuda oma publikule väärtust. Saate kontrollida oma Google Search Console'i (GSC), et saada ülevaade sellest, milliseid teemasid teie sihtrühmad kõige rohkem otsivad, ja maksimeerida nende potentsiaali.

Teie märksõnade klastrite jälgimine GSC Insights'is.

Kui olete lõpetanud märksõnade klasterdamise ja avaldanud nende klastrite ümber optimeeritud sisu, on oluline jälgida ka märksõnu, et näha, kuidas nad järjestuvad.

Siin on peamised asjad, mida jälgida, et teada saada, kas teie uus SEO-strateegia töötab:

 • Edetabelis olevate märksõnade arv.

  Kui teie lehe märksõnade üldine arv suureneb, näitab see, et Google tõesti mõistab lehe sisu ja tunneb ära selle asjakohasuse erinevate märksõnade otsingute jaoks.

 • Muljeid.

  Kui Google hakkab teie SERP-tulemust üha rohkemate otsijate seas esile tõstma, näitab see, et nende roomikud peavad teie lehte asjakohaseks. Isegi kui teie leht ei ole esimesel leheküljel, tähendavad muljed, et Google peab teie lehekülge märksõnapäringu jaoks asjakohaseks.

Kas märksõnade klasterdamine toetab tõesti teie SEO-strateegiat?

Võtmesõnade klasterdamine võib olla pikk mäng, kuid see kõik on seda pikemas perspektiivis väärt. See on osa täiustatud SEO-strateegiast, mis võib anda teile eelise Google'i kahe peamise supervõime (loomuliku keele töötlemine ja indekseerimine) vastu, nii et võite võita mõned vertikaalsed valdkonnad.

Kui rajate oma veebisaidi märksõnade klastrite ümber, ütlete Google'ile, et teie sait on teie niši autoriteet ja sisaldab tohutult laia ja põhjalikku sisu. Seega ei ole märksõnade klasterdamine mitte ainult kasulik teie praegusele SEO-strateegiale, vaid see on ka SEO tulevik üldiselt. Selle tehnika kasutamine nüüd paneb teie veebisaidi pargist ettepoole ja seab selle pikas perspektiivis paremusjärjestusse.

Kokkuvõte: Cluster või mitte Cluster?

Nagu näete, läheb võitva SEO-strateegia loomiseks palju. Google areneb ja areneb pidevalt, seega peate ka teie pidevalt arenema, et jääda asjakohaseks. Võtmesõnade klasterdamine on üks Google'i suurimaid leiutisi, mis võimaldab teil luua, optimeerida ja korraldada oma sisu, mitmekesistades oma keelt, et järjestada kõrgemale ja kiiremini.

Võtmesõnaklastrid muudavad teie sisu põhjalikumaks ja näitavad teie publikule ja otsingumootorile, et te mõistate oma nišši. Lisaks aitab põhjalik sisu katta kõiki võimalikke kasutajate kavatsusi ja aitab teie publikul saada kõik vastused, mida nad otsivad ühest allikast, mis suurendab teie saidi autoriteeti.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm