Jak změřit rozpočet na reklamy konkurence a odhadnout transakční náklady

Jak změřit rozpočet na reklamy konkurence a odhadnout transakční náklady
Igor Gorbenko
Igor Gorbenko
Digital Marketing Expert

Tato metoda vám pomůže pouze odhadnout konkurenci, která má stejné zásoby zboží, a poskytne vám pouze hrubé výsledky. Pokud je tomu tak, pravděpodobně si říkáte, k čemu je tato metoda vůbec dobrá? No, předpokládám, že vám nebude vadit, když bez námahy zjistíte některé údaje o příjmech a výdajích vašich konkurentů.

Krok 1: Spočítejte návštěvnost

Nejdříve je třeba odhadnout návštěvnost Google Ads, kterou získávají vaši konkurenti. Pro tento případ jsem použil náhodný web, kterým byl shodou okolností sunglasshut.com. Pro zjištění návštěvnosti obvykle používám Podobný web.

Estimate competitors traffic

Samozřejmě, když mluvíme o internetovém obchodě, který prodává hlavně brýle a příslušenství, měli bychom brát v úvahu sezónnost. Počet návštěv se liší a já u něj pro účely experimentu zůstanu.

Krok 2: Spočítejte počet prodejů a koeficient transakcí.

Analyzujte webové stránky konkurence a jejich počet prodejů. Většina webových stránek elektronických obchodů má pořadová čísla objednávek.

1.Udělejte objednávku č. 1. Pokud je číslo objednávky 003149, jednalo by se o 3149. prodej na této webové stránce.
2.O týden později zadejte objednávku č. 2. Řekněme, že tentokrát je číslo objednávky (003281).
3.Spočítejte, kolik objednávek webová stránka zpracuje každý měsíc. Stačí vám k tomu jednoduchá matematika: 3281-3149=132, tedy 132 objednávek za týden, vynásobte 4 a získáte měsíční počet objednávek (132*4) ~ 528 objednávek za měsíc.

Někdy se stane, že lidé zadají objednávku a nepokračují v platbě nebo zboží vrátí. Počet takových případů samozřejmě závisí na konkrétním obchodě, ale málokdy přesáhne 10 %. Vezmu 12 objednávek týdně (to je asi 9 %), abych zohlednil nezaplacené, odmítnuté a vrácené objednávky, a co je důležitější - abych získal další kulaté číslo. Nyní, když víme, že web má 480 měsíčních objednávek a měsíční návštěvnost 3 M návštěv v srpnu.

Krok 3: Odhad příjmů

Toto je část vaší špionážní strategie pro reklamy Google, kde se projeví vaše zkušenosti. Pokud analyzujete svého přímého konkurenta, neměl by se váš průměrný prodej příliš lišit. Neprodávám sluneční brýle, takže mohu pouze předpokládat, že průměrný prodej této webové stránky je 174 dolarů. 480*174 = 83 520, takže náš konkurent prodá každý měsíc zboží za ≈ 83 000 dolarů.

Chcete se dozvědět více o nástrojích Serpstat pro analýzu konkurence?

Pošlete žádost o bezplatnou osobní ukázku služby a náš odborník vás bude kontaktovat ;)

Požádejte o demo verzi

Krok 4: Odhadněte rozpočet konkurenta na reklamu v %.

Je čas zjistit měsíční rozpočet této webové stránky na reklamu Google. Zabere to nějaký čas, ale nic na tom není.

Competitive PPC keywords

Read original article “How To Measure Your Competitor's Ads Budget And Estimate Transaction Costs” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm