Co je skóre viditelnosti Google a jak se počítá v SEO?

Co je skóre viditelnosti Google a jak se počítá v SEO?
Elena K.
Elena K.
Chief Editor at Serpstat

Dostáváme mnoho dotazů ohledně skóre viditelnosti SEO a skóre viditelnosti Google. Proto v tomto příspěvku odpovíme na nejčastější otázky a probereme vše, co potřebujete vědět o skóre viditelnosti domény. Pokračujte ve čtení a dozvíte se, jak jej počítáme a co znamená označení "aktualizace algoritmu".

Co je to skóre viditelnosti SEO a k čemu se používá?

Serpstat vyvinul relativní ukazatel, který se nazývá skóre viditelnosti ve vyhledávačích - podíl návštěvnosti, který web získává ze svých pozic. Zjednodušeně řečeno, skóre viditelnosti udává, jak viditelný je váš web ve vztahu k objemu vyhledávání klíčových slov. Čím vyšší je viditelnost domény, tím více návštěvníků pravděpodobně přiláká.

"Co je to dobrá viditelnost?" možná se ptáte. Na světě neexistuje nic takového jako dokonalé skóre. Je do značné míry závislé na výklenku webu a jeho velikosti.

"Co je to dobrá viditelnost?" možná se ptáte. Na světě neexistuje nic takového jako dokonalé skóre. Je do značné míry závislé na výklenku webu a jeho velikosti.

Serpstat Overview

Nejlepším způsobem, jak tuto metriku použít, je sledovat, jak se Viditelnost vašeho webu mění v čase. Nebo porovnat Viditelnost webů ve stejném výklenku a zjistit, který z nich má vyšší skóre. Viditelnost se nejčastěji používá jako obecný ukazatel, který ukazuje efektivitu práce SEO.

K výpočtu skóre Viditelnosti se používá pozice hodnocených klíčových slov a vysoký objem vyhledávání. Pro každý vyhledávač sledovaný v kampani se počítá na klíčové slovo pro klíčová slova, která se umístí v prvních 30 výsledcích vyhledávání.

Skóre viditelnosti ve vyhledávání počítáme pro klíčová slova uvedená v první třicítce, pokud se tedy klíčové slovo umístí na pozici 31 nebo 99, bude mu přiděleno skóre viditelnosti 0. Výsledkem je, že hodnota viditelnosti klíčového slova je určena jeho pozicí; například klíčové slovo, které se umístí na 1. místě, bude mít vyšší hodnotu než klíčové slovo, které se umístí na 4. místě. Čím vyšší je denní skóre, tím je web viditelnější.

Co znamená viditelnost v SEO?

Pomáhá na první pohled přesně odhadnout celkovou viditelnost souboru klíčových slov v Googlu.

Udává se v procentech a představuje podíl imprese v organických výsledcích: kolikrát uživatel viděl váš web na stránce s výsledky z celkového počtu vyhledávání klíčových slov.

Kromě viditelnosti webu ve vyhledávání můžete sledovat i viditelnost jednotlivých klíčových slov a skupin klíčových slov. To znamená, že můžete zjistit, jaké procento zobrazení získávají určitá klíčová slova v organických výsledcích vyhledávání. Viditelnost klíčových slov můžete sledovat ve všech vyhledávačích, které jste do projektu přidali, stejným způsobem, jakým můžete sledovat viditelnost webových stránek.

Viditelnost ve vyhledávání bude viditelná v horní části každé karty hodnocení kampaně: Kromě položky Příležitosti se zobrazí na horní části obrazovky: Hodnocení, Motory a Konkurence. Bude se také měnit v závislosti na tom, na co se díváte. Například na kartě Motory se skóre Viditelnosti vyhledávání rozdělí podle sledovaných motorů. Konkurence provede totéž, ale pouze pro vás oproti vašim konkurentům.

Jak se počítá skóre viditelnosti domény?

Pokud jde o SEO, je organická viditelnost ve výsledcích vyhledávání nejdůležitější složkou při dosahování vašich online obchodních cílů. Dlouhodobá životaschopnost vašeho podniku je ohrožena, pokud vás potenciální zákazníci nemohou objevit na Googlu, bez ohledu na to, jak dobrý je váš produkt, jak užitečný je váš obsah nebo jak úžasné jsou vaše služby zákazníkům.

Viditelnost domény SEO je metrika, která vám říká, jaké procento všech možných organických kliknutí.

0.Dřívější algoritmus vycházel ze všech klíčových slov v naší databázi, zatímco ten současný bere v úvahu pouze 1 milion vybraných klíčových slov z různých výklenků.
1.Shromažďujeme klíčová slova, na která se doména umisťuje v top 20 výsledcích vyhledávání;
2.Vytáhneme objem vyhledávání pro každé klíčové slovo z top-20;
3.Spočítáme návštěvnost SE vynásobením objemu vyhledávání každého klíčového slova CTR na základě pozice domény;
4.Určete maximální možné skóre SE návštěvnosti součtem objemů vyhledávání všech klíčových slov v databázi Serpstatu;
5.Vydělte SE návštěvnost domény maximálním možným skóre;
6.Získaný výsledek vynásobte 100 a přepočítejte na procenta;
7.Pro lepší zobrazení vynásobte 1000.

Zde je vzorec:

Formula

Jaká je míra CTR ze vzorce?

Míra prokliku (CTR) je poměr počtu kliknutí a zobrazení. Každá pozice v SERPu má jedinečný CTR: čím vyšší pozice, tím lepší CTR.

V PPC se CTR využívá nejčastěji. Někdy se také používá k odhadu, kolik návštěvnosti lze získat prostřednictvím organického vyhledávání.

Podíl pozice na CTR je uveden níže.

The position's proportion to the CTRThe position's proportion to the CTR

Pochopení toho, že návštěvnost SEO měří počet kliknutí a skóre viditelnosti webu měří pozici klíčových slov, vám pomůže zasadit změny, které zaznamenáte v těchto dvou údajích, do kontextu a vyvodit z nich závěry.

Chcete používat Serpstat ke zvýšení svých výsledků?

Aktivujte si zkušební verzi a vyzkoušejte platformu zdarma po dobu 7 dní!

Zaregistrujte se

Co takhle příklad?

Vezměme doménu.com a řekněme, že má pouze 2 klíčová slova, na která se umisťuje v top-20.

Řekněme, že celkový objem vyhledávání všech klíčových slov v základně Serpstat je 100 000 000.

A tady je to, co dostaneme:

Formula

NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

Na tuto otázku neexistuje jednoznačné řešení, protože metody výpočtu skóre viditelnosti se liší. I při mírně odlišných algoritmech a pravidelných výkyvech v SERP je pro web obtížné získat na některé z těchto stupnic viditelnosti pro neznačková klíčová slova vyšší skóre než polovina 40 bodů. Toto skóre lze použít ke sledování celkové viditelnosti ve vyhledávačích, k porovnání viditelnosti vašeho webu s viditelností vašich konkurentů a k porovnání viditelnosti ve více vyhledávačích a regionech.

Proveďte audit webu. SEO audit webu odhalí skryté překážky, které stojí mezi vámi a potenciálními zákazníky hledajícími váš produkt nebo službu. Používejte klíčová slova s dlouhými ocasy. Klíčová slova s dlouhým ocasem vám dávají větší šanci na nalezení ve výsledcích vyhledávání. Zaměřením se na dlouhá klíčová slova můžete využít méně konkurenční místa ve vyhledávání a zvýšit možnost, že vás lidé hledající přesně to, co máte, najdou. Ujistěte se, že máte mapu stránek. Vytvoření mapy stránek XML a její nahrání do služby Google Search Console vyhledávačům sdělí, které stránky mají procházet, což je důležité pro pochopení a indexování vašeho webu.

Read original article “What Is Google Visibility score And How Is It Calculated In SEO” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm