Mis on Google'i nähtavuse skoor ja kuidas seda SEO-s arvutatakse

Mis on Google'i nähtavuse skoor ja kuidas seda SEO-s arvutatakse
Elena K.
Elena K.
Chief Editor at Serpstat

Saame palju küsimusi SEO nähtavuse skoori ja Google nähtavuse skoori kohta. Seetõttu vastame selles postituses kõige sagedasematele küsimustele ja käsitleme kõike, mida pead teadma domeeni nähtavuse kohta. Jätka lugemist, et teada saada, kuidas me seda arvutame ja mida tähendab "algoritmivärskenduse" märk.

Mis on SEO nähtavuse skoor ja milleks seda kasutatakse?

Serpstat töötas välja suhtelise indeksi, mida nimetatakse otsingumootori nähtavuse skooriks - see on veebilehe liikluse osakaal, mida ta saab oma pingereast. Lihtsamalt öeldes näitab nähtavus, kui nähtav on teie sait seoses märksõnade otsingute mahuga. Mida kõrgem on domeeni nähtavus, seda rohkem külastajaid see tõenäoliselt ligi meelitab.

"Mis on hea nähtavus?" võite küsida. Ideaalset tulemust ei ole maailmas olemas. See sõltub suuresti veebilehe niššist ja suurusest.

Serpstat Overview

Parim viis selle mõõdiku kasutamiseks on jälgida, kuidas teie veebisaidi nähtavus aja jooksul muutub. Või võrrelda sama niši veebisaitide nähtavust, et näha, kummal on kõrgem skoor. Nähtavust kasutatakse kõige sagedamini üldise suhtarvuna, mis näitab SEO-töö tõhusust.

Nähtavuse skoori arvutamiseks kasutatakse järjestatud märksõnade positsiooni ja suurt otsingumahtu. Iga otsingumootori puhul, mida kampaanias jälgitakse, arvutatakse see iga märksõna kohta nende märksõnade puhul, mis asuvad 30 parima otsingumootori tulemuse hulgas.

Me arvutame Search Visibility Score'i 30 parima tulemuse hulgas olevate märksõnade jaoks, seega kui märksõna on järjestatud positsioonile 31 või 99, siis saab see Visibility Score'i väärtuseks 0. Selle tulemusena määratakse märksõna nähtavuse väärtus selle positsiooni järgi; näiteks märksõnal, mis on #1, on kõrgem väärtus kui märksõnal, mis on #4. positsioonil. Mida suurem on päevane skoor, seda nähtavam on sait.

Mida tähendab nähtavus SEO-s?

See aitab teil ühe pilguga näha täpset hinnangut märksõnade kogumiku üldisest nähtavusest Google'is.

See on antud protsentides ja see kujutab teie mulje osakaalu orgaanilistes tulemustes: mitu korda kasutaja nägi teie veebisaiti tulemuste lehel märksõnade otsingute koguarvust.

Lisaks veebisaidi otsingunägemusele võite jälgida ka üksikute märksõnade ja märksõnagruppide nähtavust. See tähendab, et saate välja selgitada, kui suure osa muljetest saavad teatud märksõnad orgaanilistes otsingutulemustes. Saate jälgida märksõnade nähtavust kõigis projektis lisatud otsingumootorites samamoodi, nagu saate jälgida veebisaidi nähtavust.

Otsingu nähtavus on nähtav teie kampaania pingerea iga vahekaardi ülaosas: Edetabelid, Mootorid ja Konkurents, välja arvatud Võimalused. Samuti muutub see sõltuvalt sellest, mida te vaatate. Näiteks vahekaart Mootorid jaotab Search Visibility skoori vastavalt jälgitavatele mootoritele. Konkurents teeb sama, kuid ainult teie ja teie konkurentide vahel.

Kuidas arvutatakse domeeni nähtavuse skoor?

SEO puhul on orgaanilise otsingu nähtavus otsingumootorite tulemustes kõige olulisem komponent teie veebipõhiste ärieesmärkide saavutamisel. Teie ettevõtte pikaajaline elujõulisus on ohus, kui potentsiaalsed kliendid ei suuda teid Google'is avastada, ükskõik kui hea on teie toode, kui kasulik on teie sisu või kui hämmastav on teie klienditeenindus.

SEO-domeeni nähtavus on mõõdik, mis ütleb teile, kui suur on protsent kõigist võimalikest orgaanilistest klikkidest.

0.Varasem algoritm põhines kõigil meie andmebaasis olevatel märksõnadel, praegune aga võtab arvesse vaid 1 miljon valitud märksõna erinevatest niššidest.
1.Me kogume märksõnu, mille järgi domeen on top-20 otsingutulemustes;
2.Võtame iga märksõna otsingumahu top-20-st;
3.Arvutame SE-liiklust, korrutades iga märksõna otsingumahu domeeni positsioonil põhineva CTR-iga;
4.Määrake maksimaalne võimalik SE-liikluse skoor, summeerides kõigi Serpstati andmebaasis olevate märksõnade otsingumahud kokku;
5.Jagage domeeni SE-liiklus maksimaalse võimaliku skooriga;
6.Korrutage saadud tulemuse ümberarvestamiseks protsendiks 100-ga;
7.Parema kuvamise jaoks korrutage 1000-ga.

Siin on valem:

Formula

Milline on CTR määr valemi põhjal?

Klõpsude arv (CTR) on klikkide ja kuvamiste suhe. Igal SERP-positsioonil on unikaalne CTR: mida kõrgem positsioon, seda parem CTR.

PPC-s kasutatakse CTR-i kõige tüüpilisemalt. Seda kasutatakse mõnikord ka selleks, et hinnata, kui palju liiklust võib saada orgaanilise otsingu kaudu.

Positsiooni ja CTR-i suhe on näidatud allpool.

The position's proportion to the CTRThe position's proportion to the CTR

Mõistmine, et SEO-liiklus mõõdab klikkimist ja veebisaidi nähtavuse skoor mõõdab märksõnade järjestust, aitab panna nendes kahes arvus täheldatud muutused konteksti ja teha neist järeldusi.

Kas soovite kasutada Serpstatit oma tulemuste suurendamiseks?

Aktiveerige prooviperiood ja testige platvormi tasuta 7 päeva jooksul!

Registreeru

Kuidas oleks näiteks?

Võtame domeeni.com ja oletame, et seal on ainult 2 märksõna, mille jaoks ta on top-20-s.

Oletame, et kõigi märksõnade kogu otsingumaht Serpstati baasil on 100 000 000.

Ja siin on see, mida me saame:

Formula

KKK

Sellele küsimusele ei ole otsest lahendust, sest nähtavuse skoori arvutamise meetodid on erinevad. Isegi veidi varieeruvate algoritmide ja korrapärase SERPi kõikumise korral on veebilehe jaoks raske saada mitte-märgistatud märksõnade puhul nähtavuse skaalal kõrgemat tulemust kui 40ndate keskpaik. Seda skoori saab kasutada teie kogu otsingumootori nähtavuse jälgimiseks, teie saidi nähtavuse võrdlemiseks konkurentidega ning teie nähtavuse võrdlemiseks mitme otsingumootori ja piirkonna vahel.

Viige läbi saidi audit. SEO-saitide audit avastab varjatud takistused teie ja teie toodet või teenust otsivate potentsiaalsete klientide vahel. Kasutage Long Tails märksõnu. Long-tail märksõnad annavad teile parema võimaluse, et teid otsingutulemustes leitakse. Keskendudes pika sabaga märksõnadele, saate kasutada ära vähem konkureerivaid otsinguruume ja suurendada võimalust, et inimesed, kes otsivad täpselt seda, mis teil on, leiavad teid. Veenduge, et teil on veebilehe kaart. XML-sitemap'i loomine ja selle üleslaadimine Google Search Console'ile ütleb otsingumootoritele, milliseid lehekülgi tuleb krabida, mis on oluline, et nad mõistaksid ja indekseeriksid teie saiti.

Read original article “What Is Google Visibility score And How Is It Calculated In SEO” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm