Kaip sužinoti konkurento kontekstinės reklamos biudžetą: 3 neįprasti metodai

Kaip sužinoti konkurento kontekstinės reklamos biudžetą: 3 neįprasti metodai
Andrey Belousov
Andrey Belousov
Growth Hacker at Serpstat

Kartais nėra lengva apskaičiuoti numatomą kontekstinės reklamos išlaidų sumą, nes reikia atsižvelgti į daugelį veiksnių. Ypač sudėtinga tai padaryti, jei anksčiau nesate pradėję reklamos kampanijų. Tačiau turime šios problemos sprendimą!

Jei norite apskaičiuoti reklamos išlaidas - pažiūrėkite, kiek jai išleidžia konkurentas! Šie duomenys padės nustatyti nišos potencialą ir apskaičiuoti, kiek reikia reklamos kampanijai.

Kaip rasti konkurentus kontekstinėje reklamoje

Prieš pradėdami skaičiuoti konkurentų reklamos biudžetą, turite išsiaiškinti, ką analizuoti. Todėl pirmas žingsnis - rasti tiesioginius konkurentus PPC, ypač dėl to, kad jie gali skirtis nuo konkurentų organinėje paieškoje.

Konkurentus galite matyti "Serpstat" sąsajoje. Norėdami tai padaryti, pasirinkite ataskaitą Svetainės analizė → Domenų analizė → PPC analizė → Konkurentai, paieškos juostoje įveskite savo domeno adresą, pasirinkite paieškos bazę ir spustelėkite Ieškoti.

Competitors sephora.com

Šioje ataskaitoje pateikiami šie rodikliai:

Turime konkurentų ir pagrindinių rodiklių sąrašą; dabar galite apsvarstyti biudžetą. Pastaba: naudosime kelis metodus. Kiekvienas iš jų turi savų privalumų ir trūkumų.

Tiesioginis skaičiavimo metodas: 4 paprasti žingsniai

Įveskite konkurento domeną į "Serpstat" paieškos juostą ir eikite į svetainės analizė → domeno analizė → PPC analizė → raktinių žodžių parinkimo ataskaita. Šioje kortelėje išvardyti visi raktažodžiai, pagal kuriuos paieškos domenas paleidžia kontekstinę reklamą.

Keywords Selection

Šioje ataskaitoje yra šie rodikliai:

Dabar eksportuokite šį sąrašą skaičiavimams patogiu formatu. Pasirinkite šiuos stulpelius (Position (pozicija), Volume (apimtis), CPC, Ad type (skelbimo tipas):

Columns (Position, Volume, CPC, Ad type)

Norint įvertinti biudžetą, mums reikės papildomo rodiklio - CTR. Kuo aukštesnė pozicija, tuo geresnis CTR. Paieškos rezultatuose taip pat yra 2 blokai:

1.Virš organinės paieškos. Jis yra puslapio viršuje ir "AdWords" sistemoje vadinamas "Premium". Serpstat sistemoje tai yra pirmojo tipo skelbimas.
2.Po organine paieška. Jis yra paieškos rezultatų puslapio apačioje ir vadinamas Bottom (arba Side). Serpstat sistemoje tai yra trečiasis skelbimo tipas. Apatiniame bloke CTR yra 5 kartus mažesnis nei viršutiniame.

Naudosime šias reikšmes:

Following values

Raktažodžio biudžetas apskaičiuojamas pagal formulę:

Biudžetas = kaina už paspaudimą * užklausų skaičius * pozicijos CTR

Jau įkėlėme duomenis ir nusprendėme dėl skaičiavimo formulės. Dabar jums reikia:

1.Atidaryti įkeltą ataskaitą "Google Sheets".
2.Atidaryti pavyzdį.
3.Nukopijuokite F-J stulpelius iš pavyzdžio į savo failą.

Greitas būdas

Štai gana paprastas būdas analizuoti konkurento biudžetą:

1.Eikite į svetainės analizė → domeno analizė → PPC analizė → raktažodžių ataskaita ir įveskite savo konkurento domeną. 
2.Eksportuokite ataskaitą. Palikite tik stulpelius Position (pozicija), Volume (apimtis), CPC ir Ad Type (skelbimo tipas).
3.Importuokite failą į "Google Sheets".
4.Nukopijuokite F-J stulpelius iš pavyzdžio į savo failą.

Kaip tą patį padaryti per API konsolę

Panašius rezultatus galite gauti naudodami "Serpstat API" konsolę. Atidarykite API konsolę ir įveskite:

Serpstat API Console AlphaSerpstat API Console Alpha

Gaukite bendrus domenų duomenis. Stulpelyje traff_cost matysite konkurentų biudžetą.

Serpstat API Console Alpha

Tačiau Serpstat naudotojų patogumui pirmosios vietos CTR nustatytas kaip 100 %. Taip lengviau įvertinti iš SEO gauto srauto dalį. Todėl konsolėje naudojamas lygiai 4 kartus didesnis CTR nei ankstesniame metode. Taigi galutinį biudžetą reikia padalyti iš 4.

Ar norėtumėte sutaupyti laiko automatiškai rinkdami ir klasterizuodami raktažodžius su "Serpstat" įrankiais?

Spustelėkite toliau esantį mygtuką, užsiregistruokite ir gaukite nemokamą 7 dienų bandomąją versiją!

Gaukite "Serpstat" bandomąją versiją

"Console" privalumai

Konsolės trūkumai

Atvirkštinis metodas

Darome prielaidą, kad jūsų konkurentas elgiasi racionaliai ir jo reklamos biudžetas priklauso nuo rezultato. Reklamai paprastai išleidžiama maždaug trečdalis jos teikiamos naudos. Todėl jums reikia įvertinti biudžetą taip:

Biudžetas ≈ (pajamos - kintamosios sąnaudos) ÷ 3 = (pajamos * marža) ÷ 3

Internetinės parduotuvės kintamosios sąnaudos - tai prekių pirkimo kainos, jei nėra nemokamo pristatymo ir diegimo. Maržos lygis toje pačioje nišoje yra maždaug toks pat. Belieka tik apskaičiuoti pajamas, kurias verslui atneša kontekstinė reklama.

Iš paieškos kontekstinės reklamos gaunamų pajamų dalį galite apskaičiuoti remdamiesi jos atnešamo srauto dalimi. Atsidarykite "SimiliarWeb" ir paieškos dalį padauginkite iš mokamos paieškos dalies.

Traffic Sources

Absoliučiais skaičiais "SimilarWeb" nereikėtų pasitikėti, tačiau santykiniai skaičiai yra gana tikslūs.

SimilarWeb

Mūsų atveju paieškos reklamos dalis = 47,27 % * 37,59 % = 18 %.

Dabar belieka įvertinti pajamas. Tai galima padaryti toliau nurodytais būdais:

1.Padauginkite savo pajamas iš konkurentų svetainių lankomumo ir jūsų lankomumo santykio. Pavyzdžiui, jūsų pajamos yra 100 tūkst. per mėnesį, "SimilarWeb" rodo, kad turite 1 mln. lankytojų srautą per mėnesį, o jūsų konkurentas - 3 mln. Taigi, konkurento pajamos yra maždaug 300 tūkst.
2.Per pirkimo ID: pateikite užsakymą savo konkurento svetainėje; jei jo numeris yra 003139, tai yra 3139-asis pardavimas svetainėje. Po savaitės atlikite antrą užsakymą. Tarkime, tai bus užsakymas numeriu 003212. Apskaičiuokite, kiek svetainė apdoroja kiekvieną mėnesį (mažesnę reikšmę atimkite iš didesnės). Gautas skaičius yra užsakymų skaičius per savaitę. Ne visi pateikti užsakymai yra apmokami. Galima daryti prielaidą, kad neapmokėtų užsakymų procentas yra maždaug 20 %.

Gauname: (3212 - 3139) * 0,8 = 59 užsakymai per savaitę = 234 užsakymai per mėnesį. Žinote apie vidutinę sąskaitą. Tarkime, kad ji yra 300 JAV dolerių. 300 $ * 234 = 70 000 $ pajamų per mėnesį.

Tuo remdamiesi apskaičiuojame apytikslį biudžetą:

Konkurento pajamos yra maždaug 70 000 dolerių. Paieškos reklamos dalis yra 18 %. Atitinkamai 70 000 * 18 % / 3 = 4 200 USD.

Remdamiesi tuo, kad reklamos kaina yra maždaug tris kartus mažesnė už pajamas, gauname tokį rezultatą.

Palyginimo metodas

Tai veikia tik tuo atveju, jei jau seniai pradėjote kontekstinę reklamą. Savo rezultatus projektuojame į konkurentų rezultatus.

Norėdami tai padaryti, konkurentų biudžetą laikome tiesioginiu metodu, tada tuo pačiu metodu laikome savo biudžetą ir padauginame iš savo realaus biudžeto.

Pavyzdžiui:

Jūsų tikrasis biudžetas yra 10 000 JAV dolerių. Tiesioginis metodas parodė, kad jūsų biudžetas yra 5 000 USD, vadinasi, tiesioginis metodas yra perpus mažesnis. Jei konkurento tiesioginis metodas parodė 3 000 USD biudžetą, tai jo tikrasis biudžetas yra maždaug dvigubai didesnis.

Taigi atsikratome sisteminės tiesioginio metodo klaidos. Tačiau to daryti nereikėtų, jei per pastaruosius metus drastiškai pakeitėte paieškos reklamai skirtą biudžetą.

Taikydami tiesioginį metodą, naudojame CPC, kurį gavome iš "Google". Jis nepriklauso nuo skelbimų užimamos pozicijos. Tačiau nuo to, kad jūsų skelbimai ir konkurentų skelbimai gali užimti skirtingas pozicijas ir jų CPC gali skirtis.

Įdomiausia tai, kad paspaudimų dažnis (CTR) neturi tiesioginės įtakos kainai. Jei pozicijos išlieka tos pačios, padidėjęs CTR sumažins CPC, bet kartu padidės ir paspaudimų skaičius, todėl išlaidos išliks tokios pačios.

Kaip tai padaryti su "Console

Serpstat API Console AlphaSerpstat API Console Alpha

Išvada

Išnagrinėjome kelis konkurentų kontekstinės reklamos biudžeto vertinimo metodus. Tolesniuose straipsniuose plačiau pakalbėsime apie konkurentų analizę PPC. Prenumeruokite mūsų tinklaraštį, kad nieko nepraleistumėte!

Read original article “How To Discover A Competitor's Budget For Contextual Advertising: 3 Unusual Methods” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm