Ako zmerať rozpočet na reklamy konkurencie a odhadnúť transakčné náklady

Ako zmerať rozpočet na reklamy konkurencie a odhadnúť transakčné náklady
Igor Gorbenko
Igor Gorbenko
Digital Marketing Expert

Táto metóda vám pomôže odhadnúť len konkurenciu, ktorá má rovnaké zásoby tovaru, a poskytne vám len hrubé výsledky. Ak je to tak, pravdepodobne si hovoríte, aký má táto metóda vôbec význam? Nuž, predpokladám, že vám nebude vadiť, ak bez námahy zistíte niektoré údaje o príjmoch a výdavkoch vašich konkurentov.

Krok 1: Spočítajte návštevnosť

Najskôr musíte odhadnúť návštevnosť v službe Google Ads, ktorú získavajú vaši konkurenti. Pre tento prípad som použil náhodnú webovú stránku, ktorou sa zhodou okolností stala stránka sunglasshut.com. Na kontrolu návštevnosti zvyčajne používam Podobný web.

Estimate competitors traffic

Samozrejme, keď hovoríme o internetovom obchode, ktorý predáva najmä okuliare a príslušenstvo, mali by sme brať do úvahy sezónnosť. Počet návštev je rôzny a kvôli experimentu sa ho budem držať.

Krok 2: Spočítajte počet predajov a koeficient transakcií

Analyzujte webové stránky konkurencie a ich počet predajov. Väčšina webových stránok elektronického obchodu má poradové čísla objednávok.

1.Uskutočnite objednávku č. 1. Ak je číslo vašej objednávky 003149, bol by to 3149. predaj na tejto webovej stránke.
2.O týždeň neskôr zadajte objednávku č. 2. Tentoraz povedzme, že číslo objednávky je (003281).
3.Spočítajte, koľko objednávok webová stránka spracuje každý mesiac. Stačí vám na to jednoduchá matematika: 3281-3149=132, teda 132 objednávok za týždeň, vynásobte 4 a dostanete mesačné objednávky (132*4) ~ 528 objednávok za mesiac.

Niekedy sa stáva, že ľudia zadajú objednávku a nepokračujú v platbe alebo tovar vrátia. Počet takýchto prípadov samozrejme závisí od konkrétneho obchodu, ale málokedy prekročí 10 %. Zoberiem 12 objednávok za týždeň (to je približne 9 %), aby som zohľadnil nezaplatené, odmietnuté a vrátené objednávky, a čo je dôležitejšie - aby som získal ďalšie zaokrúhlené číslo. Teraz, keď vieme, že webová stránka má 480 mesačných objednávok a mesačnú návštevnosť 3 M návštev v auguste.

Krok 3: Odhad príjmov

Toto je časť vašej špionážnej stratégie pre reklamy Google, v ktorej sa prejavia vaše skúsenosti. Ak analyzujete svojho priameho konkurenta, váš priemerný predaj by sa nemal príliš líšiť. Nepredávam slnečné okuliare, takže môžem len predpokladať, že priemerný predaj tejto webovej stránky je 174 USD. 480*174 = 83 520, takže náš konkurent predá mesačne tovar v hodnote ≈ 83 000 USD.

Chcete sa dozvedieť viac o nástrojoch na analýzu konkurencie v službe Serpstat?

Pošlite žiadosť o bezplatnú osobnú ukážku služby a náš odborník vás bude kontaktovať ;)

Požiadajte o demo verziu

Krok 4: Odhadnite rozpočet konkurenta na reklamu v %

Je čas zistiť mesačný rozpočet tejto webovej stránky na reklamu Google. Zaberie to nejaký čas, ale nič sa nedá robiť.

Competitive PPC keywords

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm