Search Engine Visibility: Kuidas kontrollida ja suurendada seda

Search Engine Visibility: Kuidas kontrollida ja suurendada seda
Valeriia Lokhtenko
Valeriia Lokhtenko
Blog Editor at Serpstat

Otsingumootori nähtavus ehk veebisaidi nähtavus on üks olulisemaid näitajaid SEO-optimeerimise edukuse ja veebisaidi liikumispotentsiaali määramisel.

See sõltub suuresti sellest, kui palju märksõnu veebisait leiab, nende otsingumahust ja domeeni kohtadest otsingutulemustes.

Nüüd räägime lähemalt, kuidas kontrollida oma veebisaidi otsingumootori nähtavust ja seda suurendada.

Mis on veebisaidi nähtavus otsingumootorites?

Otsingu nähtavus näitab, kui tõenäoliselt avastavad kasutajad teatud veebilehe, kui nad otsivad asjakohaseid märksõnu. Seda mõõdetakse veebisaidi märksõnade arvu, nende otsingumahu ja domeeni kohtade järgi otsingutulemustes.

Selle näitaja analüüsimine on oluline, et saada teada, kui palju potentsiaalset liiklust teie veebisait võib orgaanilistest otsingutulemustest saada ja määrata kindlaks, kus te konkurentide seas seisate.

Veebisaidi madal või null nähtavus tähendab, et domeenil on enamiku asjakohaste märksõnade puhul madalad positsioonid ja kasutajad ei leia seda orgaanilise otsingu kaudu. Teisest küljest peetakse otsingumootori nähtavust kõrgeks, kui veebisaidil on kõrged SERP-positsioonid paljude suure mahuga (populaarsete) märksõnade jaoks.

Veebilehed, mis on SERPs 3 parima positsiooni hulgas, on maksimaalse nähtavusega. Kui domeen ei paikne otsingutulemuste esimesel leheküljel (top 10), on selle otsingumootori nähtavus äärmiselt madal.

Selgitus on lihtne: 75% kasutajatest ei lähe kunagi Google'i otsingutulemuste esimesest leheküljest kaugemale, nagu selgub Hubspoti uuringust. Niisiis, kes satub esimesele leheküljele, saab kõige rohkem nähtavust ja seega ka liiklust.

Seal on veel midagi. Sistrix jõudis oma uuringus järeldusele, et esimene orgaaniline tulemus Google'is saab 28,5% klikkidest, teine ja kolmas aga vastavalt 15,7% ja 11,0%:

Google CTR per ranking

Kuidas kontrollida veebisaidi nähtavust

Kuidas siis kontrollida, kui nähtav on teie veebileht? See ei olegi nii keeruline, sest enamik põhjalikke SEO-platvorme pakub mingisugust otsingu nähtavuse kontrolli.

Serpstat ei ole erandiks ja selleks on vaja vaid paari klõpsu. Sisestage otsinguribale oma domeen, valige piirkond ja klõpsake otsingul:

Serpstat

Seal ongi. Näete oma domeeni nähtavuse skoori vasakus ülanurgas:

Serpstat Domain Analysis tool

Te võite ka küsida, milline veebisaidi nähtavuse skoor on hea?

Nähtavus on suhteline skoor ja ei ole mingit konkreetset väärtust, mille alusel saaks kindlaks teha, kas see on hea või halb. Veebisaidi nähtavuse õigeks määratlemiseks peaksite hindama praeguseid ja varasemaid skoore, et tuvastada edusammude (või tagasilanguse) mustreid. Samuti võimaldab otseste konkurentide nähtavuse jälgimine näha, kus te turul seisate ja kuidas saate oma optimeerimisstrateegiat parandada.

Siin on, kuidas me arvutame Serpstati nähtavuse skoori:

1.Kasutame miljoneid hoolikalt kureeritud populaarseid märksõnu Serpstati andmebaasist. 
2.Seejärel koostame nimekirja märksõnadest, mille puhul domeen kuulub 20 parima otsingutulemuse hulka.
3.Arvutatakse nende märksõnade otsingumaht.
4.Iga märksõna otsingumaht korrutatakse veebisaidi positsiooni klikkimismääraga antud märksõna puhul. Suurim koefitsient määratakse otsingutulemuste kolmele esimesele positsioonile, seejärel langeb skoor. Esimese positsiooni puhul on koefitsient üks ja positsioonide 11-20 puhul 0,05.
5.Domeeni koguliikluse määramiseks liidetakse eelmises etapis saadud numbrid kokku.
6.Kogu liiklus jagatakse andmebaasi ühe miljoni fraasi otsingumahuga.
7.Tulemus teisendatakse protsendiks, korrutades selle sajaga.
8.Lõpuks korrutatakse koguarv mugavuse huvides tuhandega.

Kas soovite kontrollida oma veebisaidi otsingumootori nähtavust ja leida võimalusi selle parandamiseks? Seda saate teha tasuta Serpstatiga!

Ärge jätke kasutamata võimalust parandada oma otsingumootorite järjestust ja juhtida rohkem liiklust oma veebisaidile. Registreeruge, et saada platvormi tasuta 7-päevane prooviperiood. Me teavitame teid, kui prooviperiood lõpeb, et saaksite selle soovi korral tühistada.

Hankige Serpstat'i prooviperiood

Kuidas suurendada oma otsingumootori nähtavust: 11 sammu

Veebisaidi otsingumootori nähtavuse parandamiseks on hulgaliselt võimalusi. Siin on 11 neist, samuti mõned kasulikud allikad, et igaühe kohta rohkem teada saada:

1.Kontrollige Google Search Console'i kaudu, kas teie veebilehte tabas otsingumootori karistus.

Kui see on nii, parandage see võimalikult kiiresti. Selle vältimiseks järgige rangelt Google'i otsingu põhitõdesid (varem tuntud kui Webmaster Guidelines).

2.Tagage suurepärane veebisaidi ülesehitus ja kasutatavus.

Tugev veebisaidi struktuur on iga veebisaidi jaoks hädavajalik. Kui kasutajad ei saa teie saidil kiiresti ja lihtsalt navigeerida, pöörduvad nad tõenäoliselt kohe tagasi otsingutulemuste lehele (SERP). Kui see juhtub, võib Google sellise kasutajakäitumise teadmiseks võtta ja järeldada, et teie veebisait ei ole külastajate jaoks kasulik, ning langetada teie edetabelit.

3.Rakendage Rank Tracking.

Rank tracking võimaldab teil jälgida oma veebisaidi otsingumootori reitinguid konkreetsete märksõnade puhul aja jooksul. See on kasulik, et tuvastada suundumusi ja muutusi teie veebisaidi SERP tulemuslikkuses. Seejärel saate neid andmeid kasutada oma SEO-strateegia kohandamiseks.

4.Koostage nimekiri semantilistest märksõnadest ja kasutage neid oma sisus.

Asjakohaste märksõnade kasutamine teie sisus suurendab teie otsingumootorite nähtavust, sest see võimaldab otsingumootoritel mõista, mida teie veebisait käsitleb, ja sobitada seda asjakohaste otsingupäringutega.

5.Optimeerige metatagid.

Optimeeritud metatagid, mis kirjeldavad täpselt lehe sisu, aitavad otsingumootoritel paremini mõista teie sisu konteksti ja asjakohasust, mis viib kõrgemate otsingupositsioonide saavutamiseni. Peale selle võib hästi koostatud metakirjeldus parandada iga veebilehe klikimismäära (CTR), kuna see tõmbab kasutaja tähelepanu.

6.Looge ainulaadset ja kvaliteetset sisu.

Kasutajatele väärtusliku teabe pakkumine suurendab tõenäosust, et nad linkivad ja jagavad teie sisu sotsiaalmeedias ja oma veebisaitidel. Need annavad otsingumootoritele märku, et sisu on asjakohane ja autoriteetne, mille tulemuseks on veebilehe paremad kohad ja nähtavus.

7.Rakendage sisemist linkimist.

Sisemine linkimine aitab luua veebisaidil selge hierarhia ja struktuuri, mis hõlbustab otsingumootorite roomikutel navigeerimist ja sisu mõistmist. See võib kaasa tuua parema indekseerimise, kõrgema pingerea ja lõppkokkuvõttes suurema nähtavuse otsingumootorite tulemustes.

8.Optimeerige oma veebisait mobiilseadmete jaoks

Veebisaidi optimeerimine mobiilseadmete jaoks lihtsustab mobiilikasutajate juurdepääsu ja navigeerimist saidile, mis võib viia kasutajate suurema kaasatuse ja väiksema tagasilöögimäära saavutamiseni. Otsingumootorid, nagu Google, seavad oma otsingutulemustes esikohale mobiilisõbralikud veebisaidid, seega võib mobiilseadmetele optimeerimine parandada ka veebisaidi nähtavust.

9.Suurendage oma veebisaidi lehe laadimiskiirust.

Veebisaidi laadimiskiiruse suurendamine aitab parandada kasutajakogemust ja vähendab põrgatuste arvu. See omakorda toob kaasa suurema kaasatuse, pikema sessiooni kestuse ja lõppkokkuvõttes parema otsingumootorite pingerea ja nähtavuse.

10.Viige läbi tehniline SEO-audit ja parandage kõik probleemid.

Tehniline audit aitab tuvastada ja parandada probleeme, mis võivad takistada veebisaidi jõudlust otsingumootori tulemustes. Lahendades tehnilised probleemid, nagu katkised lingid, dubleeritud sisu ja aeglane lehe laadimiskiirus, saavad otsingumootorid hõlpsamini veebilehte indekseerida ja indekseerida, mis parandab veebilehe nähtavust ja reitinguid.

11.Hankige tagasisideid sarnaste valdkondade autoriteetsetelt veebisaitidelt.

Kui mainekad veebisaidid viitavad veebisaidile tagasi, annab see otsingumootoritele märku, et veebisaidil on väärtuslikku ja asjakohast sisu, mis viib otsingutulemustes kõrgemate kohtade saavutamiseni.

Siiski on oluline märkida, et tagasilinkide kvaliteet on tähtsam kui kogus, sest spämmivad või madala kvaliteediga tagasilinkid võivad tegelikult kahjustada veebisaidi otsingumootorite edetabelit.

Kokkuvõte

SEO-optimeerimise tõhususe hindamiseks ja negatiivse dünaamika korral õigeaegsete korrektsioonide tegemiseks on vaja kontrollida veebisaidi otsingumootori nähtavust ja võrrelda seda konkurentidega. Serpstat aitab jälgida nähtavuse väärtuste muutusi aasta jooksul ja teha kindlaks, kas veebisait liigub õiges suunas.

Nähtavuse järsk langus võib viidata otsingumootori karistustele või veebisaidi suurematele tehnilistele probleemidele, näiteks valed seaded robots.txt-failis, aeglane laadimiskiirus, dubleeriv sisu, katkised lingid jne.

Sisemise ja välise SEO-optimeerimise taktikate kombineerimine aitab teil viia oma veebisait otsingumootorite tulemustes kõrgetele positsioonidele ja parandada selle nähtavust.

KKK

Ühtegi konkreetset otsingu nähtavuse skoori ei saa pidada üldiselt "heaks", kuna see sõltub sellistest teguritest nagu tööstus, konkurents ja otsingumootorite algoritmi muutused. Üldiselt võib aga öelda, et kõrgem otsingu nähtavuse skoor viitab paremale tulemuslikkusele otsingutulemustes ja madalam skoor võib viidata sellele, et SEO-püüdlusi on vaja parandada. Oluline on jälgida otsingu nähtavust aja jooksul ja võrreldes konkurentidega, et hinnata optimeerimisalaste jõupingutuste tõhusust.

Mitmed tööriistad aitavad teil kontrollida oma nähtavust Google'is, sh:

1.Google Search Console: See on Google'i tasuta tööriist, mis annab ülevaate sellest, kuidas teie veebisait Google'i otsingutulemustes esineb, sealhulgas klikkide, muljete ja läbilöögimäära kohta.
2.Põhjalikud SEO-vahendid, nagu Serpstat, Ahrefs jne. Need pakuvad nähtavuse skoori, mis näitab, kui nähtav on teie veebisait, tuginedes teie veebisaidi järjestuspositsioonidele ja märksõnade otsingumahule.

Read original article “Search Engine Visibility How to Check and Increase it” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm