4 důvody, proč byste měli do své strategie SEO implementovat klastry klíčových slov

4 důvody, proč byste měli do své strategie SEO implementovat klastry klíčových slov
Alex Williams
Alex Williams
Freelance Writer at WilliamsTechCopy

Praxe, kdy se vaše webové stránky soustředí a optimalizují na několik klíčových slov, se rychle stává zastaralou. Google a další vyhledávače jsou každým dnem stále zdatnější v chápání lidské řeči a záměrů při vyhledávání. Například Google nyní klade větší důraz na zpracování přirozeného jazyka (NLP) a zaměřuje veškeré úsilí na hlubší pochopení vzájemných vazeb obsahu na stránce. V důsledku toho již nestačí optimalizovat obsah pro jedno klíčové slovo.

Vzhledem k tomu, že možnosti společnosti Google (NLP) se stále zdokonalují, musí se zdokonalit i naše strategie on-page SEO, aby tyto pokroky ve vyhledávání odrážela. Proto se odvětví SEO přesunulo na shlukování klíčových slov, aby se optimalizace na stránce vyrovnala a udržela krok s technologickým pokrokem společnosti Google.

Co je to ale shlukování klíčových slov a jak vdechne život novému i stávajícímu obsahu na vašich stránkách? V tomto článku vám vysvětlíme, co jsou to shluky klíčových slov a jak vám jejich strukturování na webu může pomoci zvýšit organickou návštěvnost z vyhledávačů a rozvíjet vaše podnikání.

Co jsou klastry klíčových slov?

Zjednodušeně řečeno, shluky klíčových slov/témata (známé také jako seskupení klíčových slov) jsou skupinou podobných dotazů a klíčových slov představujících vyhledávání s podobným záměrem spotřebitelů. Tyto výrazy nebo fráze mají podobný nebo téměř podobný význam a záměr.

Například "bezpečnostní kamera", "bezpečnostní kamera pro domácnost" a "bezpečnostní kamerový systém" nejsou nic jiného než podobné klíčové fráze s podobným záměrem používané vyhledávači Google, kteří chtějí koupit bezpečnostní kameru.

Serpstat Keyword Clustering

Shluky klíčových slov si můžete představit jako několik klíčů na jednom svazku klíčů, kde svazek klíčů je váš obsah a klíčová slova/fráze jsou vaše klíče.

Uživatelé zřídkakdy hledají produkty, služby nebo odpovědi na své otázky pomocí stejných výrazů. Pokud tedy předpokládáme, že se vaše značka zabývá bezpečnostními kamerami, umístění pouze na první klíčové slovo omezí váš podíl na trhu pro ostatní klíčová slova ve shluku.

Google stejně obvykle řadí vaše webové stránky na více klíčových slov. Použití modelu shluku klíčových slov je skvělý způsob, jak strategicky zajistit, aby Google řadil vaše stránky na nejrelevantnější klíčová slova z oboru a výrazy, které vaše cílová skupina při vyhledávání používá nejčastěji.

4 výhody shlukování klíčových slov

Chcete-li maximalizovat přínosy shlukování klíčových slov, měli byste si nejprve uvědomit, že vyžaduje spoustu času a prostředků a není to přístup, který by pro vaši marketingovou strategii přinesl úspěch ze dne na den. Abyste byli úspěšní, budete muset provést podrobný průzkum klíčových slov, publikovat spoustu obsahu a více investovat do svého úsilí v oblasti SEO.

Klíčové je také mít zkušený marketingový tým a používat kvalitní software pro řízení projektů a spolupráci při vedení kampaní SEO. Kromě nástrojů pro spolupráci musí být software vybaven funkcemi, jako je výzkum klíčových slov a doporučení pro shlukování klíčových slov, abyste mohli vytvořit komplexní strategii klíčových slov.

S ohledem na výše uvedené uvádíme některé klíčové výhody shlukování klíčových slov:

Vyšší organická návštěvnost

Pryč jsou doby, kdy techniky on-page SEO spočívaly v optimalizaci každé vstupní stránky vašeho webu pro jedno cílové klíčové slovo. Dnes optimalizace na jediné klíčové slovo omezuje potenciál vašeho webu generovat organickou návštěvnost.

Díky seskupování klíčových slov se můžete zaměřit na více souvisejících dlouhých a krátkých klíčových slov namísto jednoho, čímž zvýšíte počet zobrazení ve výsledcích vyhledávání (SERP). Díky tomu bude vyhledávač vnímat vaše stránky jako relevantnější, což pomůže vašemu webu získat vyšší pozice.

Kromě toho vám to umožní nadstavit plánování obsahu. Nutí vás totiž přemýšlet o lepších způsobech, jak strukturovat své webové stránky na základě shluků klíčových slov a jejich relevance pro vaše publikum. Z dlouhodobého hlediska je tak snazší identifikovat méně konkurenční klíčová slova s vysokou konverzí, na která se můžete zaměřit, abyste posílili autoritu svého webu a přilákali více návštěvníků.

S vysoce konkurenčními klíčovými slovy je těžší získat dynamiku, zejména pokud teprve začínáte. Je lepší začít tím, že se zaměříte na tvorbu obsahu na dílčí témata, která úzce souvisejí s vaším hlavním tématem - u nich budete čelit menší konkurenci - a pomůžete tak svému webu etablovat se ve vyhledávači.

Dalším způsobem, jak zlepšit organickou návštěvnost svých webových stránek, je povzbudit své klienty, aby zanechali recenze o svých zkušenostech na svém firemním profilu Google. Recenze na Googlu hrají velkou roli v místním SEO, budují důvěru zákazníků a pomáhají přilákat více návštěvníků a zvýšit návštěvnost vašeho podniku. Vzhledem k tomu, že více než 70 % zákazníků by zanechalo recenzi pouze v případě, že by byli přímo požádáni, musíte být aktivní, abyste přiměli kupující k akci.

Rychlejší zlepšování umístění v SERPS

V roce 2007 klasifikovala společnost Google nejméně 25 % všech vyhledávání zadaných do jejího vyhledávacího pole jako "nová" a nikdy předtím neviděná. Toto číslo se následně snížilo a od roku 2013 do současnosti 15 % všech dotazů zadaných do vyhledávacího pole vyhledávače je společností Google považováno za "nové" a nikdy předtím neviděné.

Používání shluků klíčových slov diverzifikuje vyhledávací potenciál a usnadňuje vyhledávači pochopení vašeho obsahu a jeho zobrazení v SERP pro všechna potenciální nová klíčová slova.

Podívejme se znovu na příklad bezpečnostních kamer. Pokud budete optimalizovat pouze pro klíčové slovo "bezpečnostní kamery", ztratíte šanci vydělat na klíčových slovech "bezpečnostní kamera pro domácnost" a "bezpečnostní kamerový systém".

Similar search intent for “security camera system” and “security camera for home” on SERPs

Více příležitostí pro interní propojení

Vaše webové stránky jsou jako velké sídlo, jehož místnosti a prostory jsou vzájemně propojeny. A stejně jako dům je i vnitřní design a architektura vašich webových stránek velmi důležitá. Interní odkazy jsou jako dveře z jedné stránky na druhou.

Google má rád, když je zde dostatek dveří a když jsou tyto dveře logické a snadno sledovatelné. Čtenáři i vyhledávače totiž snáze najdou váš obsah.

Algoritmus Google se neustále zlepšuje, aby poskytoval vyhledávačům co nejrelevantnější výsledky. Mezi tyto úpravy patří penalizace příliš irelevantních vnitřních spojení a interpretace konverzačních požadavků jako myšlenek, nikoli doslovných klíčových slov.

Pilířová stránka je rozsáhlá stránka se zdroji, která poskytuje důkladné pokrytí primárního tématu a odkazy na vysoce kvalitní informace vytvořené pro podpůrná podtémata. To spotřebitelům usnadňuje nalezení relevantního a správného obsahu, který požadují, a webovým vyhledávačům zjednodušuje proces pochopení a propojení témat na vašich webových stránkách.

Používání shluků klíčových slov vytváří neomezené možnosti pro interní propojení. A to s sebou přináší neomezené výhody, mezi které patří:

 • Zlepšuje indexaci webových stránek.
 • Prohlížeče vyhledávačů sledují odkazy, aby našly a indexovaly stránky vašeho webu. Interní odkazy pomáhají vyhledávačům snadno najít, kategorizovat a indexovat váš obsah.
 • Pomáhá při navigaci na webu. 
 • Správné interní odkazy pomáhají čerstvým a hloubkovým robotům vyhledávačů snadno procházet vaše webové stránky, čímž si vás mohou získat na svou stranu a získat vám nějakou odměnu.
 • Zvyšuje potenciál stránek s hlubokým obsahem pro získávání zpětných odkazů.
 • Vypracování promyšlené strategie interních odkazů může zvýšit potenciál vašich stránek a vašeho obsahu pro získávání odkazové šťávy. Toho dosáhnete tím, že na svých webových stránkách poskytnete explicitní cesty pro kliknutí a indexaci, které zvýší prioritu procházení vašich stránek prostřednictvím lepší distribuce odkazů.
 • Zvyšuje autoritu a sílu hodnocení všech stránek na vašem webu.
 • Algoritmus vyhledávače používá k určení hodnoty vašeho obsahu podstatně složitější metodu než tok link juice. Interní propojení je jednou z klíčových věcí, které pomáhají robotům považovat váš obsah za hodnotný. Pokud je váš web dobře strukturovaný a indexovaný, můžete dosáhnout vysokého umístění v SERP, aniž byste se spoléhali pouze na link juice.
 • Interní odkazy s dobře zvolenými kotevními texty zvyšují hodnotu odkazů.
 • Vzhledem k tomu, že interní odkazy jsou řetězcem kódu HTML, který propojuje jednu webovou stránku s druhou, jsou cennější než navigační nebo obrázkové texty. Přidáním klíčového slova do textu kotvy lze hodnotu dále zvýšit.
 • Nabízí návštěvníkům webu větší hodnotu.
 • Používání shluků klíčových slov je nejen důležitou technikou SEO, ale také poskytuje návštěvníkům webu velkou hodnotu. Když většina návštěvníků zkoumá určité téma, často vyhledává další stránky s doplňujícími informacemi. Uživatelé, kteří ocení váš materiál, stráví více času čtením dalších vašich děl.
The benefits of internal linking

Budování odbornosti a tematické autority ve vašem oboru

Aby obsah dosáhl aktuální autority, musí být schopen ovlivnit názor nebo myšlení publika, čehož dosáhne pouze tehdy, pokud obsah sdílí přesvědčivé argumenty a silné důkazy.

Aby web dosáhl aktuální autority, musí mít určitou autoritu ve skupině myšlenek nebo ve výklenku, nikoliv skutečný vliv na jednu myšlenku nebo oblast. Podle tohoto relativně nového pojetí jsou weby s hodnotným a relevantním materiálem ve výsledcích vyhledávání Google hodnoceny výše než weby s nerelevantním obsahem.

Řekněme, že máte například stránku o růžových panenkách Barbie na webu, který se zabývá vším, co souvisí s panenkami Barbie. Současně má jiná značka podobnou stránku o růžových panenkách Barbie, ale stránka je na webu o kosmetických produktech.

Za předpokladu, že prodáváte panenky Barbie, a ne výrobky růžové barvy, má vaše stránka vyšší tematickou autoritu.

Je to proto, že ačkoli web o kosmetických výrobcích může mít skvělou stránku o růžových panenkách Barbie, není na ní nic, co by vyhledávači nebo čtenářům signalizovalo, že má o těchto panenkách rozsáhlé znalosti. Na druhou stranu váš web má tematickou autoritu v oblasti panenek Barbie a může se snadno stát jednotným místem pro všechny panenky, ať už se čtenář chce dozvědět něco o růžových nebo oranžových panenkách Barbie.

Krátce řečeno, shluky klíčových slov vám mohou pomoci vytvářet vysoce kvalitní obsah na konkrétní téma. Kdykoli tedy budou čtenáři hledat informace nebo relevantní stránky, na které by mohli odkázat, budete tam, kam půjdou.

Zlepšení umístění pro dlouhá a krátká klíčová slova

Samostatné marketingové strategie na klíčová slova patří minulosti. Používání shluků klíčových slov s dobrou kombinací long-tail a short-tail klíčových slov zvyšuje vaše šance na umístění u klíčových slov, která lze samostatně jen těžko zvládnout.

Například s postupem času se pro SEO stávají stále důležitějšími techniky long-tailových klíčových slov. Vyplývá to z důrazu, který Google klade na uživatelskou zkušenost a záměr, z nárůstu konverzačního vyhledávání a z nástupu aplikací, jako je hlasové vyhledávání.

Pomocí clusterů se můžete umístit na různá dlouhoocasá a krátkoocasá klíčová slova, místo abyste se zaměřovali na několik vyhledávacích dotazů zvlášť, což následně zvýší konverze a příjmy vaší společnosti.

Například zde je firma, která pravděpodobně cílí na více klíčových slov s tímto obsahem. Umísťuje se na prvních místech na klíčové fráze "content brief" i "what is a content brief".

Ranks first for both “content brief” and “what is a content brief” keyphrases.

Zde se dozvíte, jak můžete zvýšit své šance na vyšší pozice ve vyhledávačích jak pro long-tail, tak pro short-tail klíčová slova:

 • Nesoustřeďte se na několik hlavních klíčových slov. Místo toho do všech částí obsahu vždy zahrňte vhodnou kombinaci long-tailových a short-tailových klíčových slov.
 • Ujistěte se, že plně chápete důvod nebo záměr uživatele každého konkrétního klíčového slova, abyste mohli obsah přizpůsobit tomuto záměru.
 • Google stále kontroluje, zda je klíčové slovo zadané do vyhledávacího pole dobře rozloženo v obsahu. Ujistěte se, že jsou klíčová slova obsažena v nadpisech, tagu H1, meta popisu, a dokonce i v textech obrázků.
 • Ujistěte se, že máte dobrou architekturu interních odkazů mezi stránkami pilíře a stránkami klastru.

Jak vytvořit klastry klíčových slov a témat

Vytvoření shluku klíčových slov vyžaduje rozsáhlý průzkum klíčových slov a strategické zacílení na vybraná klíčová slova. Musíte porozumět své cílové skupině a typům vyhledávacích frází, které používají při hledání podobných odpovědí, služeb nebo produktů.

Zde je průvodce krok za krokem, jak provést shlukování klíčových slov a úspěšně vybudovat strategii obsahu na základě těchto shluků:

Krok 1: Vytvořte seznam klíčových slov

Než začnete cílit na klíčová slova, musíte nejprve provést průzkum klíčových slov - a to hodně.

Pro začátek si promyslete hlavní klíčové slovo, na které chcete, aby se váš web umisťoval. Řekněme například, že vaše firma je e-shop se značkou, která prodává dámské běžecké boty. Příkladem hlavního klíčového slova, na které se můžete umístit, může být "běžecké boty pro ženy".

Jakmile určíte hlavní klíčové slovo, identifikujte všechna možná podtémata, dlouhé fráze, pilířová témata, synonyma a varianty kolem tohoto klíčového slova.

Zvažte také možnost zkontrolovat, na jaká klíčová slova se umisťují vaši konkurenti, abyste zjistili, která jsou ve vašem oboru nejoblíbenější. Cílem je zjistit, které výrazy jsou hodnotnější a mají nejvyšší konverzní potenciál.

Pro začátek uvádíme otázky, které byste si měli při průzkumu klíčových slov položit:

 • Co prodávám?
 • Jaké problémy potřebuje moje cílová skupina vyřešit?
 • Co by potenciální zákazníky přimělo vybrat si můj web místo jiných podobných?
 • Na jakou demografickou skupinu zákazníků se zaměřuji?
 • Kdybych byl zcela novým zákazníkem, jaké výrazy bych zadal a vyhledal na Googlu, abych našel své produkty nebo služby?
 • Mám nějaký existující obsah, který odpovídá na nejčastější otázky mých potenciálních zákazníků?

Jakmile budete mít rychlý seznam hlavních klíčových slov, na která se chcete zaměřit, můžete použít nástroj pro klíčová slova a určit další potenciální klíčová slova.

Krok 2: K analýze klíčových slov použijte nástroj pro výzkum klíčových slov

Dále použijte spolehlivý nástroj pro výzkum klíčových slov, abyste zjistili, která z klíčových slov, která jste uvedli v seznamu, jsou hodnotná a mají potenciál přivést na vaše webové stránky návštěvnost.

Serpstat Keyword Research Tools

Existuje mnoho způsobů, jak výsledky výzkumu zaznamenat. V závislosti na nástroji pro výzkum klíčových slov je nejjednodušší stáhnout data jako tabulku.

Zde je uveden příklad:

Example

Správně provedený rozsáhlý průzkum klíčových slov vám může poskytnout seznam stovek nebo dokonce tisíců klíčových slov, která mají potenciál přivést na vaše webové stránky větší návštěvnost. Tyto údaje vám pomohou určit, která klíčová slova vaše cílová skupina používá častěji při hledání produktů a služeb, jako jsou ty vaše, abyste je mohli upřednostnit jako "klíčová" slova ve svých shlucích.

Krok 3: Identifikace témat a tematických skupin

Jakmile budete mít seznam klíčových slov hotový, rychle si všimnete podobných témat a vzorců. Ve skutečnosti jste si různých podobností možná začali všímat již během průzkumu. Právě tyto vzory vám pomohou vytvořit shluky klíčových slov.

Zde je několik kritérií, která můžete použít k rozdělení seznamu klíčových slov do shluků.

 • Relevance. 
 • Snažte se seskupovat slova a fráze, které spolu úzce souvisejí a mají stejný záměr vyhledávání. To usnadní Googlu přístup k vašim stránkám a rychlý přehled o obsahu.
 • Objem vyhledávání a CPC. 
 • Vaše klíčová slova by měla mít slušný objem vyhledávání, což dokazuje, že lidé tato klíčová slova skutečně vyhledávají. Dlouhoocasé fráze mohou mít méně vyhledávání, protože jsou velmi specifické, ale ujistěte se, že mají dobré ukazatele nákladů na kliknutí.
 • Organická obtížnost.
 • Pokud jde o organickou obtížnost, vstupují do hry různé faktory hodnocení. Obvykle bude zařazení klíčových slov s vyšší organickou obtížností záviset na autoritě vašeho webu a jeho založení. Kombinace klíčových slov s nízkou a vysokou obtížností může krátkodobě zvýšit hodnocení.
 • Marketingový trychtýř. 
 • Klíčová slova je také možné seskupit podle toho, kde se zákazník nachází ve vašem marketingovém trychtýři. Například v horní a střední části trychtýře mohou být shluky klíčových slov pro zvyšování povědomí a lead-nurturing (nejlépe pro ebooky a blogy) a ve spodní části trychtýře mohou být shluky klíčových slov pro konverzi.

Krok 4: Uspořádejte klíčová slova do skupin

Jakmile zjistíte společné rysy, uspořádejte klíčová slova do skupin po zhruba 3-5 slovech - více než to by mohlo být problematické optimalizovat. Při provádění tohoto procesu se můžete spolehnout na některý z renomovaných nástrojů SEO, např.

Ujistěte se, že každé seskupení má hlavní klíčové slovo a několik doplňujících klíčových slov. Můžete například zahrnout klíčové slovo s nižší obtížností a velkým objemem vyhledávání s několika dlouhými ocasními klíčovými slovy s nízkým objemem vyhledávání.

Keywords Into Groups

V takovém případě může být jádrové klíčové slovo o něco konkurenceschopnější na pozici, ale vy jste ho spojili s méně náročnými klíčovými slovy s o něco vyšším konverzním potenciálem.

Nezapomeňte také, že ne všechna klíčová slova ze seznamu by měla skončit ve shluku. Vyberte pouze ta s vysokými CPC, značným objemem vyhledávání a relevantním záměrem vyhledávání a pouze z nich vytvořte shluky klíčových slov.

Chcete ušetřit čas automatickým shromažďováním a shlukováním klíčových slov pomocí nástrojů Serpstat?

Klikněte na tlačítko níže, zaregistrujte se a získejte 7denní zkušební verzi zdarma!

Získejte zkušební verzi nástroje Serpstat

Krok 5: Vytvoření nebo optimalizace pilířových stránek pomocí shluků klíčových slov

Nyní, když máte klastry klíčových slov, budou fungovat jako rozcestník k vašim vysoce optimalizovaným stránkám. Pomocí klastrů vytvářejte, optimalizujte a obecně organizujte obsah na svých webových stránkách.

Obvykle každý klastr klíčových slov představuje jedno hlavní téma, neboli tzv. pilířovou stránku. Pro každý klastr klíčových slov musíte mít cílovou stránku, abyste mohli správně optimalizovat. Můžete také použít nástroj pro optimalizaci obsahu, který vám pomůže lépe optimalizovat obsah.

V ideálním případě byste měli analyzovat klíčová slova, která tvoří jednotlivé shluky, abyste zjistili, jaké informace je třeba sdílet a jak můžete pomoci zmírnit bolestivá místa vašeho publika.

Po vytvoření úvodních webových stránek budete muset obsah rozšířit, abyste posílili své úsilí o shlukování klíčových slov. Neměli byste brát v úvahu pouze materiály, které publikujete dnes; místo toho byste se měli soustředit na vytvoření udržitelné strategie obsahu, která podpoří dlouhodobé SEO vašeho webu.

Upřednostněte následující oblasti, abyste zvýšili hodnocení stránek v pilíři:

 • Tematická hloubka:

  Pište dlouhý obsah s dostatečnou hloubkou.

 • Struktura informací: Vložte do obsahu více informací:

  Zajistěte, aby byl váš obsah dobře navržen a měl strukturu a tok informací.

 • Zkušenosti se stránkou:

  Zaměřte se na psaní pro lidi, než začnete psát pro vyhledávač. Zařaďte na stránku drobnosti, jako jsou obrázky, videa a přeskakující odkazy, abyste zlepšili uživatelský zážitek ze stránky.

Krok 6: Posílení shluků klíčových slov pomocí obsahu blogu

Vytváření obsahu blogu kolem vašich pilířových stránek pomáhá posílit shluky klíčových slov, a tím zvýšit hodnocení a autoritu obsahu pilířových stránek. Každý příspěvek na blogu se může zaměřit na jedno z podpůrných klíčových slov - podtémata nebo klíčová slova související s hlavním klíčovým slovem. To vám pomůže automaticky vytvořit tematické shluky pro vaše webové stránky.

Velkou roli však hraje také strategie vnitřního propojení mezi těmito stránkami, která napomáhá jejich dobrému umístění ve vyhledávači Google. Obvykle by stránky s dílčími tématy měly odkazovat zpět na stránky pilíře s hlavním klíčovým slovem, aby pomohly zvýšit šance na vyšší umístění těchto klíčových slov.

Vytváření tematických klastrů na webu vám umožní přidat více interních odkazů, čímž se zvýší doba, kterou uživatelé stráví na vašich stránkách. Pomáhá také vyhledávačům Google rychle identifikovat, které stránky jsou nejdůležitější.

Audit obsahu pro optimalizaci stávajícího obsahu blogu

Pravdou je, že je snazší přepracovat stávající obsah a přilákat více návštěvníků než získat pozice pro nový obsah.

Chcete-li se tedy rychleji umístit na shluky klíčových slov, měli byste:

 • Provést audit obsahu a identifikovat stávající části obsahu, které lze vylepšit, abyste získali více vertikál. Můžete například najít články o klastrech, které by mohly dobře fungovat, kdyby byly propojeny s určitými stránkami pilířů.
The relationship between pillar content and cluster content through hyperlinks
 • Také identifikujte části obsahu, které potřebují větší hloubku informací, nebo podtémata ve stávajícím článku, která by mohla být lépe pokryta na samostatné stránce. Udržování aktuálního obsahu a odstraňování nepravdivých nebo zavádějících informací je součástí praktikování dobrého digitálního občanství, které pomáhá poskytovat hodnotu vašemu publiku. Můžete zkontrolovat konzolu Google Search Console (GSC), abyste zjistili, jaká témata vaše publikum nejčastěji vyhledává, a maximalizovat jejich potenciál.

Sledování vašich shluků klíčových slov v nástroji GSC Insights

Jakmile dokončíte shlukování klíčových slov a zveřejníte optimalizovaný obsah kolem těchto shluků, je také důležité sledovat klíčová slova a zjistit, jak se umisťují.

Zde jsou klíčové věci, které je třeba sledovat, abyste zjistili, zda vaše nová strategie SEO funguje:

 • Počet klíčových slov, která se umístila. 

  Pokud se celkový počet klíčových slov, na která se vaše stránka řadí, zvyšuje, znamená to, že Google skutečně rozumí obsahu stránky a rozpoznává jeho relevanci pro vyhledávání různých klíčových slov.

 • Zobrazení.

  Pokud Google začne váš výsledek v SERPu propagovat rostoucímu počtu vyhledávačů, znamená to, že jeho vyhledávače považují vaši stránku za relevantní. I když se vaše stránka neumístí na první stránce, imprese znamenají, že Google považuje vaše stránky za relevantní pro daný dotaz na klíčové slovo.

Podporuje seskupování klíčových slov skutečně vaši strategii SEO?

Shlukování klíčových slov je možná hra na dlouhou trať, ale z dlouhodobého hlediska se vyplatí. Je součástí pokročilé strategie SEO, která vám může poskytnout výhodu proti dvěma hlavním supervelmocem společnosti Google (zpracování přirozeného jazyka a indexování), takže můžete vyhrát v některých vertikálních oblastech.

Když svůj web založíte na shlucích klíčových slov, říkáte tím Googlu, že váš web je autoritou ve vašem oboru a obsahuje obrovskou šíři a hloubku obsahu. Shlukování klíčových slov je tedy přínosné nejen pro vaši současnou strategii SEO, ale je to také budoucnost SEO obecně. Využití této techniky nyní váš web předstihne a nastaví mu dlouhodobé pozice.

Závěr: Klastrovat či neklastrovat?

Jak vidíte, na vytvoření vítězné strategie SEO se toho podílí hodně. Google se neustále vyvíjí a rozvíjí, takže se musíte vyvíjet i vy, abyste zůstali relevantní. Shlukování klíčových slov je jedním z největších vynálezů společnosti Google, který vám umožňuje vytvářet, optimalizovat a organizovat obsah diverzifikací jazyka, abyste se umístili výše a rychleji.

Díky shlukům klíčových slov bude váš obsah vypadat důkladněji a ukáže vašemu publiku i vyhledávači, že svému oboru rozumíte. Hloubkový obsah navíc pomáhá pokrýt všechny možné záměry uživatelů a pomáhá vašemu publiku získat všechny odpovědi, které hledá, z jednoho zdroje, což buduje autoritu vašeho webu.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm