Matomumas paieškos sistemose: kaip jį patikrinti ir padidinti

Matomumas paieškos sistemose: kaip jį patikrinti ir padidinti
Valeriia Lokhtenko
Valeriia Lokhtenko
Blog Editor at Serpstat

Matomumas paieškos sistemose, arba svetainės matomumas, yra vienas iš svarbiausių rodiklių, pagal kuriuos nustatoma SEO optimizavimo sėkmė ir svetainės lankomumo potencialas.

Jis labai priklauso nuo raktinių žodžių, pagal kuriuos svetainė yra reitinguojama, skaičiaus, jų paieškos apimties ir domeno pozicijų paieškos rezultatuose.

Dabar išsamiau aptarsime, kaip patikrinti savo svetainės matomumą paieškos sistemose ir jį padidinti.

Kas yra svetainės matomumas paieškos sistemose?

Matomumas paieškos sistemose rodo, kokia tikimybė, kad naudotojai, ieškodami atitinkamų raktažodžių, aptiks tam tikrą svetainę. Jis matuojamas pagal raktažodžių, pagal kuriuos svetainė yra reitinguojama, skaičių, jų paieškos apimtį ir domeno pozicijas paieškos rezultatuose.

Šios metrikos analizė yra labai svarbi siekiant išsiaiškinti, kokį potencialų srautą jūsų svetainė gali generuoti iš organinės paieškos rezultatų, ir nustatyti, kokią vietą užimate tarp konkurentų.

Žemas arba nulinis svetainės matomumas reiškia, kad domenas užima žemas pozicijas pagal svarbiausius raktažodžius ir naudotojai negali jo rasti per organinę paiešką. Kita vertus, matomumas paieškos sistemose laikomas dideliu, kai interneto svetainė turi aukštas SERP pozicijas pagal daug didelės apimties (populiarių) raktažodžių.

Didžiausią matomumą turi svetainės, kurios SERP užima pirmąsias tris pozicijas. Jei domenas neužima pirmojo paieškos rezultatų puslapio (pirmojo dešimtuko), jo matomumas paieškos sistemose yra labai mažas.

Paaiškinimas paprastas: remiantis "Hubspot" atlikto tyrimo duomenimis, 75 % naudotojų niekada neperžengia pirmojo "Google" paieškos rezultatų puslapio . Taigi, kas atsiduria pirmajame puslapyje, tas gauna didžiausią matomumą, taigi ir srautą.

Tai dar daugiau. Savo tyrime "Sistrix" padarė išvadą, kad pirmasis organinis "Google" rezultatas sulaukia 28,5 % paspaudimų, o antrasis ir trečiasis - atitinkamai 15,7 % ir 11,0 %:

Google CTR per ranking

Kaip patikrinti svetainės matomumą

Taigi kaip patikrinti, kiek jūsų svetainė yra matoma? Tai nėra taip sudėtinga, nes dauguma išsamių SEO platformų siūlo tam tikrą svetainės matomumo paieškoje patikrinimą.

Ne išimtis ir "Serpstat", o tam tereikia vos kelių paspaudimų. Į paieškos juostą įveskite savo domeną, pasirinkite regioną ir spustelėkite ieškoti:

Serpstat

Štai taip. Viršutiniame kairiajame kampe pamatysite savo domeno matomumo balą:

Serpstat Domain Analysis tool

Jums taip pat gali kilti klausimas, koks svetainės matomumo balas yra geras?

Matomumas yra santykinis balas ir nėra konkrečios vertės, pagal kurią būtų galima nustatyti, ar jis geras, ar blogas. Norėdami tinkamai apibrėžti svetainės matomumą, turėtumėte įvertinti esamus ir ankstesnius balus, kad nustatytumėte pažangos (arba regreso) dėsningumus. Be to, tiesioginių konkurentų matomumo stebėjimas leis pamatyti, kokią vietą rinkoje užimate ir kaip galite patobulinti optimizavimo strategiją.  

Štai kaip apskaičiuojame "Serpstat" matomumo balą:

1.Naudojame milijonus kruopščiai atrinktų populiarių raktažodžių iš "Serpstat" duomenų bazės. 
2.Tada sudarome raktažodžių, pagal kuriuos domenas patenka į 20 geriausių paieškos rezultatų, sąrašą.
3.Apskaičiuojama šių raktažodžių paieškos apimtis.
4.Kiekvieno raktažodžio paieškos apimtis padauginama iš svetainės pozicijos pagal nurodytą raktažodį paspaudimų skaičiaus. Didžiausias koeficientas priskiriamas pirmosioms trims paieškos rezultatų pozicijoms, tada rezultatas mažėja. Pirmajai pozicijai koeficientas yra vienas, o 11-20 pozicijoms - 0,05.
5.Bendras domeno lankomumas nustatomas sudedant ankstesniame etape gautus skaičius.
6.Bendras srautas dalijamas iš vieno milijono frazių iš duomenų bazės paieškos apimties.
7.Rezultatas paverčiamas procentais, padauginant jį iš šimto.
8.Galiausiai bendras skaičius patogumo dėlei padauginamas iš tūkstančio.

Ar norėtumėte patikrinti savo svetainės matomumą paieškos sistemose ir rasti būdų, kaip jį pagerinti? Tai galite padaryti nemokamai naudodamiesi "Serpstat"!

Nepraleiskite progos padidinti savo pozicijas paieškos sistemoje ir pritraukti daugiau lankytojų į savo svetainę. Užsiregistruokite ir gaukite nemokamą 7 dienų bandomąją platformos versiją. Pranešime jums, kai bandomasis laikotarpis baigsis, kad galėtumėte jį atšaukti, jei norite.

Gaukite "Serpstat" bandomąją versiją

Kaip padidinti savo matomumą paieškos sistemoje: 11 žingsnių

Yra daugybė būdų, kaip pagerinti svetainės matomumą paieškos sistemose. Pateikiame 11 iš jų, taip pat keletą naudingų šaltinių, iš kurių galima daugiau sužinoti apie kiekvieną iš jų:

1.Per "Google Search Console" patikrinkite, ar jūsų svetainei nebuvo skirta nuobauda paieškos sistemoje.

Jei taip, kuo greičiau ją ištaisykite. Kad taip nenutiktų, griežtai laikykitės "Google" paieškos pagrindų (anksčiau vadintų žiniatinklio valdytojų gairėmis).

2.Užtikrinkite puikią svetainės architektūrą ir tinkamumą naudoti.

Kiekvienai svetainei būtina tvirta svetainės struktūra. Jei naudotojai negalės greitai ir lengvai naršyti jūsų svetainėje, jie greičiausiai iš karto grįš į paieškos rezultatų puslapį (SERP). Tokiu atveju "Google" gali atkreipti dėmesį į tokį naudotojų elgesį ir padaryti išvadą, kad jūsų svetainė nėra naudinga lankytojams, bei sumažinti jūsų reitingus.

3.Įgyvendinkite rangų sekimą.

Rankų sekimas leis jums stebėti savo svetainės pozicijas paieškos sistemoje pagal tam tikrus raktažodžius per tam tikrą laiką. Tai naudinga nustatant jūsų svetainės SERP rezultatų tendencijas ir pokyčius. Tuomet šiuos duomenis galėsite panaudoti koreguodami savo SEO strategiją.

4.Sukurkite semantinių raktažodžių sąrašą ir naudokite juos savo turinyje.

Turinyje naudodami atitinkamus raktažodžius padidinsite savo matomumą paieškos sistemose, nes tai leis paieškos sistemoms suprasti, apie ką yra jūsų svetainė, ir priderinti ją prie atitinkamų paieškos užklausų.

5.Optimizuokite metažymas.

Optimizuotos metažymos, tiksliai apibūdinančios puslapio turinį, padeda paieškos sistemoms geriau suprasti jūsų turinio kontekstą ir svarbą, todėl paieškos reitingai yra aukštesni. Be to, gerai parengtas metažymos aprašymas gali pagerinti bet kurio tinklalapio paspaudimų skaičių (CTR), nes pritraukia naudotojo dėmesį.

6.Kurkite unikalų ir aukštos kokybės turinį.

Pateikdami naudotojams vertingos informacijos, padidinsite tikimybę, kad jie susies ir dalysis jūsų turiniu socialiniuose tinkluose ir savo svetainėse. Tai signalizuoja paieškos sistemoms, kad turinys yra aktualus ir autoritetingas, o tai lemia aukštesnes svetainės pozicijas ir matomumą.

7.Įgyvendinkite vidines nuorodas.

Vidinės nuorodos padeda nustatyti aiškią svetainės hierarchiją ir struktūrą, todėl paieškos sistemų naršyklėms lengviau naršyti ir suprasti turinį. Tai gali pagerinti indeksavimą, padidinti reitingus ir galiausiai padidinti matomumą paieškos sistemų rezultatuose.

8.Optimizuokite svetainę mobiliesiems įrenginiams

Optimizavus svetainę mobiliesiems įrenginiams, mobiliesiems naudotojams lengviau pasiekti svetainę ir naršyti joje, todėl gali padidėti naudotojų įsitraukimas ir sumažėti atmetimo rodiklis. Tokios paieškos sistemos kaip "Google" savo paieškos rezultatuose pirmenybę teikia mobiliesiems įrenginiams pritaikytoms svetainėms, todėl optimizavimas mobiliesiems įrenginiams taip pat gali pagerinti svetainės matomumą.

9.Padidinkite svetainės puslapio įkėlimo greitį.

Padidinus svetainės įkėlimo greitį, pagerėja naudotojų patirtis ir sumažėja atmetimo rodikliai. Savo ruožtu tai lemia didesnį įsitraukimą, ilgesnę sesijos trukmę ir, galiausiai, geresnes pozicijas paieškos sistemose bei matomumą.

10.Atlikite techninį SEO auditą ir išspręskite visas problemas.

Techninis auditas padeda nustatyti ir ištaisyti problemas, kurios gali trukdyti svetainės veikimui paieškos rezultatuose. Išsprendus technines problemas, pavyzdžiui, neveikiančias nuorodas, besidubliuojantį turinį ir lėtą puslapio įkėlimo greitį, paieškos sistemos galės lengviau nuskaityti ir indeksuoti svetainę, o tai pagerins svetainės matomumą ir pozicijas.

11.Įsigykite atgalinių nuorodų iš autoritetingų panašių sričių svetainių.

Kai autoritetingos interneto svetainės pateikia nuorodas į svetainę, tai signalizuoja paieškos sistemoms, kad svetainėje yra vertingo ir tinkamo turinio, todėl paieškos rezultatuose ji užima aukštesnes pozicijas.

Tačiau svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad atgalinių nuorodų kokybė yra svarbesnė už jų kiekį, nes nepageidaujamos arba nekokybiškos atgalinės nuorodos iš tikrųjų gali pakenkti svetainės pozicijoms paieškos sistemose.

Išvada

Norint įvertinti SEO optimizavimo veiksmingumą ir laiku atlikti korekcijas, jei pastebima neigiama dinamika, būtina patikrinti svetainės matomumą paieškos sistemose ir palyginti jį su konkurentais. Serpstat gali padėti stebėti matomumo reikšmių pokyčius per metus ir nustatyti, ar svetainė juda teisinga kryptimi.

Staigus matomumo sumažėjimas gali rodyti paieškos sistemų nuobaudas arba dideles technines svetainės problemas, pavyzdžiui, neteisingus robots.txt failo nustatymus, lėtą įkrovimo greitį, dubliuotą turinį, neveikiančias nuorodas ir pan.

Derindami vidinio ir išorinio SEO optimizavimo taktiką, galėsite iškelti svetainę į aukštas pozicijas paieškos sistemų rezultatuose ir pagerinti jos matomumą.

DUK

Joks konkretus paieškos matomumo rezultatas negali būti laikomas visuotinai "geru", nes jis priklauso nuo tokių veiksnių, kaip pramonė, konkurencija ir paieškos algoritmo pokyčiai. Tačiau apskritai kalbant, aukštesnis paieškos matomumo balas rodytų geresnius rezultatus paieškos rezultatuose, o žemesnis balas galėtų reikšti, kad reikia tobulinti SEO pastangas. Svarbu stebėti paieškos matomumą laikui bėgant ir lyginant su konkurentais, kad būtų galima įvertinti optimizavimo pastangų veiksmingumą.

Patikrinti matomumą "Google" paieškoje gali padėti keli įrankiai, pvz:

1."Google Search Console": Tai nemokamas "Google" įrankis, kuris suteikia informacijos apie tai, kaip jūsų svetainė veikia "Google" paieškos rezultatuose, įskaitant paspaudimus, parodymus ir paspaudimų skaičių.
2.Išsamūs SEO įrankiai, pavyzdžiui, "Serpstat", "Ahrefs" ir kt. Jos siūlo matomumo balą, kuris parodo, kiek jūsų svetainė yra matoma, remiantis jūsų svetainės reitingo pozicijomis ir raktinių žodžių paieškos apimtimi.

Read original article “Search Engine Visibility How to Check and Increase it” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm