Kuidas mõõta oma konkurendi reklaami eelarvet ja hinnata tehingukulusid

Kuidas mõõta oma konkurendi reklaami eelarvet ja hinnata tehingukulusid
Igor Gorbenko
Igor Gorbenko
Digital Marketing Expert

See meetod aitab teil hinnata vaid konkurente, kellel on sama kaubavaru, ja see annab teile vaid ligikaudseid tulemusi. Kui see on nii, siis mõtlete ilmselt, mis kasu sellest meetodist üldse on? Noh, ma oletan, et teil ei ole midagi selle vastu, et saate ilma igasuguse vaevata teada mõned andmed oma konkurentide sissetulekute ja kulutuste kohta.

1. samm: Arvutage liiklust.

Esmalt tuleb hinnata konkurentide Google Ads'i liiklust. Kasutasin selleks juhuslikku veebisaiti, milleks juhtus olema sunglasshut.com. Ma kasutan tavaliselt Sarnane veeb, et kontrollida liiklust.

Estimate competitors traffic

Muidugi, rääkides veebipoest, mis müüb peamiselt prille ja aksessuaare, tuleb arvestada hooajalisusega. Külastuste arv varieerub ja ma jään eksperimendi huvides selle juurde.

2. samm: loendage müügi ja tehingute koefitsiendi arvu.

Analüüsige konkurentide veebisaite ja nende müügimahtu. Enamikul e-kaubanduse veebisaitidel on järjestikused tellimuste numbrid.

1.Tehke tellimus nr 1. Kui teie tellimuse number on 003149, oleks see 3149. müük sellel veebisaidil.
2.Tehke nädal hiljem tellimus nr 2. Ütleme, et seekord on tellimuse number (003281).
3.Loendage, kui palju tellimusi veebileht iga kuu töötleb. Lihtne matemaatika on kõik, mida vajate: 3281-3149=132, seega 132 tellimust nädalas, korrutage 4, et saada igakuised tellimused (132*4) ~528 tellimust kuus.

Mõnikord teevad inimesed tellimuse ja ei jätka maksmist või saadavad toote tagasi. Selliste juhtumite arv sõltub muidugi konkreetsest poest, kuid harva läheb üle 10%. Ma võtan 12 tellimust nädalas (see on umbes 9%), et arvestada maksmata, tagasilükatud ja tagastatud tellimusi ning - mis veelgi olulisem - saada veel üks ümmargune number. Nüüd, kui teame, et augustis on veebilehel 480 igakuist tellimust ja 3 M külastust kuus.

3. samm: tulude hindamine

See on see osa teie luure Google'i reklaamide strateegias, kus teie kogemus lööb sisse. Kui te analüüsite oma otsest konkurenti, ei tohiks teie keskmine müük olla liiga erinev. Mina ei müü päikeseprille, seega võin ainult oletada, et selle veebisaidi keskmine müük on 174 dollarit. 480*174 = 83 520, seega müüb meie konkurent iga kuu ≈ 83 000 dollari väärtuses kaupa.

Soovite rohkem teada saada Serpstati konkurentide analüüsi tööriistadest?

Saatke taotlus teenuse tasuta personaalse demo saamiseks ja meie ekspert võtab teiega ühendust ;)

Demo taotlemine

4. samm: Hinnake konkurendi reklaamieelarvet protsentides.

Aeg on välja selgitada selle veebisaidi igakuine Google'i reklaami eelarve. See võtab aega, kuid see ei ole midagi.

Competitive PPC keywords

Read original article “How To Measure Your Competitor's Ads Budget And Estimate Transaction Costs” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm