Kas yra "Google" matomumo balas ir kaip jis apskaičiuojamas SEO

Kas yra "Google" matomumo balas ir kaip jis apskaičiuojamas SEO
Elena K.
Elena K.
Chief Editor at Serpstat

Sulaukiame daug klausimų apie SEO matomumo balą ir "Google" matomumo balą. Todėl šiame įraše atsakysime į dažniausiai užduodamus klausimus ir pateiksime viską, ką reikia žinoti apie domeno matomumą. Skaitykite toliau ir sužinosite, kaip jį apskaičiuojame ir ką reiškia ženklas "algoritmo atnaujinimas".

Kas yra SEO matomumo balas ir kam jis naudojamas?

Serpstat sukūrė santykinį rodiklį, vadinamą matomumo paieškos sistemose balu - lankytojų srauto dalį, kurią svetainė gauna dėl savo pozicijų. Paprasčiau tariant, matomumas rodo, kiek jūsų svetainė yra matoma pagal raktažodžių paieškos apimtį. Kuo aukštesnis domeno matomumo rodiklis, tuo daugiau lankytojų ji greičiausiai pritrauks.

"Kas yra geras matomumas?" - gali kilti klausimas. Tokio dalyko kaip tobulas rezultatas pasaulyje nėra. Jis labai priklauso nuo svetainės nišos ir dydžio.

Serpstat Overview

Geriausias būdas naudoti šį rodiklį - stebėti, kaip laikui bėgant keičiasi jūsų svetainės matomumas. Arba palyginti tos pačios nišos svetainių "Visibility", kad pamatytumėte, kurios iš jų rezultatas yra aukštesnis. Matomumas dažniausiai naudojamas kaip bendras rodiklis, parodantis SEO darbo efektyvumą.

Matomumo balui apskaičiuoti naudojama reitinguojamų raktažodžių pozicija ir didelė paieškos apimtis. Kiekvienai kampanijoje stebimai paieškos sistemai jis apskaičiuojamas kiekvienam raktažodžiui, kuris patenka į 30 pirmųjų paieškos sistemos rezultatų.

Paieškos matomumo balą skaičiuojame raktažodžiams, esantiems 30-oje geriausių paieškos sistemų rezultatų sąrašo vietoje, todėl jei raktažodis yra 31 arba 99 pozicijoje, jam bus suteiktas matomumo balas 0. Dėl to raktažodžio matomumo balas priklauso nuo jo pozicijos; pavyzdžiui, raktažodžio, esančio pirmoje vietoje, matomumo balas bus didesnis nei raktažodžio, esančio ketvirtoje vietoje. Kuo didesnis dienos balas, tuo labiau matoma svetainė.

Ką reiškia matomumas SEO?

Jis padeda vienu žvilgsniu tiksliai įvertinti raktažodžių rinkinio bendrą matomumą "Google" paieškoje.

Jis pateikiamas procentais ir parodo jūsų įspūdžio dalį organiniuose rezultatuose: kiek kartų naudotojas matė jūsų svetainę rezultatų puslapyje iš bendro raktažodžių paieškų skaičiaus.

Be svetainės matomumo paieškoje, galite stebėti ne tik svetainės matomumą, bet ir atskirų raktažodžių ir raktažodžių grupių matomumą. Tai reiškia, kad galite išsiaiškinti, kokį procentą parodymų tam tikri raktažodžiai gauna organinės paieškos rezultatuose. Galite stebėti raktažodžių matomumą visose paieškos sistemose, kurias įtraukėte į projektą, taip pat kaip ir svetainės matomumą.

Paieškos matomumas bus matomas kiekvieno jūsų kampanijos reitingų skirtuko viršuje: Rinkimai, varikliai ir konkurencija, išskyrus "Galimybės". Jis taip pat keisis priklausomai nuo to, ką žiūrite. Pavyzdžiui, skirtuke Varikliai paieškos matomumo rezultatas bus suskirstytas pagal variklius, kuriuos stebite. Konkurencija atliks tą patį, tačiau tik jūsų ir jūsų konkurentų atžvilgiu.

Kaip apskaičiuojamas domeno matomumo balas?

Kalbant apie SEO, organinės paieškos matomumas paieškos rezultatuose yra svarbiausias komponentas siekiant jūsų internetinio verslo tikslų. Jūsų verslo ilgalaikiam gyvybingumui kyla pavojus, jei potencialūs klientai negali jūsų atrasti "Google", nesvarbu, koks geras jūsų produktas, koks naudingas jūsų turinys ar koks nuostabus jūsų klientų aptarnavimas.

SEO domeno matomumas - tai rodiklis, kuris parodo, kokią procentinę dalį visų galimų organinių paspaudimų.

0.Ankstesnis algoritmas buvo pagrįstas visais mūsų duomenų bazėje esančiais raktažodžiais, o dabartinis atsižvelgia tik į 1 mln. atrinktų raktažodžių iš įvairių nišų.
1.Renkame raktažodžius, pagal kuriuos domenas užima vietą tarp 20 geriausių paieškos rezultatų;
2.Ištraukiame kiekvieno raktažodžio paieškos apimtį iš top-20;
3.Skaičiuojame SE srautą daugindami kiekvieno raktažodžio paieškos apimtį iš CTR pagal domeno poziciją;
4.Nustatykite didžiausią galimą SE srauto balą, susumavę visų raktažodžių, esančių "Serpstat" duomenų bazėje, paieškos apimtis;
5.Padalykite domeno SE srautą iš didžiausio galimo rezultato;
6.Padauginkite iš 100, kad gautą rezultatą paverstumėte procentais;
7.Padauginkite iš 1000, kad būtų geriau matomas.

Štai formulė:

Formula

Koks yra CTR rodiklis pagal formulę?

Paspaudimų rodiklis (CTR) - tai paspaudimų ir parodymų santykis. Kiekviena SERP pozicija turi unikalų CTR: kuo aukštesnė pozicija, tuo geresnis CTR.

PPC sistemoje CTR dažniausiai naudojamas. Kartais jis taip pat naudojamas siekiant įvertinti, kiek srauto galima gauti per organinę paiešką.

Pozicijos santykis su CTR parodytas toliau.

The position's proportion to the CTRThe position's proportion to the CTR

Supratimas, kad SEO srautas matuoja paspaudimus, o svetainės matomumo balas - raktinių žodžių rangą, gali padėti įvertinti šių dviejų skaičių pokyčius ir padaryti iš jų išvadas.

Ar norėtumėte naudoti "Serpstat", kad padidintumėte savo rezultatus?

Aktyvuokite bandomąją versiją ir išbandykite platformą nemokamai 7 dienas!

Užsiregistruokite

Kaip dėl pavyzdžio?

Paimkime domeną.com ir tarkime, kad yra tik 2 raktažodžiai, pagal kuriuos jis patenka į top-20.

Tarkime, kad bendra visų raktažodžių paieškos apimtis "Serpstat" bazėje yra         100 000 000.

Štai ką gauname:

Formula

DUK

Vienareikšmiško atsakymo į šį klausimą nėra, nes matomumo balų skaičiavimo metodai skiriasi. Net ir esant šiek tiek skirtingiems algoritmams ir reguliariems SERP svyravimams, sunku svetainei surinkti daugiau nei 40 balų pagal bet kurią iš šių matomumo skalių nebranduoliniams raktažodžiams. Šį balą galima naudoti norint stebėti bendrą matomumą paieškos sistemoje, palyginti savo svetainės matomumą su konkurentų matomumu ir palyginti savo matomumą keliose paieškos sistemose ir regionuose.

Atlikite svetainės auditą. SEO svetainės auditas padės aptikti paslėptas kliūtis, trukdančias jums pasiekti potencialius klientus, ieškančius jūsų produkto ar paslaugos. Naudokite ilgosios uodegos raktažodžius. Ilgosios uodegos raktažodžiai suteikia daugiau galimybių būti rastiems paieškos rezultatuose. Skirdami dėmesį ilgiesiems raktažodžiams, galite pasinaudoti mažiau konkurencingomis paieškos vietomis ir padidinti tikimybę, kad žmonės, ieškantys būtent to, ką turite, jus ras. Įsitikinkite, kad turite svetainės žemėlapį. Sukūrę XML svetainės žemėlapį ir įkėlę jį į "Google Search Console", paieškos sistemoms nurodysite, kuriuos puslapius turi nuskaityti, o tai svarbu, kad jos galėtų suprasti ir indeksuoti jūsų svetainę.

Read original article “What Is Google Visibility score And How Is It Calculated In SEO” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm