Kuidas teostada konkurentide kontekstipõhise reklaami (PPC) kiiret analüüsi?

Kuidas teostada konkurentide kontekstipõhise reklaami (PPC) kiiret analüüsi?
Stacy Mine
Stacy Mine
Editor at Serpstat

Konkurentide jälgimine on üks põhilisi ülesandeid kontekstuaalse reklaamiga töötamisel ja see võtab internetiturundajatel sageli palju aega. Selles artiklis räägitakse sellest, kuidas teha kiiret ja kvaliteetset kontekstuaalse reklaami konkurentide analüüsi, kasutades selleks erinevaid vahendeid.

Näitan teile, kuidas tuvastada oma konkurente SERPs, kuidas teada saada, milliseid trikke nad kasutavad, ja kuidas analüüsida märksõnu, reklaame, maandumislehti ja konkurentide kuvatud reklaame. Samuti saate teada teenustest, mis aitavad teil välja selgitada ligikaudsed reklaamikulud ja süveneda konkurentide reklaamikampaaniate üksikasjalikumasse analüüsi. Te ei küsi enam kunagi, "kuidas näha, milliseid märksõnu konkurendid kasutavad".

Kuidas tuvastada konkurente PPC-s?

Oluline on mõista, et uurida, mis toimub meie huvipakkuvas niššis. Nende andmete põhjal ehitame oma optimeerimisstrateegia ja selgitame välja, kuidas konkurendid meelitavad kliente.

Kuid kõigepealt tuleb välja selgitada, kes on meie konkurendid. Selleks minge Google'i otsingutulemustesse ja analüüsige tasulisi ja orgaanilisi otsingutulemusi. Teeme seda inglise keele kooli saidi näitel.

Vasakul olev ekraanipilt näitab konkurente Google'i tasulistes otsingutulemustes ja paremal - orgaanilistes otsingutulemustes:

GoogleGoogle

Esimene tasulise otsingu reklaam viib preply.com veebilehe maandumislehele:

The landing page of preply.com

Selleks, et mitte eksida teabes, koostan arvutustabeli, kuhu sisestan andmed kõigi leitud konkurentide kohta:

  • domeen;
  • maandumislehe URL;
  • kulud;
  • reklaami pealkiri;
  • reklaami tekst;
  • märksõnad;
  • lisaelemendid;
  • üleskutse tegevusele;
  • Google'i reklaamid;
  • Google orgaaniline.

AdWordsis (Google Ads) on mugav kasutada reklaamidiagnostika tööriista, et otsida ja analüüsida konkurente orgaanilises teistes seadmetes:

Google Ads

Järgmisena tuleb välja selgitada, kas remarketing töötab, kas on olemas Facebook Pixel, mis võimaldab teil sotsiaalvõrgustikes reklaamiga järele jõuda. Et teada saada, kas saidil on Pixel olemas, kasutage Google Chrome'i laiendust Facebook Pixel Helper; Google'i koodide kontrollimiseks - Tag Assistant (by Google):

Facebook Pixel Helper

Regulaarse Google SERP analüüsi kaudu jälgime selliseid asju nagu:

1.Laiendused reklaamides:
Extensions in advertisements
2.Eraldi maandumisleheküljed reklaami jaoks:
Separate landing sites for advertising

Võite kasutada ka Google AdWords (Google Ads) märksõnaplaneerija ja oksjonite statistikat. Planer näitab ja laeb alla URL-i märksõnade variante; statistika näitab keskmist taotluste arvu kuus, lisaks võimaldab planeerija jagada geograafia ja platvormide järgi.

Teave päringu konkurentsitaseme kohta on kasulik lehe ülaosas näitamise minimaalse ja maksimaalse määra kohta.

Oluline on meeles pidada, et planeerija näitab midagi vahepealset, mitte alati tõde. Samuti näitab see, millised sõnad ristuvad analüüsitava saidiga. Kasutades oksjonite ülevaateid, saame täpselt aru, kellega me reklaamis konkureerime. Sellest nimekirjast saame leida uusi saite. Salvestame nimekirja edasiseks kasutamiseks konkurentide analüüsimisel Serpstati kaudu:

Analyzing competitors via Serpstat

Nüüd on meil põhiline arusaam sellest, kes on meie konkurendid ja milliseid vahendeid nad kasutavad. Kuid see pole veel kõik, seega jätkame analüüsi spetsiaalsete tööriistade abil.

Mis on konkurentide analüüsi mõte?

Konkurentide analüüsi kasutatakse selleks, et määrata kindlaks konkurentide tugevused ja puudused võrreldes teie omadega ning tuvastada turulüngad.

Konkurentide analüüs annab ülevaate:

1.Mida ja kuidas konkurendid müüvad, kas tehakse tööd kontekstipõhise reklaamiga või on see üles seatud ainult üks kord.
2.Milliseid sõnumeid ja üleskutseid konkurendid kasutavad, millele nad reklaamis keskenduvad? Mida rõhutatakse reklaamtekstides, kuidas nad üksteisest erinevad.
3.Kas konkurendid kasutavad Google Adwords (Google Ads) laiendusi ja lisasid, et töötada kontekstuaalse reklaamiga?
4.Milliseid ideid laenata ja enda jaoks ümber teha.
5.Millised on konkurentide ligikaudsed kulud reklaamile.

Konkurentsiuuring on kriitilise tähtsusega, kuna:

Põhjalik konkurentide analüüs

Spetsiaalsed teenused võimaldavad teil teada saada, milliseid nippe kasutavad teie niši tippkonkurendid ja kuidas neid saab kasutada teie PPC-kampaanias. Nende abil saate teostada PPC-konkurentsi analüüsi, luua oma PPC-strateegia, leida kõige sobivamad märksõnad, brändi märksõnad, võrrelda nende meetrikat, leida populaarsed märksõnad erinevate riikide ja asukohtade jaoks jne.

Kuidas leida konkurentide PPC märksõnu? Võtmesõnade analüüs

Serpstat analüüsib domeeni reklaame märksõnade jaoks, tuvastab domeeni ja märksõna konkurendid, näitab mahtu ja muljeid, samuti PPC-konkurentsi protsentides. Võimalik on rakendada ja salvestada filtreid edaspidiseks kasutamiseks.

Mine vahekaardile Võtmesõnade uurimine → PPC-uuring → Võtmesõnad, sisesta märksõna ja vaata tulemust:

Serpstat Keywords

Tabelis kuvatakse järgmised andmed:

Tabelile saab rakendada filtreid:

Serpstat,filters

Saate rakendada korraga mitu filtrit, kohandada neid ja salvestada need hilisemaks kasutamiseks.

Konkurentide analüüs

Vahekaardil Keyword Research → PPC research → Competitors näeme konkurentide võrdlust järgmiste andmete alusel:

Konkurentsisaitide nimekirja saab muuta või kasutada teenuse poolt soovitatud saite:

Serpstat Competitors

Selles aruandes saate näha ühiseid märksõnu ja salvestada edukaid valikuid enda jaoks.

Kuidas näha konkurentide reklaame? Kuulutuste analüüs

Serpstatil on reklaamide analüüsimiseks tööriist, mis annab teavet otsingutulemustes reklaame vallandavate märksõnade kohta. Mine vahekaardile Keyword research → PPC research → Ads examples ja vaata konkurentide märksõnade rühmitusi:

Serpstat Ads examples

Võimalik on alla laadida andmed koos märksõnadega või kõik andmed tabelist. Tulemusi filtreeritakse ja jälgitakse erinevate otsingumootorite lõikes. Samas aruandes märkame uusi ideid oma reklaami jaoks.

Kui vajame konkreetse domeeni reklaame, minge veebilehe analüüsi → domeeni analüüs → PPC-uuring → reklaami näited. Tulemustes näeme soovitud domeeni reklaami, selle käivitanud märksõna ja maksumust:

Serpstat Ads examples

Maandumislehtede analüüs

Liigume edasi maandumislehtede analüüsi juurde. Aruandes Keyword research → PPC research → Ads landing pages näitab Serpstat, millised leheküljed saavad kontekstist liiklust ja kui palju reklaame on konkreetsele lehele konfigureeritud. Koguge edukaid variante:

Serpstat Ads landing pages

Selleks, et regulaarselt kontrollida domeeni makstud märksõnade arvu, saame kasutada Serpstatis vahekaarti "Minu projektid", kus näeme andmeid meie saidi ja konkureerivate saitide PPC-võtete kasvu või languse kohta:

Paid keywords

Soovite rohkem teada saada Serpstati konkurentide analüüsi tööriistadest?

Saatke taotlus teenuse tasuta personaalse demo saamiseks ja meie ekspert võtab teiega ühendust ;)

Demo taotlemine

Konkurentide reklaamikulude analüüs

Konkurentide täpset eelarvet on võimatu välja selgitada. Kuid eriteenused võimaldavad teil vähemalt ligikaudselt hinnata nende kulusid.

SimilarWeb näitab ligikaudseid kulutusi keskmise pakkumise ja liikluse järgi tasulises otsingus. Hinnanguline saidi liiklus kuvatakse saidi üldises teabes ja tasuline liiklus tasulises otsingus Paid:

Serpstat Ads landing pages

Kokku on peaaegu 22% tasuline liiklus.

Serpstat määrab keskmise kulu ühe kliki kohta reklaamis: Võtmesõnade uurimine → SEO-uuring → Võtmesõnade valik:

Serpstat Keyword Selection

Selle tulemusena saime põhjalikku teavet selle kohta, mida ja kuidas konkurendid reklaamivad, milliseid sõnumeid ja üleskutseid nad oma reklaamis kasutavad ja millele nad keskenduvad. Lisaks saime teada väga ligikaudsed kulud kontekstipõhisele reklaamile.

Andrey Belousov
Andrey Belousov
Growth Hacker

On olemas võrdlusmeetod, mis töötab ainult siis, kui olete juba pikemat aega kontekstuaalset reklaami käivitanud. Projitseerime oma tulemused konkurentide tulemustele.

Selleks võtame otsemeetodina arvesse konkurendi eelarvet, seejärel võtame meie eelarve sama meetodi järgi ja korrutame selle meie tegeliku eelarvega.

Näiteks:

Teie tegelik eelarve on 10 000 dollarit. Otsemeetod näitas teie eelarvet 5000 dollarit, mis tähendab, et otsemeetod on poole võrra alahinnatud. Kui konkurendi otsemeetod näitas 3000 dollari suurust eelarvet, siis tema tegelik eelarve on umbes kaks korda suurem.

Seega vabaneme otsemeetodi süstemaatilisest veast. Seda ei tohiks siiski teha, kui te olete viimase aasta jooksul otsingureklaami eelarvet drastiliselt muutnud.

Otsemeetodi puhul kasutame Google'ist saadud CPC-d. See ei sõltu kuulutuste poolt hõivatud positsioonist. Küll aga sellest, et teie kuulutused ja konkurendi kuulutused võivad olla erinevatel positsioonidel ja neil võivad olla erinevad CPC-d.

Kõige huvitavam on see, et klikimiskiirus (CTR) ei mõjuta otseselt kulusid. Kui positsioonid jäävad samaks, vähendab CTR-i suurenemine CPC-d, kuid see suurendab ka klikkide arvu ja selle tulemusena jäävad kulud samaks.

Raamatukujundus on kunst ühendada raamatu sisu, stiil, formaat, kujundus ja erinevate komponentide järjestus ühtseks tervikuks. Jan Tschicholdi sõnul on sajandite jooksul välja töötatud meetodid ja reeglid, mida on võimatu parandada. Et toota täiuslikke raamatuid, tuleb need reeglid uuesti ellu äratada ja rakendada."

Esikiri ehk eessõna on raamatu esimene osa ja tavaliselt lehekülgede arvu poolest kõige väiksem osa. Iga lehekülg on loetud, kuid ei väljendatud ega trükitud folio- ega leheküljenumbrit, ei näidislehtedel ega tühjadel lehekülgedel.

PPC konkurentide analüüsi kontrollnimekiri

1.Määrame konkurentide nimekirja. Kasutame teavet otsingutulemustest, oksjoni insights, Serpstat. Saidil olles jälgime Facebooki piksli ja remarketingi sildi kasutamist. Jälgime remarketingi olemasolu.
2.Võrdleme konkurente omavahel, vaatame ühiseid ja puuduvaid märksõnu. Lisame vajalikud andmed meie plaani.
3.Kontrollime peamisi märksõnu.
4.Analüüsime reklaamtekste, tähistame CTA-d ja kasulikke nippe, mida konkurendid kasutavad.
5.Vaatame sõnade grupeeringuid, lisame vajaliku oma plaani.
6.Kontrollime maandumislehti.
7.Parandame oma kampaaniaid, mäletame konkurentide vigu.

Jälgime konkurentide PPC positsioone Serpstat Rank Trackeriga

Serpstat pakub konkurentide positsioonide jälgimist ilma lisakrediiti kulutamata! See funktsioon on saadaval SEO ja PPC jaoks, mobiil- ja töölauaregioonidele. Rank Tracker projekti seadetes lihtsalt lisage konkurentide domeenid või märgistage need konkurentide aruandes tärninapiga. Selle tulemusena näete, kui palju teie PPC märksõnu kasutavad konkurendid oma kampaaniates, nende positsioonid ja reklaamide arv. Valides igapäevase jälgimise, saate igapäevaseid tulemusi ja teha oma PPC-kampaanias muudatusi vastavalt oma ja konkurentide tulemustele.

Serpstat Competitors

Kui tihti peaksite tegema konkurentide PPC-uuringuid?

Konkurentsiga sammu pidamiseks peate hoidma sammu turu muutustega, püüdes samal ajal mõista oma klientide vajadusi.

Kuigi see varieerub niššide kaupa, soovitame konkurentide reklaami analüüsi lõpule viia vähemalt kord kvartalis kuni kord aastas. See võimaldab teil reageerida oma tulemustele ja jälgida oma edusamme.

KKK

Konkurentide kuulutusi ei ole raske leida. Te võite leida konkurentide reklaami alati, kui otsite midagi, mis on seotud teie toote või teenustega. Te võite kasutada Serpstat'i, et teostada PPC konkurentide analüüsi ja teada saada, mida teie konkurendid teevad.

Konkurentide PPC analüüs on nutikas viis avastada konkurentide poolt niššis kasutusele võetud võidukad strateegiad. Teades üksikasju, saate teada, milliseid kõige paremini toimivaid reklaame on teie konkurendid rakendanud.

Read original article “How To Carry Out A Quick Analysis Of Competitors' Contextual Advertising (PPC)” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm