Co to jest wynik widoczności Google i jak się go oblicza w SEO?

Co to jest wynik widoczności Google i jak się go oblicza w SEO?
Elena K.
Elena K.
Chief Editor at Serpstat

Otrzymujemy wiele pytań dotyczących naszego wyniku widoczności SEO i wyniku widoczności Google. Dlatego w tym poście odpowiemy na najczęściej zadawane pytania i omówimy wszystko, co musisz wiedzieć o widoczności domeny. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak ją obliczamy i co oznacza oznaczenie "aktualizacja algorytmu".

Co to jest wskaźnik widoczności SEO i do czego służy?

Serpstat opracował względny wskaźnik zwany wynikiem widoczności w wyszukiwarkach - udział ruchu, który witryna otrzymuje z rankingów. Mówiąc prościej, widoczność wskazuje, jak widoczna jest witryna w stosunku do liczby wyszukiwań słów kluczowych. Im wyższa widoczność domeny, tym więcej odwiedzających prawdopodobnie przyciągnie.

"Czym jest dobra widoczność?" można się zastanawiać. Nie ma czegoś takiego jak idealny wynik na świecie. Zależy on w dużej mierze od niszy i rozmiaru witryny.

Serpstat Overview

Najlepszym sposobem na wykorzystanie tego wskaźnika jest śledzenie zmian widoczności witryny w czasie. Lub porównanie widoczności witryn w tej samej niszy, aby zobaczyć, która z nich ma wyższy wynik. Widoczność jest najczęściej używana jako ogólny wskaźnik, który pokazuje skuteczność pracy SEO.

Pozycja rankingowa słów kluczowych w rankingu i wysoki wolumen wyszukiwania są wykorzystywane do obliczania wyniku widoczności. Dla każdej wyszukiwarki śledzonej w kampanii jest on obliczany dla słowa kluczowego, które znajduje się w pierwszej 30 wyników wyszukiwania.

Wynik widoczności w wyszukiwarce obliczamy dla słów kluczowych znajdujących się w pierwszej trzydziestce, a zatem jeśli słowo kluczowe znajduje się na pozycji 31 lub 99, zostanie mu przyznany wynik widoczności równy 0. W rezultacie wartość widoczności słowa kluczowego zależy od jego pozycji; na przykład słowo kluczowe, które zajmuje pozycję 1, będzie miało wyższą wartość niż słowo kluczowe, które zajmuje pozycję 4. Im wyższy dzienny wynik, tym bardziej widoczna jest witryna.

Co oznacza widoczność w SEO?

Pomaga zobaczyć dokładne oszacowanie ogólnej widoczności zbioru słów kluczowych w Google na pierwszy rzut oka.

Jest podawana w procentach i reprezentuje Twój udział w wyświetleniach w wynikach organicznych: ile razy użytkownik zobaczył Twoją witrynę na stronie wyników z całkowitej liczby wyszukiwań słów kluczowych.

Oprócz widoczności witryny w wynikach wyszukiwania można śledzić widoczność pojedynczych słów kluczowych i grup słów kluczowych. Oznacza to, że możesz dowiedzieć się, jaki procent wyświetleń otrzymują określone słowa kluczowe w organicznych wynikach wyszukiwania. Możesz śledzić widoczność słów kluczowych we wszystkich wyszukiwarkach dodanych do projektu w ten sam sposób, w jaki możesz śledzić widoczność witryny.

Widoczność w wyszukiwarkach będzie widoczna na górze każdej karty rankingów kampanii: Rankingi, Wyszukiwarki i Konkurencja, z wyjątkiem Szans. Będzie się ona również zmieniać w zależności od tego, na co patrzysz. Na przykład na karcie Silniki wynik widoczności w wyszukiwarce będzie podzielony według monitorowanych silników. Konkurencja zrobi to samo, ale tylko dla ciebie w porównaniu z twoimi konkurentami.

Jak obliczany jest wynik widoczności domeny?

Jeśli chodzi o SEO, organiczna widoczność w wynikach wyszukiwania jest najważniejszym elementem w osiąganiu celów biznesowych online. Długoterminowa rentowność Twojej firmy jest zagrożona, jeśli potencjalni klienci nie mogą znaleźć Cię w Google, bez względu na to, jak dobry jest Twój produkt, jak przydatne są Twoje treści lub jak niesamowita jest Twoja obsługa klienta.

Widoczność domeny SEO to wskaźnik, który mówi, jaki procent wszystkich możliwych kliknięć organicznych.

0.Poprzedni algorytm opierał się na wszystkich słowach kluczowych w naszej bazie danych, podczas gdy obecny bierze pod uwagę tylko 1 milion wybranych słów kluczowych z różnych nisz.
1.Zbieramy słowa kluczowe, na które domena plasuje się w pierwszej dwudziestce wyników wyszukiwania;
2.Wyciągamy liczbę wyszukiwań dla każdego słowa kluczowego z pierwszej dwudziestki;
3.Zliczamy ruch SE, mnożąc liczbę wyszukiwań każdego słowa kluczowego przez CTR w oparciu o pozycję domeny;
4.Określenie maksymalnego możliwego wyniku ruchu SE poprzez zsumowanie liczby wyszukiwań wszystkich słów kluczowych w bazie danych Serpstat;
5.Podzielić ruch SE domeny przez maksymalny możliwy wynik;
6.Pomnóż przez 100, aby przeliczyć uzyskany wynik na procenty;
7.Pomnóż przez 1000 dla lepszego wyświetlania.

Oto wzór:

Formula

Jaki jest współczynnik CTR ze wzoru?

Współczynnik klikalności (CTR) to stosunek kliknięć do wyświetleń. Każda pozycja SERP ma unikalny CTR: im wyższa pozycja, tym lepszy CTR.

W PPC CTR jest najczęściej wykorzystywany. Czasami jest również używany do oszacowania, ile ruchu można uzyskać za pomocą wyszukiwania organicznego.

Proporcja pozycji do CTR jest pokazana poniżej.

The position's proportion to the CTRThe position's proportion to the CTR

Zrozumienie, że ruch SEO mierzy kliknięcia, a wynik widoczności witryny mierzy ranking słów kluczowych, może pomóc w umieszczeniu zmian zauważonych w tych dwóch liczbach w kontekście i pomóc w wyciągnięciu z nich wniosków.

Czy chciałbyś użyć Serpstat, aby poprawić swoje wyniki?

Aktywuj wersję próbną i testuj platformę za darmo przez 7 dni!

Zarejestruj się

Co powiesz na przykład?

Weźmy domenę.com i powiedzmy, że są tylko 2 słowa kluczowe, na które plasuje się w top-20.

Załóżmy, że całkowity wolumen wyszukiwania wszystkich słów kluczowych w bazie Serpstat wynosi 100 000 000.

A oto co otrzymamy:

Formula

FAQ

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ metody obliczania wyników widoczności są różne. Nawet przy nieco zróżnicowanych algorytmach i regularnych wahaniach SERP, trudno jest uzyskać wynik wyższy niż połowa lat 40. na którejkolwiek z tych skal widoczności dla słów kluczowych niebędących markami. Wynik ten można wykorzystać do śledzenia całkowitej widoczności w wyszukiwarkach, porównywania widoczności witryny z widocznością konkurencji oraz porównywania widoczności w wielu wyszukiwarkach i regionach.

Przeprowadź audyt witryny. Audyt SEO witryny odkryje ukryte blokady między Tobą a potencjalnymi klientami poszukującymi Twojego produktu lub usługi. Używaj słów kluczowych z długiego ogona. Słowa kluczowe z długiego ogona dają większe szanse na znalezienie się w wynikach wyszukiwania. Koncentrując się na słowach kluczowych z długiego ogona, możesz skorzystać z mniej konkurencyjnych przestrzeni wyszukiwania i zwiększyć prawdopodobieństwo, że osoby szukające dokładnie tego, co masz, znajdą Cię. Upewnij się, że masz mapę witryny. Utworzenie mapy witryny XML i przesłanie jej do Google Search Console informuje wyszukiwarki, które strony mają indeksować, co jest ważne dla zrozumienia i zindeksowania witryny.

Read original article “What Is Google Visibility score And How Is It Calculated In SEO” in English.

Open support chat

Introducing Serpstat

Find out about the main features of the service in a convenient way for you!

Please send a request, and our specialist will offer you education options: a personal demonstration, a trial period, or materials for self-study and increasing expertise — everything for a comfortable start to work with Serpstat.

Name

Email

Phone

We are glad of your comment
I agree to Serpstat`s Privacy Policy.

Thank you, we have saved your new mailing settings.

mail pocket flipboard Messenger telegramm