Redzamība meklētājprogrammās: kā to pārbaudīt un palielināt
Kas ir tīmekļa vietnes redzamība meklētājprogrammās?
Redzamība meklēšanas meklētājprogrammās atspoguļo to, cik ticams, ka lietotāji, meklējot pēc attiecīgiem atslēgvārdiem, atklās konkrētu tīmekļa vietni. To mēra pēc atslēgvārdu skaita, pēc kuriem tīmekļa vietne ierindojas, to meklēšanas apjoma un domēna vietām meklēšanas rezultātos.
Šīs metrikas analīze ir būtiska, lai noskaidrotu, kādu potenciālo datplūsmu jūsu tīmekļa vietne var radīt no organiskās meklēšanas rezultātiem, un noteiktu, kāda ir jūsu vieta konkurentu vidū.
Zema vai nulles tīmekļa vietnes redzamība nozīmē, ka domēnam ir zemas pozīcijas pēc būtiskākajiem atslēgvārdiem un lietotāji to nevar atrast, izmantojot organisko meklēšanu. No otras puses, redzamība meklētājprogrammās tiek uzskatīta par augstu, ja tīmekļa vietnei ir augstas SERP pozīcijas daudziem liela apjoma (populāriem) atslēgvārdiem.
Tīmekļa vietnēm, kas SERP atrodas pirmajās trīs pozīcijās, ir maksimālā redzamība. Ja domēns neatrodas pirmajā meklēšanas rezultātu lapā (top 10), tā redzamība meklētājprogrammās ir ļoti zema.
Tas ir vēl vairāk. Sistrix savā pētījumā secināja, ka pirmais organiskais rezultāts Google saņem 28,5 % klikšķu, bet otrais un trešais - attiecīgi 15,7 % un 11,0 %:
Kā pārbaudīt vietnes redzamību
Kā pārbaudīt, cik redzama ir jūsu tīmekļa vietne? Tas nav nemaz tik sarežģīti, jo lielākā daļa visaptverošu SEO platformu piedāvā sava veida meklēšanas redzamības pārbaudi.
Serpstat nav izņēmums, un tas prasa tikai dažus klikšķus. Ievadiet meklēšanas joslā savu domēnu, atlasiet reģionu un noklikšķiniet uz meklēt:
Lūk, tas ir redzams. Augšējā kreisajā stūrī redzēsiet sava domēna redzamības rādītāju:
Jums varētu būt arī interesanti, kāds tīmekļa vietnes redzamības rādītājs ir labs?
Redzamība ir relatīvs rādītājs, un nav konkrētas vērtības, pēc kuras var noteikt, vai tas ir labs vai slikts. Lai pareizi noteiktu tīmekļa vietnes redzamību, jāizvērtē pašreizējie un iepriekšējie rādītāji, lai noteiktu progresa (vai regresa) tendences. Arī tiešo konkurentu redzamības izsekošana ļaus jums redzēt, kāda ir jūsu pozīcija tirgū un kā varat uzlabot optimizācijas stratēģiju.
Lūk, kā mēs aprēķinām Serpstat redzamības rādītāju:
Vai vēlaties pārbaudīt savas tīmekļa vietnes redzamību meklētājprogrammās un atrast veidus, kā to uzlabot? Jūs varat to izdarīt bez maksas, izmantojot Serpstat!
Nepalaidiet garām iespēju uzlabot savas pozīcijas meklētājprogrammās un palielināt datplūsmu uz savu tīmekļa vietni. Reģistrējieties, lai saņemtu bezmaksas 7 dienu izmēģinājuma versiju. Mēs jūs informēsim, kad izmēģinājuma termiņš tuvojas beigām, lai jūs varētu to atcelt, ja vēlaties.
Kā palielināt jūsu redzamību meklētājprogrammā: 11 soļi
Ir daudz veidu, kā uzlabot tīmekļa vietnes redzamību meklētājprogrammās. Šeit ir 11 no tiem, kā arī daži noderīgi avoti, lai uzzinātu vairāk par katru no tiem:
Ja tas tā ir, pēc iespējas ātrāk to novērsiet. Lai to novērstu, stingri ievērojiet Google meklēšanas pamatprincipus (iepriekš pazīstami kā Webmaster vadlīnijas).
Jebkurai tīmekļa vietnei ir būtiska spēcīga tīmekļa vietnes struktūra. Ja lietotāji nevar ātri un viegli pārvietoties pa jūsu vietni, viņi, visticamāk, nekavējoties atgriezīsies meklēšanas rezultātu lapā (SERP). Šādā gadījumā Google var ņemt vērā šādu lietotāju uzvedību un secināt, ka jūsu vietne apmeklētājiem nav noderīga, un pazemināt jūsu klasifikāciju.
Rankas izsekošana ļaus jums pārraudzīt jūsu vietnes ranga pozīcijas meklētājprogrammās attiecībā uz konkrētiem atslēgvārdiem laika gaitā. Tas ir noderīgs, lai noteiktu tendences un izmaiņas jūsu vietnes SERP rādītājos. Pēc tam jūs varat izmantot šos datus, lai pielāgotu savu SEO stratēģiju.
Attiecīgu atslēgvārdu izmantošana saturā palielinās jūsu redzamību meklētājprogrammās, jo tas ļaus meklētājprogrammām saprast, par ko ir jūsu tīmekļa vietne, un saskaņot to ar attiecīgajiem meklēšanas pieprasījumiem.
Optimizētas metaatzīmes, kas precīzi apraksta lapas saturu, palīdz meklētājprogrammām labāk izprast jūsu satura kontekstu un atbilstību, tādējādi nodrošinot augstāku meklēšanas pozīciju. Turklāt labi izstrādāts meta apraksts var uzlabot jebkuras tīmekļa vietnes klikšķu skaitu (CTR), piesaistot lietotāja uzmanību.
Sniedzot vērtīgu informāciju lietotājiem, palielināsies iespēja, ka viņi pievienos saites un dalīsies ar jūsu saturu sociālajos tīklos un savās tīmekļa vietnēs. Tas signalizē meklētājprogrammām, ka saturs ir atbilstošs un autoritatīvs, kā rezultātā tīmekļa vietnei tiek piešķirta augstāka vieta un redzamība.
Iekšējās saites palīdz izveidot skaidru hierarhiju un struktūru tīmekļa vietnē, tādējādi atvieglojot meklēšanas sistēmu rāpotājiem navigāciju un satura izpratni. Tas var uzlabot indeksēšanu, paaugstināt rangus un galu galā palielināt redzamību meklētājprogrammu rezultātos.
Tīmekļa vietnes optimizēšana mobilajām ierīcēm atvieglo mobilo ierīču lietotājiem piekļuvi vietnei un navigāciju tajā, kas var palielināt lietotāju iesaisti un samazināt atteikumu skaitu. Tādas meklētājprogrammas kā Google savos meklēšanas rezultātos prioritāti piešķir mobilajām ierīcēm draudzīgām vietnēm, tāpēc optimizēšana mobilajām ierīcēm var uzlabot arī vietnes redzamību.
Tīmekļa vietnes ielādes ātruma palielināšana palīdz uzlabot lietotāju pieredzi un samazina atteikumu skaitu. Tas savukārt veicina lielāku iesaistīšanos, ilgāku sesijas ilgumu un, visbeidzot, uzlabo meklēšanas sistēmas pozīcijas un redzamību.
Tehniskais audits palīdz identificēt un novērst problēmas, kas var kavēt tīmekļa vietnes sniegumu meklētājprogrammu rezultātos. Atrisinot tehniskas problēmas, piemēram, bojātas saites, dublējošs saturs un lēns lapas ielādes ātrums, meklētājprogrammas varēs vieglāk pārmeklēt un indeksēt vietni, kas uzlabos vietnes redzamību un pozīcijas.
Ja autoritatīvas tīmekļa vietnes sniedz saites uz tīmekļa vietni, tas signalizē meklētājprogrammām, ka tīmekļa vietnei ir vērtīgs un atbilstošs saturs, un tas nodrošina augstāku pozīciju meklēšanas rezultātos.
Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka atpakaļsaitei svarīgāka ir atpakaļsaites kvalitāte, nevis kvantitāte, jo surogātpasta vai zemas kvalitātes atpakaļsaites faktiski var kaitēt vietnes pozīcijām meklētājā.
Secinājumi
Lai novērtētu SEO optimizācijas efektivitāti un savlaicīgi veiktu korekcijas negatīvas dinamikas gadījumā, ir nepieciešams pārbaudīt tīmekļa vietnes redzamību meklētājā un salīdzināt to ar konkurentiem. Serpstat var palīdzēt izsekot redzamības vērtību izmaiņām gada laikā un noteikt, vai tīmekļa vietne virzās pareizajā virzienā.
Straujš redzamības kritums var liecināt par meklētājprogrammu sodiem vai būtiskām tehniskām problēmām tīmekļa vietnē, piemēram, nepareiziem robots.txt faila iestatījumiem, lēnu ielādes ātrumu, dublētu saturu, bojātām saitēm utt.
Iekšējās un ārējās SEO optimizācijas taktikas apvienošana palīdzēs jums iegūt augstas pozīcijas meklēšanas sistēmas rezultātos un uzlabot tīmekļa vietnes redzamību.
BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI
Nevienu konkrētu meklēšanas redzamības rādītāju nevar uzskatīt par universāli "labu", jo tas atšķiras atkarībā no tādiem faktoriem kā nozare, konkurence un meklētājprogrammu algoritmu izmaiņas. Tomēr, vispārīgi runājot, augstāks meklēšanas redzamības rādītājs norāda uz labāku sniegumu meklēšanas rezultātos, savukārt zemāks rādītājs varētu liecināt par iespēju uzlabot SEO darbību. Ir svarīgi sekot līdzi meklēšanas redzamībai laika gaitā un salīdzinājumā ar konkurentiem, lai novērtētu optimizācijas pasākumu efektivitāti.
Pārbaudīt redzamību Google meklētājā var palīdzēt vairāki rīki, tostarp:
Leteicamie raksti
- Kā veikt atslēgvārdu izpēti 10 minūtēs
- Kā izmērīt konkurenta reklāmu budžetu un novērtēt darījumu izmaksas
- Kā veikt ātru konkurentu kontekstuālās reklāmas (PPC) analīzi
- Kā veikt atslēgvārdu izpēti valodās, kurās nerunājat?
- Serpstat API partijas analīzes papildinājums Google lapām: Datu analīze ar vienu klikšķi
- Kā apkopot atslēgvārdu sarakstu tīmekļa vietnei
- 4 iemesli, kāpēc SEO stratēģijā vajadzētu ieviest atslēgvārdu kopas
- Kā uzzināt konkurenta budžetu kontekstuālajai reklāmai: 3 neparastas metodes
- Kas ir Google redzamības rādītājs un kā tas tiek aprēķināts SEO optimizācijā
Read original article “Search Engine Visibility How to Check and Increase it” in English.