4 priežastys, kodėl turėtumėte įgyvendinti raktinių žodžių klasterius savo SEO strategijoje

4 priežastys, kodėl turėtumėte įgyvendinti raktinių žodžių klasterius savo SEO strategijoje
Alex Williams
Alex Williams
Freelance Writer at WilliamsTechCopy

Praktika sutelkti dėmesį į kelis pagrindinius raktažodžius ir optimizuoti svetainę pagal juos greitai tampa atgyvena. Kiekvieną dieną "Google" ir kitos paieškos sistemos vis geriau supranta žmonių kalbą ir paieškos ketinimus. Pavyzdžiui, "Google" dabar daugiau dėmesio skiria natūralios kalbos apdorojimui (NLP) ir visas pastangas sutelkia į gilesnį puslapio turinio sąsajų supratimą. Todėl nebeužtenka optimizuoti turinį pagal vieną raktažodį.

Toliau tobulėjant "Google" (NLP) galimybėms, mūsų puslapio SEO strategija taip pat turi būti tobulinama, kad atspindėtų šiuos paieškos pasiekimus. Štai kodėl SEO pramonė perėjo prie raktažodžių grupavimo, kad būtų galima išlyginti puslapio optimizavimą ir neatsilikti nuo "Google" technologinės pažangos.

Tačiau kas yra raktažodžių grupavimas ir kaip jis suteikia gyvybės tiek naujam, tiek esamam svetainės turiniui? Šiame straipsnyje paaiškinama, kas yra raktažodžių klasteriai ir kaip pagal juos sudaryta svetainės struktūra gali padėti jums padidinti organinį srautą iš paieškos sistemų ir plėtoti verslą.

Kas yra raktažodžių klasteriai?

Paprastai tariant, raktažodžių klasteriai ir (arba) temos (dar vadinamos raktažodžių grupėmis) - tai panašių užklausų ir raktažodžių grupė, atspindinti panašių vartotojų ketinimų paieškas. Šie terminai ar frazės turi panašias arba beveik panašias reikšmes ir ketinimus.

Pavyzdžiui, "apsaugos kamera", "apsaugos kamera namams" ir "apsaugos kamerų sistema" yra ne kas kita, o panašios raktinės frazės su panašiu ketinimu, kurias naudoja "Google" ieškotojai, norintys įsigyti apsaugos kamerą.

Serpstat Keyword Clustering

Galite galvoti apie raktinių žodžių grupes kaip apie kelis raktus viename raktų ryšulyje, kur raktų ryšulys yra jūsų turinys, o raktiniai žodžiai / frazės - jūsų raktai.

Vartotojai retai kada ieško produktų, paslaugų ar atsakymų į savo klausimus naudodami tuos pačius terminus. Taigi, darant prielaidą, kad jūsų prekės ženklas prekiauja apsaugos kameromis, reitingavimas tik pagal pirmąjį raktažodį apribos kitų klasterio raktažodžių rinkos dalį.

Paprastai "Google" vis tiek reitinguoja jūsų tinklalapius pagal kelis raktažodžius. Raktažodžių klasterio modelio naudojimas yra puikus būdas strategiškai užtikrinti, kad "Google" reitinguotų jūsų puslapius pagal svarbiausius pramonės raktažodžius ir terminus, kuriuos jūsų tikslinė auditorija dažniausiai naudoja ieškodama.

4 raktažodžių grupavimo privalumai

Norėdami maksimaliai išnaudoti raktažodžių grupavimo naudą, pirmiausia turėtumėte suprasti, kad tam reikia daug laiko ir išteklių, ir tai nėra vienos nakties sėkmės metodas jūsų rinkodaros strategijai. Kad pasiektumėte sėkmę, turėsite atlikti išsamius raktinių žodžių tyrimus, skelbti daug turinio ir daugiau investuoti į SEO pastangas.

Taip pat labai svarbu turėti patyrusią rinkodaros komandą ir naudoti aukštos kokybės projektų valdymo ir bendradarbiavimo programinę įrangą SEO kampanijoms vykdyti. Be bendradarbiavimo priemonių, programinė įranga turi turėti tokias funkcijas kaip raktinių žodžių tyrimas ir raktinių žodžių grupavimo rekomendacijos, kad galėtumėte parengti išsamią raktinių žodžių strategiją.

Atsižvelgdami į tai, pateikiame keletą pagrindinių raktažodžių grupavimo privalumų:

Didesnis organinis srautas

Praėjo laikai, kai SEO optimizavimo būdai buvo tokie, kai kiekvienas svetainės nukreipiamasis puslapis buvo optimizuojamas pagal vieną tikslinį raktažodį. Šiandien optimizavimas pagal vieną raktažodį apriboja jūsų svetainės galimybes generuoti organinį srautą.

Naudodami raktažodžių grupavimą galite orientuotis ne į vieną, o į kelis susijusius ilgos ir trumpos uodegos raktažodžius, taip padidindami pasirodymų skaičių paieškos puslapio rezultatuose (SERP). Dėl to paieškos sistema jūsų puslapius suvoks kaip svarbesnius, o tai padės jūsų svetainei užimti aukštesnes pozicijas.

Be to, tai leidžia padidinti turinio planavimo efektyvumą. Taip yra todėl, kad tai verčia jus galvoti apie geresnius būdus, kaip struktūrizuoti svetainę pagal raktinių žodžių grupes ir jų svarbą jūsų auditorijai. Ilgainiui taip bus lengviau nustatyti mažiau konkurencingus, didelės konversijos raktažodžius, į kuriuos galite sutelkti dėmesį, kad sustiprintumėte savo svetainės autoritetą ir pritrauktumėte daugiau lankytojų.

Sunkiau įgyti pagreitį naudojant labai konkurencingus raktažodžius, ypač jei tik pradedate. Geriau iš pradžių sutelkti dėmesį į turinio kūrimą pagalbinėmis temomis, kurios glaudžiai susijusios su jūsų pagrindine tema - su jomis susidursite su mažesne konkurencija - ir taip padėsite savo svetainei įsitvirtinti paieškos sistemoje.

Dar vienas būdas padidinti organinį svetainės lankytojų srautą - paskatinti klientus palikti atsiliepimus apie savo patirtį "Google" verslo profilyje. "Google" apžvalgos vaidina didžiulį vaidmenį vietos SEO, stiprina klientų pasitikėjimą ir padeda pritraukti daugiau lankytojų bei nukreipti didesnį srautą į jūsų verslą. Kadangi daugiau nei 70% klientų atsiliepimą paliktų tik tada, jei būtų tiesiogiai paprašyti, turite būti aktyvūs, kad paskatintumėte pirkėjus imtis veiksmų.

 Greitesnis pozicijų gerinimas SERPS

2007 m. "Google" mažiausiai 25 % visų į paieškos laukelį įvestų paieškų klasifikavo kaip "naujas" ir dar niekada nematytas. Šis skaičius nuosekliai mažėjo ir nuo 2013 m. iki šiol 15 % visų paieškos sistemos paieškos laukelyje įvestų užklausų "Google" laiko "naujomis" ir niekada anksčiau nematytomis.

Naudojant raktažodžių klasterius diversifikuojamas paieškos potencialas, o paieškos sistemai lengviau suprasti jūsų turinį ir rodyti jį SERP pagal visus galimus naujus raktažodžius.

Dar kartą pažvelkime į apsaugos kamerų pavyzdį. Jei optimizuosite tik raktažodį "apsaugos kameros", prarasite galimybę pasipelnyti iš raktažodžių "apsaugos kamera namams" ir "apsaugos kamerų sistema".

Similar search intent for “security camera system” and “security camera for home” on SERPs

Daugiau vidinių sąsajų galimybių

Jūsų svetainė yra tarsi didelis dvaras, kurio kambariai ir erdvės tarpusavyje susiję. Kaip ir namas, taip ir jūsų svetainės vidinis dizainas ir architektūra yra labai svarbūs. Vidinės nuorodos yra tarsi durys iš vieno puslapio į kitą.

"Google" patinka, kai durų yra pakankamai ir kai jos yra logiškos bei lengvai suprantamos. Taip yra todėl, kad ir skaitytojams, ir paieškos sistemų naršyklėms lengviau rasti jūsų turinį.

Google algoritmas nuolat tobulinamas, kad paieškos dalyviams būtų pateikiami aktualiausi rezultatai. Tarp šių modifikacijų yra baudimas už pernelyg nereikšmingus vidinius ryšius ir pokalbių užklausų interpretavimas kaip minčių, o ne pažodinių raktažodžių.

Stulpinis puslapis - tai išsamus išteklių puslapis, kuriame išsamiai aptariama pagrindinė tema ir pateikiamos nuorodos į aukštos kokybės informaciją, parengtą pagalbinėms potemoms. Taip vartotojams lengviau rasti reikiamą ir teisingą turinį, o žiniatinklio naršyklėms paprasčiau suvokti ir susieti temas jūsų svetainėje.

Naudojant raktinių žodžių grupes sukuriamos neribotos vidinio susiejimo galimybės. O tai suteikia neribotą naudą, kuri apima:

 • Pagerina svetainės indeksavimą.
 • Paieškos sistemų naršyklės seka nuorodas, kad rastų ir indeksuotų jūsų svetainės puslapius. Vidinės nuorodos padeda naršyklėms lengvai rasti, suskirstyti ir indeksuoti jūsų turinį.
 • Padeda svetainės navigacijai. 
 • Tinkamos vidinės nuorodos padeda šviežiems ir giluminio nuskaitymo robotams lengvai naršyti jūsų svetainėje, o tai gali padėti jums patekti į jų pusę ir pelnyti tam tikrą atlygį.
 • Didina gilaus turinio puslapių atgalinių nuorodų uždirbimo potencialą.
 • Sukūrus gerai apgalvotą vidinių nuorodų strategiją, galima padidinti puslapio ir turinio nuorodų sulčių uždirbimo potencialą. Tai pasiekiama pateikiant aiškius paspaudimų maršrutus ir indeksavimą jūsų svetainėje, kurie padidina jūsų svetainės nuskaitymo prioritetą dėl geresnio nuorodų paskirstymo.
 • Padidėja visų jūsų svetainės puslapių autoritetas ir reitingavimo galia.
 • Paieškos sistemos algoritmas, nustatydamas jūsų turinio vertę, taiko gerokai sudėtingesnį metodą nei nuorodų sulčių srautas. Vidinės nuorodos yra vienas iš pagrindinių dalykų, padedančių robotams jūsų turinį laikyti vertingu. Jei jūsų svetainė yra gerai struktūrizuota ir indeksuota, galite pasiekti aukštą SERP reitingą nepasikliaudami vien nuorodų sultimis.
 • Vidinės nuorodos su gerai parinktais inkariniais tekstais didina nuorodų vertę.
 • Kadangi vidinės nuorodos yra HTML kodo eilutė, jungianti vieną tinklalapį su kitu, jos yra vertingesnės už navigacijos ar paveikslėlių tekstus. Į inkaro tekstą įtraukus raktažodį, galima dar labiau padidinti vertę.
 • Siūlo svetainės lankytojams didesnę vertę.
 • Raktažodžių grupių naudojimas yra ne tik svarbus SEO optimizavimo metodas, bet ir suteikia daug vertės svetainės lankytojams. Kai dauguma lankytojų tyrinėja tam tikrą temą, jie dažnai ieško daugiau puslapių su papildoma informacija. Vartotojai, kurie vertina jūsų medžiagą, praleis daugiau laiko skaitydami kitus jūsų kūrinius.
The benefits of internal linking

Ekspertizės ir autoriteto kūrimas jūsų pramonės nišoje

Kad pasiektų aktualios temos autoritetą, turinys turi daryti įtaką auditorijos nuomonei ar mintims, o tai pasiekiama tik tuo atveju, jei turinyje pateikiami įtikinami argumentai ir svarūs įrodymai.

Kad svetainė pasiektų aktualų autoritetą, ji turi turėti tam tikrą autoritetą idėjų grupei ar nišai, o ne daryti faktinę įtaką vienai idėjai ar sričiai. Remiantis šia palyginti nauja sąvoka, vertingos ir aktualios medžiagos turinčios svetainės "Google" paieškos rezultatuose užima aukštesnę vietą nei tos, kuriose yra nereikšmingo turinio.

Pavyzdžiui, tarkime, svetainėje, kurioje aptariama viskas, kas susiję su lėlėmis Barbėmis, turite puslapį apie rožines Barbių lėles. Tuo pat metu kitas prekės ženklas turi panašų puslapį, skirtą rožinėms Barbių lėlėms, tačiau šis puslapis yra svetainėje, kurioje kalbama apie grožio produktus.

Darant prielaidą, kad prekiaujate Barbės lėlėmis, o ne rožinės spalvos produktais, jūsų svetainė turi didesnį teminį autoritetą.

Taip yra todėl, kad nors grožio produktų svetainėje gali būti puikus puslapis apie rožinės spalvos Barbės lėles, paieškos sistemai ar skaitytojams niekas nesignalizuoja, kad jie turi daug žinių apie šias lėles. Kita vertus, jūsų svetainė turi aktualų autoritetą Barbių lėlių srityje, todėl ji lengvai gali tapti vieno langelio principu veikiančia visų lėlės dalykų parduotuve, nesvarbu, ar skaitytojas nori sužinoti apie rožines, ar oranžines Barbių lėles.

Trumpai tariant, raktinių žodžių grupavimas gali padėti kurti aukštos kokybės turinį konkrečia tema. Taigi, kai skaitytojai ieškos informacijos ar atitinkamų svetainių, į kurias galėtų pateikti nuorodas, jie pateks būtent į jus.

Geresnis ilgųjų ir trumpųjų raktažodžių reitingas

Atskiros raktažodžių rinkodaros strategijos priklauso praeičiai. Naudojant raktažodžių grupes, kuriose yra geras ilgųjų ir trumpųjų raktažodžių derinys, padidėja tikimybė užimti pozicijas pagal raktažodžius, kuriuos sunku valdyti pavieniui.

Pavyzdžiui, laikui bėgant ilgųjų uodegos raktažodžių metodai tampa vis svarbesni SEO optimizavimui. Tai lemia "Google" dėmesys naudotojų patirčiai ir ketinimams, pokalbių paieškos plitimas ir tokių programų, kaip paieška balsu, atsiradimas.

Naudodami klasterius galite užimti pozicijas pagal įvairius ilgosios ir trumposios uodegos raktažodžius, užuot atskirai orientavęsi į kelias paieškos užklausas, todėl padidėja jūsų įmonės konversijos ir pajamos.

Pavyzdžiui, štai įmonė, kuri šiuo turiniu tikriausiai taikosi į kelis raktažodžius. Ji užima pirmąją vietą pagal raktines frazes "content brief" ir "what is a content brief".

Ranks first for both “content brief” and “what is a content brief” keyphrases.

Štai kaip galite padidinti savo šansus užimti aukštesnes pozicijas pagal ilgus ir trumpus raktažodžius:

 • Nesusikoncentruokite ties keliais pagrindiniais raktažodžiais. Vietoj to visuomet įtraukite gerą ilgųjų ir trumpųjų raktažodžių derinį į visus turinio elementus.
 • Įsitikinkite, kad puikiai suprantate kiekvieno konkretaus raktažodžio priežastį arba naudotojo ketinimą, kad galėtumėte pritaikyti turinį prie šio ketinimo.
 • "Google" vis dar tikrina, ar paieškos laukelyje įvestas raktažodis yra gerai paskirstytas turinyje. Užtikrinkite, kad raktiniai žodžiai būtų įtraukti į antraštes, H1 žymą, meta aprašymą ir net paveikslėlių alt tekstus.
 • Užtikrinkite, kad tarp ramsčių puslapių ir klasterio puslapių būtų gera vidinių nuorodų architektūra.

Kaip kurti raktažodžių ir temų klasterius

Norint sukurti raktinių žodžių klasterį, reikia atlikti išsamius raktinių žodžių tyrimus ir strategiškai apgalvoti, kaip nukreipti pasirinktus raktinius žodžius. Turite suprasti savo tikslinę auditoriją ir paieškos frazių tipus, kuriuos ji naudoja ieškodama panašių atsakymų, paslaugų ar produktų.

Čia pateikiamas žingsnis po žingsnio vadovas, kaip atlikti raktažodžių klasterizavimą ir sėkmingai kurti turinio strategiją pagal klasterius:

1 žingsnis: sudarykite raktažodžių sąrašą

Prieš pradėdami orientuotis į raktažodžius, pirmiausia turite atlikti raktažodžių tyrimą - daug jo atlikti.

Pirmiausia sugalvokite pagrindinį raktažodį, pagal kurį norite, kad jūsų svetainė būtų reitinguojama. Tarkime, jūsų verslas yra elektroninės prekybos prekės ženklas, parduodantis moteriškus bėgimo batelius. Pagrindinio raktažodžio, pagal kurį galite būti reitinguojami, pavyzdys būtų "moteriški bėgimo bateliai".

Nustatę pagrindinį raktažodį, nustatykite visas galimas šio raktažodžio potemes, ilgas frazes, pagrindines temas, sinonimus ir variantus.

Taip pat apsvarstykite galimybę patikrinti, pagal kokius raktažodžius reitinguojami jūsų konkurentai, kad sužinotumėte, kurie raktažodžiai yra populiariausi jūsų pramonėje. Siekiama išsiaiškinti, kurie terminai yra vertingesni ir turi didžiausią konversijos potencialą.

Pradžiai pateikiame klausimus, kuriuos turėtumėte sau užduoti atlikdami raktažodžių tyrimą:

 • Ką parduodu?
 • Kokias problemas turi išspręsti mano tikslinė auditorija?
 • Kas paskatintų potencialius klientus rinktis mano svetainę, o ne kitas panašias?
 • Į kokią demografinę klientų grupę orientuojuosi?
 • Jei būčiau visiškai naujas klientas, kokius terminus įvesčiau ir ieškočiau "Google", norėdamas rasti mano produktus ar paslaugas?
 • Ar turiu kokio nors esamo turinio, kuris atsakytų į dažniausiai mano potencialiems klientams kylančius klausimus?

Kai turėsite trumpą pagrindinių tikslinių raktažodžių sąrašą, galite naudoti raktažodžių įrankį, kad nustatytumėte daugiau galimų raktažodžių.

2 veiksmas: naudokite raktažodžių tyrimo įrankį raktažodžiams analizuoti

Toliau naudokite patikimą raktažodžių tyrimo įrankį, kad išsiaiškintumėte, kurie iš išvardytų raktažodžių yra vertingi ir turi potencialo pritraukti srautą į jūsų svetainę.

Serpstat Keyword Research Tools

Yra daugybė būdų, kaip fiksuoti savo tyrimo rezultatus. Priklausomai nuo raktažodžių tyrimo įrankio, paprasčiausia duomenis atsisiųsti kaip skaičiuoklę.

Štai pavyzdys:

Example

Tinkamai atlikus išsamų raktinių žodžių tyrimą, galite gauti šimtų ar net tūkstančių raktinių žodžių, kurie gali padidinti jūsų svetainės lankomumą, sąrašą. Šie duomenys padės nustatyti, kuriuos raktažodžius tikslinė auditorija dažniau vartoja ieškodama tokių produktų ir paslaugų kaip jūsų, kad galėtumėte jiems teikti pirmenybę kaip "pagrindiniams" raktažodžiams savo klasteriuose.

3 žingsnis: Nustatykite temas ir temų grupes

Kai raktažodžių sąrašas bus paruoštas, greitai pastebėsite panašias temas ir dėsningumus. Tiesą sakant, galbūt jau pradėjote pastebėti įvairius panašumus atlikdami tyrimą. Šie dėsningumai padės jums suformuoti raktažodžių grupes.

Štai keletas kriterijų, kuriuos galite naudoti raktažodžių sąrašui suskirstyti į klasterius.

 • Reikšmingumas.
 • Siekite sugrupuoti žodžius ir frazes, kurie yra glaudžiai susiję ir turi tą patį paieškos tikslą. Taip "Google" bus lengviau pasiekti jūsų puslapius ir greitai susipažinti su turiniu.
 • Paieškos apimtis ir CPC.
 • Jūsų pagrindiniai raktažodžiai turėtų būti tinkamos paieškos apimties, o tai įrodo, kad žmonės iš tikrųjų ieško šių raktažodžių. Ilgos uodegos frazės gali turėti mažiau paieškų, nes yra labai specifinės, tačiau įsitikinkite, kad jos turi gerus kainos už paspaudimą rodiklius.
 • Organinis sudėtingumas. 
 • Įvairūs reitingavimo veiksniai yra svarbūs, kai kalbama apie organinį sudėtingumą. Paprastai didesnio organinio sudėtingumo raktažodžių įtraukimas priklauso nuo jūsų svetainės autoriteto ir jūsų svetainės įsteigimo. Derinant mažo ir didelio sunkumo raktažodžius, galima padidinti trumpalaikes pozicijas.
 • Rinkodaros piltuvėlis. 
 • Taip pat galima grupuoti raktažodžius pagal tai, kurioje rinkodaros piltuvėlio vietoje yra klientas. Pavyzdžiui, piltuvėlio viršuje ir viduryje gali būti sąmoningumo ir lyderio ugdymo raktažodžių grupės (geriausiai tinka elektroninėms knygoms ir tinklaraščiams), o piltuvėlio apačioje - konversijos raktažodžių grupės.

4 žingsnis: suskirstykite raktažodžius į grupes

Išsiaiškinę bendrumus, suskirstykite raktažodžius į maždaug 3-5 grupes - daugiau jų optimizuoti gali būti problemiška. Šiam procesui atlikti galite pasikliauti bet kuriais patikimais SEO įrankiais, pvz.

Įsitikinkite, kad kiekvienoje grupėje yra pagrindinis raktažodis ir keli papildomi raktažodžiai. Pavyzdžiui, galite įtraukti mažiau sudėtingą, didelės paieškos apimties raktažodį su keliais ilgos uodegos, mažos paieškos apimties raktažodžiais.

Keywords Into Groups

Tokiu atveju pagrindinis raktažodis gali būti šiek tiek konkurencingesnis, tačiau jį suporavote su mažesnio sunkumo raktažodžiais, turinčiais šiek tiek didesnį konversijos potencialą.

Be to, nepamirškite, kad ne visi jūsų sąraše esantys raktažodžiai turėtų atsidurti klasteryje. Išsirinkite tik tuos, kurių CPC yra dideli, kurių paieškos apimtis yra didelė, o paieškos intencija - atitinkama, ir tik iš jų sudarykite raktažodžių klasterius.

Ar norėtumėte sutaupyti laiko automatiškai rinkdami ir klasterizuodami raktažodžius su "Serpstat" įrankiais?

Spustelėkite toliau esantį mygtuką, užsiregistruokite ir gaukite nemokamą 7 dienų bandomąją versiją!

Gaukite "Serpstat" bandomąją versiją

5 veiksmas: sukurkite arba optimizuokite raktažodžių klasteriais paremtus ramsčių puslapius

Dabar, kai turite raktažodžių klasterius, jie veiks kaip jūsų itin optimizuotų puslapių planas. Naudokite klasterius kurdami, optimizuodami ir apskritai tvarkydami svetainės turinį.

Paprastai kiekvienas raktažodžių klasteris atitinka vieną pagrindinę temą arba vadinamąjį ramsčių puslapį. Kad galėtumėte tinkamai optimizuoti, turite turėti kiekvienam raktažodžių klasteriui skirtą nukreipiamąjį puslapį. Taip pat galite naudoti turinio optimizavimo įrankį, kuris padės geriau optimizuoti turinį.

Idealiu atveju turėtumėte išanalizuoti kiekvieną klasterį sudarančius raktažodžius, kad pamatytumėte, kokia informacija turite dalytis ir kaip galite padėti palengvinti savo auditorijos skaudulius.

Sukūrę pradinius tinklalapius, turėsite išplėsti turinį, kad sustiprintumėte raktažodžių klasterių kūrimo pastangas. Turėtumėte atsižvelgti ne tik į šiandien skelbiamą medžiagą; vietoj to turėtumėte sutelkti dėmesį į tvarios turinio strategijos kūrimą, kuri palaikytų ilgalaikį jūsų svetainės SEO.

Siekdami padidinti ramsčių puslapio pozicijas, pirmenybę teikite toliau išvardytoms sritims:

 • Teminis gylis:

  Rašykite pakankamai gilų ilgos apimties turinį.

 • Informacijos struktūra:

  Užtikrinkite, kad jūsų turinys būtų gerai suplanuotas, turėtų struktūrą ir srautą.

 • Puslapio patirtis:

  Prieš rašydami paieškos sistemai, sutelkite dėmesį į tai, kad rašytumėte žmonėms. Įtraukite puslapyje esančius grynuolius, pavyzdžiui, paveikslėlius, vaizdo įrašus ir peršokančias nuorodas, kad pagerintumėte puslapio naudotojo patirtį.

6 žingsnis: sustiprinkite raktinių žodžių grupes naudodami tinklaraščio turinį

Tinklaraščių turinio kūrimas aplink ramsčių puslapius padeda sustiprinti raktažodžių grupes, taip padidindamas ramsčių puslapių reitingą ir turinio autoritetą. Kiekviename tinklaraščio įraše daugiausia dėmesio galite skirti vienam iš pagalbinių raktažodžių - su pagrindiniu raktažodžiu susijusioms potemėms arba raktažodžiams. Tai padės automatiškai suformuoti svetainės temų klasterius.

Tačiau vidinių nuorodų strategija tarp šių puslapių taip pat atlieka didelį vaidmenį padedant jiems gerai užimti pozicijas "Google" paieškoje. Paprastai šalutinės temos puslapiai turėtų būti susieti su ramsčio puslapiais, kuriuose yra pagrindinis raktažodis, kad padidėtų tikimybė, jog šie raktažodžiai užims aukštesnes pozicijas.

Kurdami teminius klasterius savo svetainėje galite pridėti daugiau vidinių nuorodų ir taip prailginti laiką, kurį naudotojai praleidžia jūsų puslapiuose. Tai taip pat padeda "Google" naršyklėms greitai nustatyti, kurie puslapiai yra svarbiausi.

Turinio auditas siekiant optimizuoti esamą tinklaraščio turinį

Tiesa ta, kad esamą turinį lengviau pertvarkyti ir pritraukti daugiau lankytojų, nei reitinguoti naują turinį.

Taigi, norėdami greičiau užimti pozicijas pagal raktažodžių klasterius, turėtumėte:

 • Atlikti turinio auditą ir nustatyti esamus turinio elementus, kuriuos galima patobulinti, kad gautumėte daugiau vertikalių. Pavyzdžiui, galite rasti klasterio straipsnių, kurie galėtų gerai veikti, jei būtų susieti su tam tikrais ramsčių puslapiais.
The relationship between pillar content and cluster content through hyperlinks
 • Taip pat nustatykite turinio dalis, kurioms reikia išsamesnės informacijos, arba esamo straipsnio potemas, kurias būtų galima geriau aptarti atskirame puslapyje. Turinio atnaujinimas ir klaidingos ar klaidinančios informacijos pašalinimas yra gero skaitmeninio pilietiškumo praktika, padedanti suteikti vertę jūsų auditorijai. Galite patikrinti "Google Search Console" (GSC), kad sužinotumėte, kokių temų jūsų auditorija labiausiai ieško, ir maksimaliai išnaudoti jų potencialą.

Jūsų raktažodžių klasterių stebėjimas GSC įžvalgose

Baigus kurti raktažodžių klasterius ir paskelbus optimizuotą turinį, susijusį su šiais klasteriais, taip pat svarbu stebėti raktažodžius, kad sužinotumėte, kaip jie užima aukštesnes pozicijas.

Štai pagrindiniai dalykai, kuriuos reikia stebėti, kad sužinotumėte, ar jūsų naujoji SEO strategija veikia:

 • raktažodžių skaičių. 

  Jei bendras raktažodžių, pagal kuriuos jūsų puslapis užima aukštesnes pozicijas, skaičius didėja, tai rodo, kad "Google" tikrai supranta puslapio turinį ir pripažįsta jo tinkamumą įvairių raktažodžių paieškoms.

 • Įspūdžiai.

  Jei "Google" pradeda reklamuoti jūsų SERP rezultatą vis didesniam skaičiui ieškotojų, tai rodo, kad jos naršyklės laiko jūsų puslapį svarbiu. Net jei jūsų puslapis neatsiduria pirmajame puslapyje, parodymai reiškia, kad "Google" mano, jog jūsų puslapiai yra svarbūs raktažodžio užklausai.

Ar raktažodžių grupavimas tikrai padeda įgyvendinti jūsų SEO strategiją?

Raktažodžių grupavimas gali būti ilgas žaidimas, tačiau ilgainiui viskas to verta. Tai pažangios SEO strategijos dalis, kuri gali suteikti jums pranašumą prieš dvi pagrindines "Google" supergalybes (natūralios kalbos apdorojimą ir indeksavimą), todėl galite laimėti kai kuriose vertikalėse.

Kai savo svetainę grindžiate raktinių žodžių grupėmis, "Google" sakote, kad jūsų svetainė yra autoritetinga jūsų nišoje ir joje yra labai platus ir gilus turinys. Taigi, raktažodžių klasterių kūrimas naudingas ne tik jūsų dabartinei SEO strategijai, bet ir apskritai yra SEO ateitis. Naudodami šį metodą dabar, išvesite savo svetainę į priekį ir nustatysite jai ilgalaikes pozicijas.

Išvada: Klasterizuoti ar neklasterizuoti?

Kaip matote, kuriant laiminčią SEO strategiją reikia daug ką padaryti. "Google" nuolat tobulėja ir vystosi, todėl ir jūs turite nuolat tobulėti, kad išliktumėte aktualūs. Raktinių žodžių grupavimas yra vienas didžiausių "Google" išradimų, leidžiančių kurti, optimizuoti ir organizuoti turinį, įvairinant kalbą, kad užimsite aukštesnes pozicijas ir greičiau.

Dėl raktažodžių klasterių jūsų turinys atrodo išsamesnis ir parodo jūsų auditorijai bei paieškos sistemai, kad išmanote savo nišą. Be to, išsamus turinys padeda aprėpti visus įmanomus naudotojų ketinimus ir padeda jūsų auditorijai gauti visus atsakymus iš vieno šaltinio, o tai didina jūsų svetainės autoritetą.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm