Kā veikt atslēgvārdu izpēti 10 minūtēs

Kā veikt atslēgvārdu izpēti 10 minūtēs
Kateryna Hordiienko
Kateryna Hordiienko
Research Editor at Serpstat

SEO ekspertiem ir nepieciešami rīki tādu uzdevumu veikšanai kā atslēgvārdu izpēte, iekšējo saišu iestatīšana un SEO rādītāju analīze. Šodien mēs runāsim par API, kas var kļūt par lielisku SEO palīgu rutīnas uzdevumu automatizēšanai. Saskaņā ar mūsu novērojumiem API ļauj ietaupīt 23 stundas mēnesī. Tagad aprēķiniet, cik maksā jūsu speciālista stunda un cik ietaupīsiet jūs. Paskatīsimies, kā to izmantot atslēgvārdu izpētē :)

API un tā priekšrocības

Ja jums ir nepieciešama ātra liela apjoma SEO datu analīze, tad Serpstat API ir ideāls risinājums. API nozīmē lietojumprogrammu saskarni. Tas ir noteikumu kopums, kas ļauj dažādām programmatūras lietojumprogrammām sazināties savā starpā.

Source: Geeksforgeeks

API

API priekšrocības ir rezultātu pārbaude dažu sekunžu laikā, ātra analīze un neparastu risinājumu atrašana. Visas funkcijas ir rokas stiepiena attālumā, sākot no vienas vietas analīzes līdz skenēšanai, kas ietver sarežģītus aprēķinus. 

Galvenās priekšrocības, izmantojot API atslēgvārdu izpētei

Atslēgvārdu izpēte, kas ir efektīvas SEO un satura mārketinga stūrakmens, ietver konkrētu vārdu un frāžu ieguvi un novērošanu, meklējot informāciju meklētājprogrammās. Šajā sarežģītajā procesā tiek izprasti tādi galvenie aspekti kā meklēšanas apjoms, konkurences līmenis un šo atslēgvārdu atbilstība jūsu uzņēmējdarbības nozarei.

Perfektu atslēgvārdu meklēšana ļauj uzņēmumiem precīzi pielāgot savas tīmekļa vietnes saturu un virzīt digitālā satura stratēģiju uz optimālu redzamību un atbilstību tiešsaistes vidē.

Šīs priekšrocības padara API par spēcīgu SEO un atslēgvārdu izpētes rīku:

 • Jūs varat iegūt sērijveida datus par vairākiem domēniem, URL un atslēgvārdiem.
 • API var palielināt analīzei nepieciešamo datu daudzumu un plašumu.
 • Ir pieejami ērti filtri saņemto datu šķirošanai, lai analīze būtu ātrāka un vienkāršāka.
 • Ar īpašām Serpstat API metodēm var semantiski sasaistīt atslēgvārdus ar SERP sarakstiem.
 • Serpstat API piekļuve milzīgai un pastāvīgi atjauninātai atslēgvārdu datubāzei.
 • Viens API pieprasījums var atgriezt datus par 1000 atslēgvārdiem, kas ļauj ātri iegūt datus par garu atslēgvārdu sarakstu.
 • API var integrēt ar citiem rīkiem, lai veiktu plašāku datu analīzi.
 • Ir pieejami daudzi mācību materiāli par darbu ar funkcijām.

Kā izmantot Serpstat API programmā Postman

Sāksim ar vienkāršu gadījumu - atslēgvārda pārskatu, kurā parādīts tā apjoms, CPC un konkurences līmenis. Tas būs noderīgi, piemēram, lai vienā reizē pārbaudītu vairākus sēklas atslēgvārdus.

1.Dodieties uz Postman API platformu (varat izmantot gan mākoņa, gan instalēto programmatūru) un izpildiet norādījumus par konta izveidi un instalēšanu.
2.Pārejiet uz sadaļu "Darba vietas".
“Workplaces” section
3.Sekojiet šai rokasgrāmatai, lai norādītu galapunkta un pieprasījuma parametrus. 
4.Pievienojiet savu slepeno API atslēgu no Serpstat profila galapunktam.
Add your secret API key
5.Nokopējiet pieprasījuma parametrus no metodes apraksta lapas.
Keyword overview
6.Ievietojiet to Postman daļā Body un norādiet pielāgotos parametrus.

Varat norādīt sākuma atslēgvārdu sarakstu, iestatīt pozīcijas līdz 20 un norādīt papildu filtrēšanas, šķirošanas un negatīvo atslēgvārdu opcijas, lai ietaupītu kredītus un saņemtu tikai atbilstošus rezultātus.

Specify additional filtering, sorting, and negative keyword options

Šis ir mana pieprasījuma piemērs:

{
  "id": "1",
  "method": "SerpstatKeywordProcedure.getKeywordsInfo",
  "params": {
    "keywords": [
      "steve madden sneakers",
      "steve madden sneakers for women",
      "steve madden shoes",
      "steve madden USA",
      "steve madden buy online"
    ],
    "se": "g_us",
    "filters": {
      "cost_from": 0.2,
      "region_queries_count_from": 20,
      "minus_keywords": ["store","high heels", "men"]
    }
  }
}
7.Iestatiet POST un noklikšķiniet uz "Sūtīt".
Set POST, and click “Send”

Ja jūsu pieprasījums bija veiksmīgs, jūs saņemsiet līdzīgus rezultātus. Visbiežāk sastopamie kļūdu cēloņi ir šādi:

1.Sintakses kļūdas kods -32700. Pārbaudiet savu JSON pieprasījumu Body un mēģiniet vēlreiz.
"{
  ""id"": null,
  ""error"": {
    ""code"": -32700,
    ""message"": ""Parse error"",
    ""data"": {}
  }
}"
2.Kļūdas kods 32009, izpildiet kļūdas ziņojumā sniegtos norādījumus. Šie norādījumi ir jūsu ceļvedis, kas palīdz efektīvi pārvietoties problēmu novēršanas procesā.
"{""id"": ""1"",
  ""error"": {
    ""code"": 32009,
    ""message"": ""Not valid parameter \\'keywords\\'. 
There must be a minimum of 1 items in the array"",
    ""data"": {}
  }
}"

Metode .getKeywordsInfo palīdzēs jums analizēt grūtības un konkurences līmeni, kā arī rezultātu skaitu, lai izvēlētos efektīvākos sēklas atslēgvārdus.

Vai esat gatavs veikt pirmo analīzi ar Serpstat?

Izmēģiniet platformu ar 7 dienu izmēģinājuma versiju bez maksas!

Sāciet testēšanu

Kā apkopot atslēgvārdu sarakstu 10 minūtēs?

Lai gan atslēgvārdu izpēte bieži tiek uztverta kā laikietilpīga, ir racionalizētas pieejas. Lūk, īss ceļvedis efektīvai atslēgvārdu izpētei:

 • Nosakiet savu galveno tēmu
 • Izveidojiet atbilstošu atslēgvārdu idejas
 • Novērtējiet meklēšanas apjomu un konkurenci
 • Koncentrējieties uz garajiem atslēgvārdiem
 • Nepārtraukti uzraugiet un optimizējiet savu atslēgvārdu stratēģiju.

Kad 1. solis ir pabeigts, atslēgvārdu ideju ģenerēšanai var izmantot dažādas metodes.

 • Tiešo konkurentu vietņu analīze
 • Prāta vētra, domājot par savu mērķauditoriju vai pat izmantojot ChatGPT.
 • Izmantojot atslēgvārdu izpētes rīkus, piemēram, Google Keyword Planner vai Serpstat.

Visas šīs metodes ir plaši piemērojamas un efektīvas, tomēr tās prasa daudz laika. Tāpēc mēs izveidojām ātrāku veidu, izmantojot papildinājumu Google izklājlapām

1.Apkopot konkurentu atslēgvārdus. To var izdarīt vairākos veidos:
 • izmantojot metodi domain_keywords
 • izmantojot domēna_intersiju metodi
 • Varat arī izmantot metodi .getUrlKeywords, lai iegūtu atslēgvārdus to URL sarakstā, kuri ierindojas Google 100 labāko meklēšanas rezultātu sarakstā.

  Mēs izmantosim metodi Domain_keywords Spread Sheet papildinājumā, ko vada Serpstat API v4. Šeit ir detalizēts ekrānskatījums:

  Detailed screencast
2.Ziņojumi Saistītie atslēgvārdi un Meklēšanas ieteikumi var būt vērtīgi avoti turpmāku atslēgvārdu ideju meklēšanai. Izmantojiet šo iespēju, izmantojot liela apjoma vaicājumus tieši "C rindā":
The reports Related Keywords and Search Suggestions
3.Pēc ieteikumu saraksta saņemšanas pārbaudiet ierosināto atslēgvārdu meklēšanas apjomu. Tas palīdzēs jums pārliecināties par tā atbilstību galīgajam atslēgvārdu kopumam. Izmantojiet Atslēgvārdu informācijas pārskatu, iepriekš izvēloties 100 atslēgvārdus (tabula nespēj apstrādāt lielāku rezultātu apjomu.).
Keyword info report
4.Tagad ir pienācis laiks novērtēt meklēšanas apjomu un konkurenci. Man visvienkāršākais veids, kā to izdarīt, ir šķirojot un pārvietojot derīgos atslēgvārdus uz atsevišķu tabulu.
Separate table

Konkurētspējas rādītājs norāda, ar cik lielu izaicinājumu varētu saskarties, cenšoties progresēt ar konkrētu atslēgvārdu, un maksimālais rādītājs ir 100 %. Tā kā šo atslēgvārdu savās reklāmas kampaņās iekļauj vairāk domēnu, attiecīgi palielinās arī konkurences līmenis. Svarīgi atzīmēt, ka šī metrika tiek atjaunināta katru mēnesi.

Tas ir vērtīgs rādītājs, kas īpaši attiecas uz e-komercijas centieniem, jo izgaismo konkurences intensitāti saistībā ar konkrētiem atslēgvārdiem.

The competitiveness gauge
5.Vēl viens labas atslēgvārdu izpētes kritērijs ir koncentrēšanās uz garajiem atslēgvārdiem. Izmantojiet sadaļu "Atslēgvārdu skaits", lai noteiktu "zemas konkurences" vaicājumus.
Number of keywords

Lai gan liela apjoma un zemas konkurences atslēgvārdu atpazīšana ir ļoti svarīga, tikpat būtiski ir uzsvērt atbilstību. Pārliecinieties, ka atlasītie atslēgvārdi atbilst jūsu uzņēmējdarbībai un rezonē ar jūsu mērķauditoriju. Ja tas netiks izdarīts, var piesaistīt apmeklētājus, kuriem nav intereses par jūsu produktiem vai pakalpojumiem.

Pēdējais papildinājums ir Klasterizēšana, kas palīdz sadalīt tēmu klasterus, kurus mēs varētu izmantot tīmekļa vietnē. Šī funkcija arī palīdzēs jums turpmāk optimizēt atslēgvārdu stratēģiju.

Clustering

Lūdzu, ņemiet vērā, ka automātiskā klasterizācija var aizņemt vairāk laika, jo Serpstat rāpotājiem ir jāpārbauda 30 labākie meklēšanas sistēmas rezultāti katram atslēgvārdam un attiecīgi jāgrupē jūsu frāzes.

Kā tiek izmantoti kredīti?

Katru mēnesi Serpstat lietotāji saņem noteiktu API rezultātu skaitu saskaņā ar cenu plānu:

Neizmantotie kredīti sadeg mēneša beigās. Jūs tērēsiet API rezultātu rindas, lai izmantotu pakalpojumus, ko nodrošina API. Ja jums ir 1000 rindu pārskats, tiks iztērēti 1000 API līniju. No otras puses, dažas uzlabotas funkcijas var tērēt vairāk līniju. Izmantojiet šo pamācību, lai uzzinātu kredīta izdevumus katrai API metodei.

Atlikušos kredītus varat pārbaudīt, izmantojot šo pieprasījumu ķermenī:

{
 "id": 1,
 "method": "SerpstatLimitsProcedure.getStats"
}
The credits left

Secinājums

Ātrā atslēgvārdu izpēte ļauj uzņēmumiem ietaupīt laiku, vienlaikus izmantojot pamatīgas atslēgvārdu analīzes priekšrocības. Dažas no ātrās atslēgvārdu izpētes priekšrocībām ir šādas:

Serpstat API ir ērts risinājums, lai apstrādātu milzīgu datu apjomu dažu sekunžu laikā, tāpēc tas ir ideāls risinājums ātrai atslēgvārdu izpētei. Es ceru, ka šis izmantošanas gadījums bija izglītojošs un viegli īstenojams. Es novēlu jums visu to labāko jūsu SEO centienos.

Read original article “How to Accomplish a Keyword Research in 10 Minutes” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm