Redzamība meklētājprogrammās: kā to pārbaudīt un palielināt

Redzamība meklētājprogrammās: kā to pārbaudīt un palielināt
Valeriia Lokhtenko
Valeriia Lokhtenko
Blog Editor at Serpstat

Redzamība meklētājprogrammās jeb tīmekļa vietnes redzamība ir viens no būtiskākajiem rādītājiem, lai noteiktu SEO optimizācijas panākumus un tīmekļa vietnes apmeklētības potenciālu.

Tas lielā mērā ir atkarīgs no atslēgvārdu skaita, pēc kuriem tīmekļa vietne ierindojas, to meklēšanas apjoma un domēna vietām meklēšanas rezultātos.

Tagad sīkāk aplūkosim, kā pārbaudīt savas tīmekļa vietnes redzamību meklētājprogrammās un to palielināt.

Kas ir tīmekļa vietnes redzamība meklētājprogrammās?

Redzamība meklēšanas meklētājprogrammās atspoguļo to, cik ticams, ka lietotāji, meklējot pēc attiecīgiem atslēgvārdiem, atklās konkrētu tīmekļa vietni. To mēra pēc atslēgvārdu skaita, pēc kuriem tīmekļa vietne ierindojas, to meklēšanas apjoma un domēna vietām meklēšanas rezultātos.

Šīs metrikas analīze ir būtiska, lai noskaidrotu, kādu potenciālo datplūsmu jūsu tīmekļa vietne var radīt no organiskās meklēšanas rezultātiem, un noteiktu, kāda ir jūsu vieta konkurentu vidū.

Zema vai nulles tīmekļa vietnes redzamība nozīmē, ka domēnam ir zemas pozīcijas pēc būtiskākajiem atslēgvārdiem un lietotāji to nevar atrast, izmantojot organisko meklēšanu. No otras puses, redzamība meklētājprogrammās tiek uzskatīta par augstu, ja tīmekļa vietnei ir augstas SERP pozīcijas daudziem liela apjoma (populāriem) atslēgvārdiem.

Tīmekļa vietnēm, kas SERP atrodas pirmajās trīs pozīcijās, ir maksimālā redzamība. Ja domēns neatrodas pirmajā meklēšanas rezultātu lapā (top 10), tā redzamība meklētājprogrammās ir ļoti zema.

Izskaidrojums ir vienkāršs: saskaņā ar Hubspot veiktā pētījuma datiem 75 % lietotāju nekad neapmeklē Google meklēšanas rezultātu pirmo lapu. Tātad tas, kurš nonāk pirmajā lapā, iegūst lielāko redzamību un līdz ar to arī datplūsmu.

Tas ir vēl vairāk. Sistrix savā pētījumā secināja, ka pirmais organiskais rezultāts Google saņem 28,5 % klikšķu, bet otrais un trešais - attiecīgi 15,7 % un 11,0 %:

Google CTR per ranking

Kā pārbaudīt vietnes redzamību

Kā pārbaudīt, cik redzama ir jūsu tīmekļa vietne? Tas nav nemaz tik sarežģīti, jo lielākā daļa visaptverošu SEO platformu piedāvā sava veida meklēšanas redzamības pārbaudi.

Serpstat nav izņēmums, un tas prasa tikai dažus klikšķus. Ievadiet meklēšanas joslā savu domēnu, atlasiet reģionu un noklikšķiniet uz meklēt:

Serpstat

Lūk, tas ir redzams. Augšējā kreisajā stūrī redzēsiet sava domēna redzamības rādītāju:

Serpstat Domain Analysis tool

Jums varētu būt arī interesanti, kāds tīmekļa vietnes redzamības rādītājs ir labs?

Redzamība ir relatīvs rādītājs, un nav konkrētas vērtības, pēc kuras var noteikt, vai tas ir labs vai slikts. Lai pareizi noteiktu tīmekļa vietnes redzamību, jāizvērtē pašreizējie un iepriekšējie rādītāji, lai noteiktu progresa (vai regresa) tendences. Arī tiešo konkurentu redzamības izsekošana ļaus jums redzēt, kāda ir jūsu pozīcija tirgū un kā varat uzlabot optimizācijas stratēģiju.  

Lūk, kā mēs aprēķinām Serpstat redzamības rādītāju:

1.Mēs izmantojam miljoniem rūpīgi atlasītu populāru atslēgvārdu no Serpstat datubāzes.
2.Pēc tam mēs sastādām to atslēgvārdu sarakstu, pēc kuriem domēns ierindojas starp 20 labākajiem meklēšanas rezultātiem.
3.Tiek aprēķināts šo atslēgvārdu meklēšanas apjoms.
4.Katra atslēgvārda meklēšanas apjoms tiek reizināts ar tīmekļa vietnes pozīcijas klikšķu skaitu uz norādīto atslēgvārdu. Visaugstākais koeficients tiek piešķirts pirmajām trim pozīcijām meklēšanas rezultātos, pēc tam rezultāts samazinās. Pirmajai pozīcijai koeficients ir viens, bet pozīcijām no 11 līdz 20 tas ir 0,05.
5.Kopējo domēna datplūsmu nosaka, saskaitot iepriekšējā solī iegūtos skaitļus.
6.Kopējo datplūsmu dala ar viena miljona frāžu meklēšanas apjomu no datubāzes.
7.Rezultātu pārvērš procentos, reizinot to ar simts.
8.Visbeidzot kopējo skaitli ērtības labad reizina ar tūkstoš.

Vai vēlaties pārbaudīt savas tīmekļa vietnes redzamību meklētājprogrammās un atrast veidus, kā to uzlabot? Jūs varat to izdarīt bez maksas, izmantojot Serpstat!

Nepalaidiet garām iespēju uzlabot savas pozīcijas meklētājprogrammās un palielināt datplūsmu uz savu tīmekļa vietni. Reģistrējieties, lai saņemtu bezmaksas 7 dienu izmēģinājuma versiju. Mēs jūs informēsim, kad izmēģinājuma termiņš tuvojas beigām, lai jūs varētu to atcelt, ja vēlaties.

Iegūstiet Serpstat izmēģinājuma versiju

Kā palielināt jūsu redzamību meklētājprogrammā: 11 soļi

Ir daudz veidu, kā uzlabot tīmekļa vietnes redzamību meklētājprogrammās. Šeit ir 11 no tiem, kā arī daži noderīgi avoti, lai uzzinātu vairāk par katru no tiem:

1.Pārbaudiet, vai jūsu tīmekļa vietnei nav piemērots sods, izmantojot Google Search Console.

Ja tas tā ir, pēc iespējas ātrāk to novērsiet. Lai to novērstu, stingri ievērojiet Google meklēšanas pamatprincipus (iepriekš pazīstami kā Webmaster vadlīnijas).

2.Nodrošiniet lielisku vietnes arhitektūru un lietojamību.

Jebkurai tīmekļa vietnei ir būtiska spēcīga tīmekļa vietnes struktūra. Ja lietotāji nevar ātri un viegli pārvietoties pa jūsu vietni, viņi, visticamāk, nekavējoties atgriezīsies meklēšanas rezultātu lapā (SERP). Šādā gadījumā Google var ņemt vērā šādu lietotāju uzvedību un secināt, ka jūsu vietne apmeklētājiem nav noderīga, un pazemināt jūsu klasifikāciju.

3.Ieviest ranga izsekošanu.

Rankas izsekošana ļaus jums pārraudzīt jūsu vietnes ranga pozīcijas meklētājprogrammās attiecībā uz konkrētiem atslēgvārdiem laika gaitā. Tas ir noderīgs, lai noteiktu tendences un izmaiņas jūsu vietnes SERP rādītājos. Pēc tam jūs varat izmantot šos datus, lai pielāgotu savu SEO stratēģiju.

4.Izveidojiet semantisko atslēgvārdu sarakstu un izmantojiet tos savā saturā.

Attiecīgu atslēgvārdu izmantošana saturā palielinās jūsu redzamību meklētājprogrammās, jo tas ļaus meklētājprogrammām saprast, par ko ir jūsu tīmekļa vietne, un saskaņot to ar attiecīgajiem meklēšanas pieprasījumiem.

5.Optimizējiet meta tagus.

Optimizētas metaatzīmes, kas precīzi apraksta lapas saturu, palīdz meklētājprogrammām labāk izprast jūsu satura kontekstu un atbilstību, tādējādi nodrošinot augstāku meklēšanas pozīciju. Turklāt labi izstrādāts meta apraksts var uzlabot jebkuras tīmekļa vietnes klikšķu skaitu (CTR), piesaistot lietotāja uzmanību.

6.Izveidojiet unikālu un augstas kvalitātes saturu.

Sniedzot vērtīgu informāciju lietotājiem, palielināsies iespēja, ka viņi pievienos saites un dalīsies ar jūsu saturu sociālajos tīklos un savās tīmekļa vietnēs. Tas signalizē meklētājprogrammām, ka saturs ir atbilstošs un autoritatīvs, kā rezultātā tīmekļa vietnei tiek piešķirta augstāka vieta un redzamība.

7.Ieviest iekšējās saites.

Iekšējās saites palīdz izveidot skaidru hierarhiju un struktūru tīmekļa vietnē, tādējādi atvieglojot meklēšanas sistēmu rāpotājiem navigāciju un satura izpratni. Tas var uzlabot indeksēšanu, paaugstināt rangus un galu galā palielināt redzamību meklētājprogrammu rezultātos.

8.Optimizējiet tīmekļa vietni mobilajām ierīcēm

Tīmekļa vietnes optimizēšana mobilajām ierīcēm atvieglo mobilo ierīču lietotājiem piekļuvi vietnei un navigāciju tajā, kas var palielināt lietotāju iesaisti un samazināt atteikumu skaitu. Tādas meklētājprogrammas kā Google savos meklēšanas rezultātos prioritāti piešķir mobilajām ierīcēm draudzīgām vietnēm, tāpēc optimizēšana mobilajām ierīcēm var uzlabot arī vietnes redzamību.

9.Palieliniet vietnes lapas ielādes ātrumu.

Tīmekļa vietnes ielādes ātruma palielināšana palīdz uzlabot lietotāju pieredzi un samazina atteikumu skaitu. Tas savukārt veicina lielāku iesaistīšanos, ilgāku sesijas ilgumu un, visbeidzot, uzlabo meklēšanas sistēmas pozīcijas un redzamību.

10.Veiciet tehnisko SEO auditu un novērsiet visas problēmas.

Tehniskais audits palīdz identificēt un novērst problēmas, kas var kavēt tīmekļa vietnes sniegumu meklētājprogrammu rezultātos. Atrisinot tehniskas problēmas, piemēram, bojātas saites, dublējošs saturs un lēns lapas ielādes ātrums, meklētājprogrammas varēs vieglāk pārmeklēt un indeksēt vietni, kas uzlabos vietnes redzamību un pozīcijas.

11.Iegūstiet atpakaļsaites no autoritatīvām vietnēm līdzīgās jomās.

Ja autoritatīvas tīmekļa vietnes sniedz saites uz tīmekļa vietni, tas signalizē meklētājprogrammām, ka tīmekļa vietnei ir vērtīgs un atbilstošs saturs, un tas nodrošina augstāku pozīciju meklēšanas rezultātos.

Tomēr ir svarīgi atzīmēt, ka atpakaļsaitei svarīgāka ir atpakaļsaites kvalitāte, nevis kvantitāte, jo surogātpasta vai zemas kvalitātes atpakaļsaites faktiski var kaitēt vietnes pozīcijām meklētājā.

Secinājumi

Lai novērtētu SEO optimizācijas efektivitāti un savlaicīgi veiktu korekcijas negatīvas dinamikas gadījumā, ir nepieciešams pārbaudīt tīmekļa vietnes redzamību meklētājā un salīdzināt to ar konkurentiem. Serpstat var palīdzēt izsekot redzamības vērtību izmaiņām gada laikā un noteikt, vai tīmekļa vietne virzās pareizajā virzienā.

Straujš redzamības kritums var liecināt par meklētājprogrammu sodiem vai būtiskām tehniskām problēmām tīmekļa vietnē, piemēram, nepareiziem robots.txt faila iestatījumiem, lēnu ielādes ātrumu, dublētu saturu, bojātām saitēm utt.

Iekšējās un ārējās SEO optimizācijas taktikas apvienošana palīdzēs jums iegūt augstas pozīcijas meklēšanas sistēmas rezultātos un uzlabot tīmekļa vietnes redzamību.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Nevienu konkrētu meklēšanas redzamības rādītāju nevar uzskatīt par universāli "labu", jo tas atšķiras atkarībā no tādiem faktoriem kā nozare, konkurence un meklētājprogrammu algoritmu izmaiņas. Tomēr, vispārīgi runājot, augstāks meklēšanas redzamības rādītājs norāda uz labāku sniegumu meklēšanas rezultātos, savukārt zemāks rādītājs varētu liecināt par iespēju uzlabot SEO darbību. Ir svarīgi sekot līdzi meklēšanas redzamībai laika gaitā un salīdzinājumā ar konkurentiem, lai novērtētu optimizācijas pasākumu efektivitāti.

Pārbaudīt redzamību Google meklētājā var palīdzēt vairāki rīki, tostarp:

1.Google meklēšanas konsole: Tas ir Google bezmaksas rīks, kas sniedz ieskatu par jūsu vietnes sniegumu Google meklēšanas rezultātos, tostarp par klikšķu, rādījumu un klikšķu skaitu.
2.Vispusīgi SEO rīki, piemēram, Serpstat, Ahrefs u. c. Tie piedāvā redzamības rādītāju, kas parāda, cik redzama ir jūsu tīmekļa vietne, pamatojoties uz jūsu tīmekļa vietnes ranga pozīcijām un jūsu atslēgvārdu meklēšanas apjomu.

Read original article “Search Engine Visibility How to Check and Increase it” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm