Kas ir Google redzamības rādītājs un kā tas tiek aprēķināts SEO optimizācijā

Kas ir Google redzamības rādītājs un kā tas tiek aprēķināts SEO optimizācijā
Elena K.
Elena K.
Chief Editor at Serpstat

Mēs saņemam daudz jautājumu par mūsu SEO redzamības rezultātu un Google redzamības rādītāju. Tāpēc šajā rakstā mēs atbildēsim uz visbiežāk uzdotajiem jautājumiem un sniegsim atbildes uz visu, kas jums jāzina par domēna redzamību. Turpiniet lasīt, lai uzzinātu, kā mēs to aprēķinām un ko nozīmē "algoritma atjauninājuma" zīme.

Kas ir SEO redzamības rādītājs un kam tas tiek izmantots?

Serpstat izstrādāja relatīvo rādītāju, ko sauc par meklētājprogrammu redzamības rādītāju - datplūsmas daļu, ko tīmekļa vietne saņem no tās rangiem. Vienkāršāk sakot, redzamība norāda, cik redzama ir jūsu vietne attiecībā pret atslēgvārdu meklēšanas apjomu. Jo augstāks domēna redzamības rādītājs, jo vairāk apmeklētāju tā, visticamāk, piesaistīs.

"Kas ir laba redzamība?" jūs, iespējams, brīnāties. Pasaulē nav tādas lietas kā ideāls rezultāts. Tas ir lielā mērā atkarīgs no vietnes nišas un lieluma.

Serpstat Overview

Vislabākais veids, kā izmantot šo rādītāju, ir sekot līdzi tam, kā jūsu vietnes redzamība mainās laika gaitā. Vai arī salīdzināt vienas un tās pašas nišas vietņu Redzamību, lai redzētu, kurai no tām ir augstāks rādītājs. Visredzamība visbiežāk tiek izmantota kā vispārējs rādītājs, kas parāda SEO darba efektivitāti.

Redzamības rādītāja aprēķināšanai tiek izmantota reitinga pozīcija reitinga atslēgvārdiem un liels meklēšanas apjoms. Katrai kampaņā izsekotajai meklētājprogrammai tas tiek aprēķināts katram atslēgvārdam, kas ierindojas pirmajos 30 meklētājprogrammas rezultātos.

Mēs aprēķinām Reklāmguvumu redzamības punktu atslēgvārdiem, kas iekļauti Top 30, tādējādi, ja atslēgvārds ir ierindots 31. vai 99. pozīcijā, tam tiks piešķirts redzamības punkts 0. Rezultātā atslēgvārda redzamības vērtību nosaka tā rangs; piemēram, atslēgvārdam, kas ierindojas 1. vietā, būs lielāka vērtība nekā atslēgvārdam, kas ierindojas 4. vietā. Jo augstāks ir dienas rādītājs, jo redzamāka ir vietne.

Ko redzamība nozīmē SEO?

Tas palīdz jums ar vienu acu uzmetienu precīzi novērtēt atslēgvārdu kopuma kopējo redzamību Google.

Tas tiek izteikts procentos, un tas atspoguļo jūsu iespaidu daļu organiskajos rezultātos: cik reizes lietotājs redzēja jūsu vietni rezultātu lapā no kopējā atslēgvārdu meklējumu skaita.

Papildus tīmekļa vietnes meklēšanas redzamībai varat sekot līdzi atsevišķu atslēgvārdu un atslēgvārdu grupu redzamībai. Tas nozīmē, ka jūs varat noskaidrot, cik procentuālu daļu no rādījumiem organiskās meklēšanas rezultātos saņem konkrēti atslēgvārdi. Varat izsekot atslēgvārdu redzamību visās projektam pievienotajās meklētājprogrammās tādā pašā veidā, kā varat izsekot tīmekļa vietnes redzamību.

Meklēšanas redzamība būs redzama katras jūsu kampaņas klasifikācijas cilnes augšpusē: Rangu, Dzinēju un Konkurences sadaļā, izņemot Iespējas. Tā arī mainīsies atkarībā no tā, ko skatāt. Piemēram, cilnē Dzinēji meklēšanas redzamības rādītājs tiks sadalīts atkarībā no dzinējiem, kurus uzraugāt. Konkurence darīs to pašu, bet tikai attiecībā uz jums salīdzinājumā ar jūsu konkurentiem.

Kā tiek aprēķināts domēna redzamības rādītājs?

Runājot par SEO, organiskās meklēšanas redzamība meklētājprogrammu rezultātos ir vissvarīgākā sastāvdaļa, lai sasniegtu jūsu tiešsaistes uzņēmējdarbības mērķus. Jūsu uzņēmuma dzīvotspēja ilgtermiņā ir apdraudēta, ja potenciālie klienti nevar jūs atrast Google, neatkarīgi no tā, cik labs ir jūsu produkts, cik noderīgs ir jūsu saturs vai cik pārsteidzoša ir jūsu klientu apkalpošana.

SEO domēna redzamība ir rādītājs, kas parāda, cik procentu no visiem iespējamiem organiskajiem klikšķiem.

0.Iepriekšējais algoritms balstījās uz visiem mūsu datubāzē esošajiem atslēgvārdiem, savukārt pašreizējais algoritms ņem vērā tikai 1 miljonu atlasītu atslēgvārdu no dažādām nišām.
1.Mēs apkopojam atslēgvārdus, pēc kuriem domēns ierindojas top-20 meklēšanas rezultātos;
2.Katra atslēgvārda meklēšanas apjomu iegūstam no top-20;
3.Saskaitām SE datplūsmu, reizinot katra atslēgvārda meklēšanas apjomu ar CTR, pamatojoties uz domēna pozīciju;
4.Nosakiet maksimālo iespējamo SE datplūsmas rādītāju, summējot visu Serpstat datubāzē esošo atslēgvārdu meklēšanas apjomus;
5.Sadaliet domēna SE datplūsmu ar maksimālo iespējamo punktu skaitu;
6.Reiziniet ar 100, lai iegūto rezultātu pārvērstu procentos;
7.Labākai attēlošanai reiziniet ar 1000.

Šeit ir formula:

Formula

Kāds ir CTR rādītājs pēc formulas?

Klikšķu caurlaides koeficients (CTR) ir klikšķu attiecība pret rādījumiem. Katrai SERP pozīcijai ir unikāls CTR: jo augstāka pozīcija, jo labāks CTR.

PPC parasti izmanto CTR. Dažkārt to izmanto arī, lai novērtētu, cik lielu datplūsmu var iegūt, izmantojot organisko meklēšanu.

Pozīcijas proporcija attiecībā pret CTR ir parādīta turpmāk.

The position's proportion to the CTRThe position's proportion to the CTR

Izpratne par to, ka SEO datplūsma mēra klikšķu skaitu, bet vietnes redzamības rādītājs - atslēgvārdu rangu, var palīdzēt kontekstā ievietot izmaiņas, ko pamanāt šajos divos rādītājos, un no tām izdarīt secinājumus.

Vai vēlaties izmantot Serpstat, lai uzlabotu savus rezultātus?

Aktivizējiet izmēģinājuma versiju un izmēģiniet platformu 7 dienas bez maksas!

Reģistrējieties

Kā ar piemēru?

Ņemsim domēnu.com un teiksim, ka ir tikai 2 atslēgvārdi, pēc kuriem tas ierindojas top-20.

Pieņemsim, ka visu atslēgvārdu kopējais meklēšanas apjoms Serpstat bāzē ir
100 000 000.

Lūk, ko mēs iegūstam:

Formula

FAQ

Uz šo jautājumu nav viennozīmīga risinājuma, jo redzamības rādītāju aprēķināšanas metodes atšķiras. Pat ar nedaudz atšķirīgiem algoritmiem un regulārām SERP svārstībām vietnei ir grūti iegūt augstāku punktu skaitu nekā 40. vietā jebkurā no šīm redzamības skalām attiecībā uz nemarķētajiem atslēgvārdiem. Šo rādītāju var izmantot, lai izsekotu savu kopējo redzamību meklētājprogrammās, salīdzinātu savas vietnes redzamību ar konkurentu redzamību un salīdzinātu savu redzamību vairākās meklētājprogrammās un reģionos.

Veiciet vietnes auditu. Veicot vietnes SEO auditu, atklāsiet slēptos šķēršļus, kas kavē jūs un potenciālos klientus, kuri meklē jūsu produktu vai pakalpojumu. Izmantojiet garās astes atslēgvārdus. Garās astes atslēgvārdi sniedz jums lielākas iespējas tikt atrastam meklēšanas rezultātos. Koncentrējoties uz garās astes atslēgvārdiem, jūs varat izmantot mazāk konkurētspējīgas meklēšanas vietas un palielināt iespēju, ka cilvēki, kas meklē tieši to, kas jums ir, jūs atradīs. Pārliecinieties, ka jums ir vietnes karte. XML vietnes kartes izveide un augšupielāde Google meklēšanas konsolei norāda meklētājprogrammām, kuras lapas pārmeklēt, un tas ir svarīgi, lai tās varētu saprast un indeksēt jūsu vietni.

Read original article “What Is Google Visibility score And How Is It Calculated In SEO” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm