Kuidas avastada konkurendi eelarve kontekstipõhise reklaami jaoks: 3 ebatavalist meetodit

Kuidas avastada konkurendi eelarve kontekstipõhise reklaami jaoks: 3 ebatavalist meetodit
Andrey Belousov
Andrey Belousov
Growth Hacker at Serpstat

Mõnikord ei ole lihtne välja arvutada kontekstuaalse reklaami hinnangulisi kulusid, kuna arvesse tuleb võtta paljusid tegureid. Eriti keeruline on seda teha, kui te pole varem reklaamikampaaniaid käivitanud. Meil on aga sellele probleemile lahendus!

Kui soovite arvutada reklaami kulusid - vaadake, kui palju konkurent kulutab sellele! Need andmed aitavad kindlaks teha niši potentsiaali ja arvutada, kui palju teil on vaja oma reklaamikampaania jaoks.

Kuidas leida konkurente kontekstipõhises reklaamis

Enne kui hakkate arvutama konkurentide reklaami eelarvet, peate välja selgitama, keda analüüsida. Seetõttu on esimene samm otseste konkurentide leidmine PPC-s, eriti kuna nad võivad erineda konkurentidest orgaanilises otsingus.

Konkurente saate näha Serpstati kasutajaliideses. Selleks valige aruanne Website Analysis → Domain Analysis → PPC Analysis → Competitors, sisestage otsinguribale oma domeeni aadress, valige otsingubaas ja klõpsake Search.

Competitors sephora.com

Selles aruandes on järgmised näitajad:

Meil on konkurentide ja võtmenäitajate nimekiri; nüüd saate kaaluda eelarvet. Märkus: kasutame mitmeid meetodeid. Igal neist on omad plussid ja miinused.

Otsene arvutusmeetod: 4 lihtsat sammu

Sisestage konkurendi domeen Serpstati otsinguribale ja minge aruandesse Website Analysis → Domain Analysis → PPC Analysis → Keyword Selection. Sellel vahekaardil on loetletud kõik märksõnad, mille jaoks otsingudomeen käivitab kontekstilise reklaami.

Keywords Selection

Selles aruandes on järgmised näitajad:

Nüüd eksportige see nimekiri arvutusteks sobivas formaadis. Valige järgmised veerud (positsioon, maht, CPC, reklaamtüüp):

Columns (Position, Volume, CPC, Ad type)

Eelarve hindamiseks vajame täiendavat näitajat - CTR. Mida kõrgem on positsioon, seda parem on CTR. Otsingutulemustes on ka 2 plokki:

1.Orgaanilise otsingu kohal. See asub lehe ülaosas ja seda nimetatakse AdWordsis Premiumiks. Serpstatis on see esimene reklaamitüüp.
2.Orgaanilise otsingu all. See asub otsingutulemuste lehe allosas ja kannab nime Bottom (või Side). Serpstatis on see kolmas reklaamitüüp. Alumisel plokil on CTR 5 korda madalam kui ülemisel plokil.

Kasutame järgmisi väärtusi:

Following values

Võtmesõna eelarve arvutatakse vastavalt valemile:

Eelarve = kulu ühe kliki kohta * taotluste arv * positsiooni CTR

Oleme juba andmed üles laadinud ja arvutamisvalemi üle otsustanud. Nüüd on vaja:

1.Avage üleslaetud aruanne Google Sheetsis.
2.Avage näide.
3.Kopeerige näite veerud F - J oma faili.

Kiire viis

Siin on üsna lihtne viis konkurendi eelarve analüüsimiseks:

1.Avage aruanne Website Analysis → Domain Analysis → PPC Analysis → Keywords ja sisestage konkurendi domeen. 
2.Eksportige aruanne. Jätke ainult veerud Positsioon, maht, CPC ja kuulutuse tüüp.
3.Impordige fail Google Sheets'i.
4.Kopeerige veerud F - J näites oma faili.

Kuidas teha sama läbi API konsooli

Sarnaseid tulemusi saate ka Serpstat API Console'i kaudu. Avage API konsool ja sisestage:

Serpstat API Console AlphaSerpstat API Console Alpha

Saage domeenide koguandmed. Veerus traff_cost näete konkurendi eelarvet.

Serpstat API Console Alpha

Serpstati kasutajate mugavuse huvides on aga esimese koha CTR seatud 100%-ks. Nii on lihtsam hinnata SEO-st saadud liikluse osakaalu. Seetõttu kasutab Console täpselt 4 korda suuremat CTR-i kui eelmises meetodis. Seega tuleb lõplik eelarve jagada 4ga.

Kas soovite aega säästa, kogudes ja klastreerides märksõnu automaatselt Serpstati tööriistadega?

Klõpsake alloleval nupul, registreeruge ja saate tasuta 7-päevase prooviperioodi!

Hankige Serpstat'i prooviversioon

Konsooli eelised

Konsooli puudused

Pööratud meetod

Eeldame, et teie konkurent tegutseb ratsionaalselt ja tema reklaamieelarve sõltub tulemusest. Reklaamile kulub tavaliselt umbes kolmandik kasu, mida see toob. Seetõttu peate hindama eelarvet järgmiselt:

Eelarve ≈ (tulu - muutuvkulud) ÷ 3 = (tulu * marginaal) ÷ 3

Veebipoe muutuvkulud on kaupade ostuhinnad, kui puudub tasuta saatmine ja paigaldamine. Marginaalitase on samas niššis ligikaudu sama. Jääb üle vaid arvutada tulu, mida kontekstiline reklaam ettevõttele toob.

Otsingu kontekstilise reklaami tulude osakaalu saab hinnata, kasutades selle poolt toodava liikluse osakaalu. Avage SimiliarWeb ja korrutage otsingu osakaal tasulise otsingu osakaaluga.

Traffic Sources

SimilarWebi absoluutseid numbreid ei tohiks usaldada, kuid suhtelised numbrid on üsna täpsed.

SimilarWeb

Meie puhul on otsingureklaami osakaal = 47,27% * 37,59% = 18%.

Nüüd jääb üle hinnata tulu. Seda saab teha järgmiselt:

1.Korrutage tulud konkurentide saidi liikluse ja teie saidi liikluse suhtega. Näiteks teie tulu on 100K kuus, SimilarWeb näitab, et teil on 1 miljon liiklust kuus ja teie konkurendil on 3 miljonit. Seega on konkurendi tulu kuskil 300K.
2.Ostu ID kaudu: tehke tellimus teie konkurendi saidil; kui selle number on 003139, siis on see 3139. müük saidil. Tehke nädala jooksul teine tellimus. Ütleme, et see on tellimuse number 003212. Arvutage, kui palju sait iga kuu töödeldakse (lahutage väiksem väärtus suuremast). Saadud number on tellimuste arv nädalas. Kõiki tehtud tellimusi ei maksta. Võib eeldada, et ostmata jätmise protsent on umbes 20%.

Saame: (3212 - 3139) * 0,8 = 59 tellimust nädalas = 234 tellimust kuus. Te teate keskmist arvet. Oletame, et see on 300 dollarit. 300 $ * 234 = 70 000 $ tulu kuus.

Selle põhjal arvutame ligikaudse eelarve:

Konkurendi tulu on kuskil 70 000 dollarit. Otsingureklaami osakaal on 18%. Seega 70 000 $ * 18% / 3 = 4200 $.

Lähtudes asjaolust, et reklaami hind on umbes kolm korda väiksem kui tulu, saame sellise tulemuse.

Võrdlusmeetod

See toimib ainult siis, kui olete juba pikka aega käivitanud kontekstipõhise reklaami. Projitseerime oma tulemused konkurentide tulemustele.

Selleks võtame otsemeetodina arvesse konkurendi eelarvet, seejärel võtame sama meetodiga arvesse meie eelarvet ja korrutame selle meie tegeliku eelarvega.

Näiteks:

Teie tegelik eelarve on 10 000 dollarit. Otsemeetod näitas teie eelarve 5 000 dollarit, mis tähendab, et otsemeetod on poole võrra alahinnatud. Kui konkurendi otsemeetod näitas eelarve 3 000 dollarit, siis tema tegelik eelarve on umbes kaks korda suurem.

Seega vabaneme otsemeetodi süstemaatilisest veast. Seda ei tohiks siiski teha, kui te olete viimase aasta jooksul otsingureklaami eelarvet drastiliselt muutnud.

Otsemeetodi puhul kasutame Google'ist saadud CPC-d. See ei sõltu reklaamide poolt hõivatud positsioonist. Küll aga sellest, et teie kuulutused ja konkurendi kuulutused võivad olla erinevatel positsioonidel ja neil võivad olla erinevad CPC-d.

Kõige huvitavam on see, et klikimismäär (CTR) ei mõjuta otseselt kulusid. Kui positsioonid jäävad samaks, vähendab CTR-i suurenemine CPC-d, kuid see suurendab ka klikkide arvu ja selle tulemusena jäävad kulud samaks.

Kuidas teha seda konsooliga

Serpstat API Console AlphaSerpstat API Console Alpha

Kokkuvõte

Me uurisime mitmeid meetodeid konkurentide eelarve hindamiseks kontekstipõhises reklaamis. Järgmistes artiklites räägime rohkem konkurentide analüüsist PPC-s. Tellige meie blogi, et te ei jääks millestki ilma!

Read original article “How To Discover A Competitor's Budget For Contextual Advertising: 3 Unusual Methods” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm